Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Mázlista.:-))))..............................................

    Komment


      Csak szerencsém volt, hogy le tudtam hozatni ingyen Pestről. Van ami nem használható a cuccokból, de a nagy része jó lesz. Ma írtam megint a levelet a KEKKH-nek a rendszám alapján kapcsolat felvételire.
      mátéapu és korompaiistvan kedvelte ezt.

      Komment


        Kiegészítek az előző HSZ-hez.
        Megtaláltam azt az embert akinél volt a motor (csepel 125), s úgy fest hogy Ő a bejegyzett tulajdonosa. Vagyis ő ezt mondja, bonyolítja a helyzetet, hogy több motorja is van/volt, de estére ha visszahívom lebeszélem vele, hogy melyikről is van szó. (ha mégsem az ő nevén van, akkor meg tudja hogy ki az előző tulaj).
        Azért most írtam csak fel, mert úgy gondoltam, míg nem fordulok rá a célegyenesre kár beszélnem róla.
        OdinHEM kedvelte ezt.

        Komment


          Kicsit kókányolás...? Lánctalpas harci szekér
          Click image for larger version

Name:	IMG578.jpg
Views:	1
Size:	138.6 KB
ID:	133488
          Intrepid kedvelte ezt.

          Komment


            Jól látom??? A kipuf dobok valamilyen palackokból lettek gyártva????
            Mert az még csak el megy , hogy nekem a trakeszomon, a hidraulika tartály egy poroltó volt fénykorában!!!!!

            Komment


              Lai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Lánctalpas harci szekér
              Nézem, nézem, de nem értem.
              Everything is better when you decide you don't care.

              Komment


                Aki úgy véli, hogy a háztáji barkács járművek fénykorának már leáldozott, az gondolja újra. Lehet hogy a mindenféle szoci 2T motorokkal, rotakapával hajtott ördögszekerek kiöregedtek, de most kezdik átvenni a helyüket majd a hibrid hajtású sufnituningok, melyek az izmerőt elektromos meghajtással egészíti ki, de tisztán elektromos üzemre is képes rövidtávon.
                Egy a névtelenség homályában megbúvó kecskeméti tudományos főmunkatárs már meg is alkotta a tökéletes boltbajárós családi e-csepel biciglit. A kémfotók a madarasteszkónál készültek, valószínűleg a boltbajárós képességet tesztelték.
                Ja és elsőkerék meghajtású.
                Attached Files
                Utoljára szerkesztve a következő által: gilersx; 2012 nov. 19, 12:04.
                chemotox kedvelte ezt.

                Komment


                  Nem biztos, hogy a legjobb helyen van, de valahova le akartam jegyezni.
                  Tegnap kora reggel a határ mentén egy felvidéki Magyar faluba bementem egy régi ismerősömhöz. Sógoromnak volt valami dolga a "sráccal". Éppen disznót vágtak. Egy ídős bácsi és egy fiatal gyerek volt még ott. Éppen a szúrás után voltak. Az öreg kezébe egy szép hosszú kés. Kérdem tőle: szurony? Az MAGYAR mondta így. nagy betükkel.
                  Szép napot Mindenkinek.
                  korompaiistvan kedvelte ezt.

                  Komment


                    TUZI eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Jól látom??? A kipuf dobok valamilyen palackokból lettek gyártva???
                    Jól látod Poroltó palackból hogy pontosak legyünk




                    Hmmm nem sok jót sejtet a kijelentése hangsúlya...

                    Komment


                      Talán nem jól írtam le a szituációt, vagy csak a vessző került rossz helyre.
                      Igazából az öreg büszke volt, hogy közel 70 év után is egy Magyar tárgyat használ a mostani határ túloldalán.
                      OdinHEM és chemotox kedvelte ezt.

                      Komment


                        Nem tudom, hogy hol szokták az ilyeneket elújságolni, úgyhogy mivel ide már régen írtam ezért bejelentem, hogy elkészült a motorom!



                        (a képek 1 hónapja készültek, azóta kapott pannónia kürtöt, a kábelek, bovdenek el vannak rendezve normálisan)

                        Na jó nincs teljesen kész, mert még várom, hogy megérkezzen az új kipufogó, meg majd be kéne fűzni az új felniket, meg felpolírozni az alu alkatrészeket, de a lényeg hogy ma 17óra akárhány perckor (nem azzal voltam elfoglalva) beindult! Bár a régi, minden irányba lyukas kipufogója minden irányba ontotta a füstöt és ködbe burkolta a fél várost, de 2 percen keresztül járt a motor, de mivel még nincs beállítva az alapjárat ezért le is állt miután visszaengedtem a gázkart. Sajnos másodjára már nem indult be, valószínűleg azért mert az aksi lemerült, de járt és működött és pöfögött és nem csörömpölt, nem ontotta magából sem a benzint, sem az olajat, nem hagyott ki. Gondoltam, hogy megyek vele egy kört, de utoljára barátnőm húzta meg a kuplung állítócsavarját és az ki is lazult amint beindult a motor, meg elég sötét is volt már ahhoz, hogy világítás nélkül motorozzak.

                        Ja igen egy kérdés: Ha nem jár a motor akkor elvileg csak helyzetjelző van (legalábbis nálam igen), de ha jár a motor akkor miért nincs tompított és/vagy reflektor? Az aksi gyengeségének köszönhető, vagy valami más probléma van? (Aksi 6V, 10Ah zselés aksi, mióta a boltból kijött még nem volt töltve, de még annyi volt benne, hogy teszteljem az elektronikát és 1x beinduljon)

                        Szeretném megköszönni mindenkinek a segítséget, aki szóval, alkatrésszel, vagy bármivel hozzájárult ahhoz, hogy 2012 Április végétől a mai napig atomjaira tudjam bontani a motoromat, majd ezeket az atomokat összeillesztve egy működőképes járművet rakjak össze! Remélem mostantól én is el tudok járni olyan találkozókra ahol találkozhatunk és remélem hamarosan Chemotox is elkészül és együtt falhatjuk a kilométereket és a muslicákat!
                        Attached Files
                        OdinHEM, Baka és 6 további látogató kedvelte ezt.

                        Komment


                          Tudtommal, de a többiek kiegészítik, a Pannóniánál az akku-ról a kürt, féklámpa, helyzetjelző megy.
                          Nekem akku nélkül van tompított világításom.

                          Komment


                            A pannonia akkumlátor nélkül müködik én pl.a müszakira tettem bele a kürt és a féklámpa miatt,viszont aksi nélkül is átment volna.Egyáltalán nem befolyásolja a motor és a világitás müködését a helyzetjelzőn kivül.
                            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                            Komment


                              Komment


                                Nekem az első Zsigulimon szolgált poroltó hátsó dobként, amíg ki nem lehellte a lelkét a szekér. Aztán átkerült a 2.-ra

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X