Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Ne foglakozz ilyen hülyeségekkel, válts ahol jól esik.
    Gondolkoztam én is, hogy milyen okosságot lehetne mondani egy ilyen kérdésre, de emu válasza után azt hiszem lezárhatjuk a témát.

    Legjobb válasz. Rövid, pontos és minden benne van, amit a váltásról tudni kell. Már kezdtem aggódni, hogy többszáz oldalas tanulmánnyá kezd összeállni mindez, de végülis valaki csak vette a bátorságot és leírta a lényeget. És én is pont így csinálom. Ott váltok, ahol jólesik. Hol alacsony fordulaton, és akkor csak pöfög a gép, hol úgy, hogy végis sima legyen a járása, hol meg kihúzatom. Tiltás nincs, úgyhogy addig húzatom, ameddig jólesik. És ez így kerek. Ennyi a lényeg. Nem kell túlbonyolítani az életet.
    Everything is better when you decide you don't care.

    Komment


      UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Gondolkoztam én is, hogy milyen okosságot lehetne mondani egy ilyen kérdésre, de emu válasza után azt hiszem lezárhatjuk a témát.

      Legjobb válasz. Rövid, pontos és minden benne van, amit a váltásról tudni kell. Már kezdtem aggódni, hogy többszáz oldalas tanulmánnyá kezd összeállni mindez, de végülis valaki csak vette a bátorságot és leírta a lényeget. És én is pont így csinálom. Ott váltok, ahol jólesik. Hol alacsony fordulaton, és akkor csak pöfög a gép, hol úgy, hogy végis sima legyen a járása, hol meg kihúzatom. Tiltás nincs, úgyhogy addig húzatom, ameddig jólesik. És ez így kerek. Ennyi a lényeg. Nem kell túlbonyolítani az életet.
      Sokszor elcsodálkozom azokon a "tanulmányokon" ahol erről van szó. Minek? Aki motorozik, éreznie kell, hogy mennyi az annyi. Soha nem foglalkoztam a fordulatok....kapcsolások...gázadagolások...."módszerével".

      Komment


        Örülök hogy nincsennek ilyen gondjaim!Szegény öregecske ,,Sárkányomnak" mindegy hiszen eleve csak porfogók vagyunk az úton!Tehát ezzel nincs gond.Úgy váltok ahogy éppen kedvem van!Most éppen sehogy!Szét aprítás után most heggesztgettem össze(vissza!)!.....de még ráérek vakargatni hiszen úgy is a Gyulák hozzák meg a jó időt!

        Komment


          Hozzátok csak a meleget, bár remélem már a Józsik, Sanyik Benedekek is jó munkát végeznek!

          Komment


            Tapasztalat 7000-től indul a bolondok háza és ezt 3. fokozattól tudja és ott már nagyon észnél kell lenni...
            Szerencsére abba a tartományba még nem jártam. Közeledve a 7000-ezhez kicsit érződött hogy doromboló cicából átmegy vadmacskába úgyhogy inkább "elengedtem a bajszát" .

            Komment


              A múlt koriban ahogy a padláson ügyködtem sok felesleges dolgot kidobáltam!Ez valahogy olyan ismerősnek tűnt,de nem tudom hol is láttam már?Ahogy bele olvastam egyre ismerősebbnek tűnt........de a végén feladtam!Nem tudom elhelyezni az emlékek sokaságán belül!Pedig néhány fejezete eléggé hasznosnak látszik!Na nem baj!Megy a kazánba..........hacsak!TI!Nem tudjátok mi a fene ez?!

              Komment


                Dobok fel egy érdekes kérdést. Opel astra kombi 2007, 1,4 benzin twinport (Z14XEP).
                Kompressziót mértünk, egyes hengerben 8atm, a többiben 15atm. A 15 a jó. (Többszöri mérés.)
                Ennek ellenére megy normálisan, a fogyasztása alacsony ha nem tolom ki a szemét (6l országúton).
                Nem csörög, nem zörög, nincs hibakód. Gyertyák őzbarnák, olajevést nem mértem még (híresen eszik).
                Nem mondom, hogy húz, mert ezek híresen lomhák, de ha odalépek 3000 fordulatnál már gyorsul. És lehet vele 140-el is menni.

                Miért megy jól, ha nincs kompresszió?

                Astráknál a szelep kormozódás miatt kicsit fennakadhat, de ahogy írták, olyankor hibaüzenetek tömkelege és három hengerezik.
                Utoljára szerkesztve a következő által: bokor28; 2016 márc. 15, 20:25.

                Komment


                  6l országúton
                  Az tényleg jó! Én hajtottam 1.4-es astrát (még csak nem is kombi), 8l fogyasztás alá nem lehetett lemenni vele. "Cserében" lomha volt mint a dög. Egy kollégám mondta, benzines astra vezetése olyan mintha egy naagy, vízzel telt fürdőszivacsot vezetnél. Tiszta szívemből gyűlöltem azt az autót...
                  Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2016 márc. 15, 20:31.

                  Komment


                    Nem is nyomom ki a szemét, azaz 80-90-105km/h.
                    Fórumon ennél kevesebbet is emlegetnek, a többiek meg szidják őket, hogy 7-8l.
                    Többször mértem, ennyi.
                    A lomhasága meglepő. Városban odalépek neki hármasban padlógázzal és néz rám nagy boci szemekkel, hogy mi van. Vissza kettő.

                    Suzuki után nyugati kényelem. A lomhaság meg idomul a figyelmem állandó elkalandozásához. Nem sarkall meggondolatlan száguldozásra.
                    Utoljára szerkesztve a következő által: bokor28; 2016 márc. 15, 20:50.

                    Komment


                      A lomhaság meg idomul a figyelmem állandó elkalandozásához. Nem sarkall meggondolatlan száguldozásra.
                      Az meglehet de akad olyan eset is amikor jó az ha odalépsz neki és megindul, nem mindig a fék széttaposása a "nyerő" lépés .

                      Komment


                        Tegnapi motoros idő Miskolcon !Click image for larger version

Name:	SAM_1526.jpg
Views:	1
Size:	197.5 KB
ID:	148436Click image for larger version

Name:	SAM_1527.jpg
Views:	1
Size:	199.3 KB
ID:	148437

                        - - - Updated - - -

                        Dongósnak mondom, hogy a háttérben ott vannak a kezelésre váró tuják !

                        Komment


                          Van vágnivaló, klassz!
                          Látom leanderből sincs készlethiány
                          Tegnap tényleg érdekes idő volt, erős kontrasztban a 14-i napsütéses 1 vékony pulóveres idővel.
                          De a március 15.-ék már csak ilyenek (az utóbbi években)

                          - - - Updated - - -


                          akad olyan eset is amikor jó az ha odalépsz neki és megindul,
                          Emiatt párszor kerültem az astrával izgalmas helyzetbe. Hozzá voltam szokva a swift közvetlen reagálásához...

                          Komment


                            Indul egy motoros műsor...
                            Száz motor fémhajlító harca | Alfahír

                            Komment


                              Tudom, hogy sokan közületek keresik a jó állapotú kézikocsi kerekeket. Bár ennél fékdobról nem beszélhetünk, gondoltam érdekességként lefotózom (Miskolc - MVK telephely - 2016 március).

                              Minek a kereke lehetett ez?

                              Click image for larger version

Name:	kézikocsi kerék Miskolc.JPG
Views:	1
Size:	79.5 KB
ID:	148473
                              Everything is better when you decide you don't care.

                              Komment


                                Minek a kereke lehetett ez?

                                k-zikocsi-ker-k-miskolc.jpg
                                Click image for larger version

Name:	DSCN0680.jpg
Views:	1
Size:	200.8 KB
ID:	148475kisérteiesen hasonlit a bogármaradványom kerekére.És én kézzel gurigázom a palakcjaimat.............
                                Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2016 márc. 23, 20:06.
                                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X