Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Nincs sajnos, csak a 2 bordás kerék a tengelyek végén . Még megvan a száma annak akitől a váltót belsejét megvettem, rákérdezek hátha tud szerezni egy jobb szíjat... De addig is jó lenne találni valami b tervnek valót mert így az új csapágyat tönkre vágja a túl feszes szíj .
    sepy kedvelte ezt.

    Komment


      wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Mi lessz Nyíregyházán o.O
      Spontán felindulásból szervezett kólaivászat Semmi különös nem lesz, csak a hétvégi programom el lett napolva, így van egy szabad hétvégém és gondoltam ha másnak is az unatkozás a legfőbb dolga a szombati napra akkor miért ne ülhetnénk össze Főleg környékbeliekre gondoltam, de ha valaki képes lejönni Miskolcról, Pestről, vagy még messzebbről azt még meg is hívom valamire

      Komment


        jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        De addig is jó lenne találni valami b tervnek valót mert így az új csapágyat tönkre vágja a túl feszes szíj
        Szia Jagdtigger!

        Mennyire tudod benyomni a szíjat? Bordás szíjnál kb. 10 mm-t enged meg általában a gyártó. Nem kapott esetleg olajat? Attól nyöszöröghet. Egyenlőre jobb tippem nincs.

        Komment


          Üdv .

          Fél, nagyon nagy jó indulattal max 1 mm-ert tudom benyomni a szíjat de iszonyat feszes a cucc. Olyannyira hogy befeszíti a nagy bordást kereket ami miatt le akar csúszni róla, ezért dörzsöli folyamatosan a kuplungot és innét a hang (Először arra gyanakodtam hogy a csapágy kopottsága, illetve a javított bordás kerék miatt van[ezért is döntöttem úgy hogy teljes felújítást kap]. De sajnos tévedtem). Olajat meg nem hiszem hogy kapott, hónapok óta a tárolóban lógott a motorban meg az összes tömítés új. Nem tudom segít-e valamit de itt egy kép a szíjon megmaradt feliratokról:
          http://dl.dropboxusercontent.com/u/1...328_185810.jpg
          Utoljára szerkesztve a következő által: jagdtigger; 2013 ápr. 30, 21:56.

          Komment


            Találtam egy videót:

            Jawa Babetta 210 bordásszíj - YouTube

            A gyári szíj acélszálas! Itt a megoldás! Más a rugalmassága. A tied valószínűleg méretében azonos, de nem nyúlik eléggé. A Jawa mérnökei belekalkulálták a rugalmas nyúlást. Ezért nincs benne szíjfeszítő.

            Komment


              Ez is egy megoldás de ép gyári szíj elég ritka...
              Utoljára szerkesztve a következő által: jagdtigger; 2013 ápr. 30, 22:38.

              Komment


                Blackmumus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Főleg környékbeliekre gondoltam
                Én azt hiszem környékbeli vagyok, de sajnos nem jó a szombat...

                Komment


                  Üdv.
                  Azthiszem mi sem tudunk menni.
                  Blackmumus,

                  Komment


                    Na nem baj, majd legközelebb

                    Komment


                      Éljen Május 1!

                      Mezőkeresztesi motoros felvonulás...
                      7:23 tól én is feltűnök a zöld nagyvassal...meg a végén a kuplung bowdenszakadás javításakor...Mindíg a legjobbkor találnak meg az operatőrök
                      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                      Komment


                        wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Mindíg a legjobbkor találnak meg az operatőrök
                        A hírességek keresztje! A paparazzik a különleges pillanatokra utaznak
                        Szép ez a zöld bokszer!

                        Komment


                          Az elején megijedtem, hogy csak rükverces motorokkal mentetek, de szerencsére csak az operatőr vette fel visszafelé az eseményeket

                          Komment


                            Igazi Május elsejei tudósítás volt. A minősége, és a hangulata is, a 80-as évekre emlékeztetett. " És most tekintsék meg a 7.B osztály Gagarin őrs videószakkörének összefoglalóját "

                            Komment


                              @wsievers
                              Szép "vasad" van . A videó is jól sikerült darab.


                              De ha már veterános események POMF-ra senki se jön?

                              Komment


                                jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                De ha már veterános események POMF-ra senki se jön?
                                Mennék én, de nekem messze van. Főleg úgy, hogy egy tegnapi 60km-es, gondmentes minitúra után ma reggel az út szélén hagyott a motorom. 135km alatt megevett egy gyertyát, úgyhogy még babrálni kell az úszóval is, meg a gyertya típusával is, hogy jól menjen.

                                Ja meg mégsem volt gondmentes az út mert az utolsó kilométeren volt egy nagyobb döccenő, de csak az a finom íves fajta, ami szép nagyot tud dobni, de a teleszkópokat nem terheli meg se az elrugaszkodás, sem a földetérés, hanem olyan kis kellemesnek tűnő "ugrató". Na szóval ezt sikerült benéznem, a motor elvileg 3-4 centire volt a levegőben, én 7-8 centire a motor felett, visszahuppantam mintha mi se történt volna, de aztán látom, hogy elvileg 80nal megyek (belvárosban kanyar előtt, ahol már alapból lassítottam tehát kb 30cal mentem repülni). Aztán lassítottam és már 90, majd kereszteződés után gyorsítottam és 1esben ha minden igaz 120at mentem.

                                Viszont azóta mentem már vele 10 km-t és azt jól számolja, csak a sebesség mutatónak a rugója akadhatott ki, úgyhogy most mint annó a pilóták (vagy az első motorosok), az arcommal érzem a sebességet.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X