Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Akkor tegyél be még pluszba egy mechanikus kapcsolót amivel ki tudod kerülni a relét .

    Komment


      Tibi ! Jó az a készlet de a működéshez szükséges kalapács nincs a fotón. Anno hasonlóval beszéltük rá az ajtó zsanér csavarjait ha nem akartuk melegíteni.

      Komment


        jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Akkor tegyél be még pluszba egy mechanikus kapcsolót amivel ki tudod kerülni a relét .
        A dolog lehető legbonyolultabb megoldása

        Komment


          Nem annyira . Szerintem még mindig egyszerűbb és olcsóbb mint a gyújtáskapcsolót megpiszkálni .

          Komment


            jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Nem annyira . Szerintem még mindig egyszerűbb és olcsóbb mint a gyújtáskapcsolót megpiszkálni .
            Franc se akarja piszkálni, van egy 3D-s nyomtatóm, érintkezőket meg kiberhelnék egy rossz DIL0-52-es mágneskapcsolóból mondjuk, a gyújtáskulcshoz a betét maradna egy gyári, az emlékeim szerint akad egy valahol.

            De szerintem maradok a zárlatos megoldásnál.

            Komment


              A jog rendszert nem ismerem. Viszont amiket eddig láttam, ott mindegyiken volt a cdi-n egy kill switch láb, amin keresztül testre húzta az áramot, vagy egyik félhullámot, nem agyonterhelve a rendszert.

              Komment


                bokor28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                A jog rendszert nem ismerem. Viszont amiket eddig láttam, ott mindegyiken volt a cdi-n egy kill switch láb, amin keresztül testre húzta az áramot, vagy egyik félhullámot, nem agyonterhelve a rendszert.
                Ezen is van, a kérdés az hogy annak zárni kell vagy nyitni.

                Komment


                  Ahogy nézem simán rövidre zárja a gerjesztőtekercset (1987-90 modell).
                  Click image for larger version

Name:	Képkivágás.PNG
Views:	1
Size:	180.6 KB
ID:	149003

                  Komment


                    bokor28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Ahogy nézem simán rövidre zárja a gerjesztőtekercset (1987-90 modell).
                    [ATTACH=CONFIG]32947[/ATTACH]
                    Igen. Nekem a Müller féle CDI-nél is ez van. Azt mondta hogy nem gond, bírja a tekercs. Akkor csak bírja a gyári is.
                    De nyilván az első az lesz hogy a gyári vezetékének a működését megnézem. És ha test nélkül van gyújás akkor nem kérdés, megy a gyúráskapcsolója a gyári helyére.

                    Komment


                      Közben, ahogy javasoltátok, elkezdtem városon kívül is használni az SH-50-et, 100 km után tankoltam bele újra 3,52 litert sikerült. Szerintetek ez 50cm3 motortól sok vagy kevés? (nekem soknak tűnik). Ehez a fogyasztáshoz országút+ kis város társult, a max sebessége a robogónak 60 km /h ami nem túl acélos... gondolom nektek is van a házatok körül robogó 2T, így írjátok már meg szerintetek ez mennyire sok? (kevésnek tuti nem kevés)

                      Komment


                        60 km /h ami nem túl acélos...
                        Ha egy motorral ami 40 km-erre van tervezve és 2,5 l-ert fogyaszt,másfélszer olyan sebességgel hajtunk :vajon csoda e ha legalább másfélszer annyit fogyaszt?
                        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                        Komment


                          dott eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Közben, ahogy javasoltátok, elkezdtem városon kívül is használni az SH-50-et, 100 km után tankoltam bele újra 3,52 litert sikerült. Szerintetek ez 50cm3 motortól sok vagy kevés? (nekem soknak tűnik). Ehez a fogyasztáshoz országút+ kis város társult, a max sebessége a robogónak 60 km /h ami nem túl acélos... gondolom nektek is van a házatok körül robogó 2T, így írjátok már meg szerintetek ez mennyire sok? (kevésnek tuti nem kevés)
                          Az enyém valahol 4-5 között eszik százon, a végtempója meg 60-70 közöttvan valahol, majd ma kimérem GPS-el mert az órám elég rondán csal.

                          Komment


                            Nekem a Motowell is 5 liter körül fogyaszt 100-on. A baj, hogy a tankja csak 4 liter.
                            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                            Komment


                              Igen "dupla annyival" volt kergetve, habár fele annyit nem fog enni ha 40el járok, de nyilván ez javulni fog, főleg hogy most meg lettem nyugtatva, nem is olyan sok ez. A városi "lomha" használat miatt van most megkergetve.
                              Azért arra leszek kíváncsi, hogyha kiégetjük a kipuffot mennyivel lesz jobb. Tuti várható változás

                              Komment


                                Max többet fog enni, kevesebbet nem nagyon... Nekem a robin a kipuff gyakorlatilag nyitott(van hangtompító de az csak egy lyukacsos cső) és azzal eszik 5-öt.


                                @wsievers
                                Na igen, elég sokat szidom a mérnökeiket emiatt...
                                Utoljára szerkesztve a következő által: jagdtigger; 2016 júl. 25, 10:07.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X