Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Süpi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Van másik használhatatlan vázad
    Sajnos nincsen. Így marad a foltozós javítás.
    Esetleg körülnézek a neten, hogy bontottat hogyé' adnak...
    Ezen ráadásul a motortartó füleket is hegesztgették korábban

    Komment


      jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Iszonyat macera a pisztolyt kipucolni utána
      Nekem is az a kedvenc részem
      Minden használat után 15-20 perc mosogatás nitróval... Legrosszabb a 2K lakk, azt nem látni ha még van a felületen.

      Komment


        Minden használat után 15-20 perc mosogatás nitróval...
        Ez azért kicsit sok, darabokra robbantod utána? Én ki szoktam mosni meg törölgetni a tartályt utána öntök bele hígítót, hagyom hatni majd kifújatom. Ezt ismétlem addig amíg nem tisztán jön ki belőle. Legalábbis ismerős így tanította anno...

        Komment


          Először csak kimosom hígítóval, ha már viszonylag tiszta jün belőle akkor egy kicsit átfúvatok rajta. Aztán darabokra az egészet és hígítós ronggyal áttörölgetem ás átmosom minden darabját. Mert mindig marad festék minden darabján.

          Komment


            dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Gondolom az 50-es motor jóval erősebb is mint az eredeti 35 (?) köbcentis.
            Használat közben mindig dilemmázok, hogy kímélni kellene a motort, olyan jó közepes fordulaton lenne jó járatni, de akkor a nagyobb fű pillanatok alatt lefogja. Pepecselni, tötyörögni pedig nincs idő, hogy akkor nagyon lassan, több menetben vacakoljak vele... Így a vége mindig az, hogy teljes gázzal pörgetem, időnként pedig megállok egy-egy kis pihenőszakaszra amikor már megszorulásgyanús hangok kezdenek jönni a motor felől.
            Lényegesen erősebb. A papírja szerint 2,5 LE-s. És 7000 a max fordulatszáma. Az alapjáraton lejjebb vettem, mert akkor is hangosan járt, amikor pihenhetett volna. Állítottam egy szép tötyögős alapjáratot neki. Egyből jobban vette a fordulatot is. Damillal szépen vág. Pengével még nem próbáltam. Az étvágya viszont duplája az elődjének. Valamit valamiért.

            Komment


              Te Dongós!

              Én mindíg le vagyok maradva. Nem azé meee hülye vagyok, csak nagyon hosszú az idegpályám. Lassan jut el az agyig a lényeg. Kis MZ vázról van szó? Nekem van egy. Vagy lehet nem is egy. SzÍvesen neked adom, és kerítek rá módot, hogy orvosoljuk a problémádat.

              Komment


                Kedes Süpi! Nagyon köszönöm a felajánlást!
                Igen, kis mz-ről van szó (125-ös trophy).
                Csak közben azon gondolkodtam, hogy ezzel a megoldással bizony papírozási mizériába keveredek. Hiszen a beütött motorszám körüli részt is cserélni kellene (illetve a vázrész motorszámostól, tartófülestől...) Ilyenkor vajon mi van, esső beesik?

                Komment


                  Be. Ennek örömére, vagy bánatára bontottam is egy sört. Ha már kocsmában vagyunk. Még agyalok...
                  Most magamból fogok kiindulni: Ha a motor a nevemen lenne és nem is szándékozom eladni, simán megtenném, hogy öööö... nem is tudom, nem merem leírni. Sokkal nagyobb cégek, sokkal értékesebb autókon eszközölnek dolgokat. Ne értsd félre, nem tartom értéktelennek a motorod. Legjobb motorom a kis MZ volt. Szóval simán kiflexelném és mondjuk úgy felújítanám a hibás részt. Egyébként, ha már van egyéb javítás, hegesztés a vázszám körül, már az is baj. Az én kocsim vázszáma rohad. Felkészítettek legutóbb, hogy legközelebb ki kell vágatnom, majd új számot beleüttetnem. Új papírok, eredetvizsga, minden. Ez idáig okés. De örökre megmarad az a kihegesztett folt, amit minden vizsgán piszkálnak majd? Az lesz majd a bajunk, hogy nekünk kell bizonyítani, hogy a jármű tényleg a miénk! Csináljon magának kistestvért a bürokrácia. Bizonyítsa be ő, hogy a kocsi nem az enyém. Tudok egy példát egy törött MZ-ről. Ha tudnátok mennyi dolog lett benne kivágva, áthegesztve. És nincs gond.

                  Komment


                    Ha a motor a nevemen lenne és nem is szándékozom eladni, simán megtenném, hogy öööö...
                    Én is bontottam sört... Gondolkodássegítő, nem mellesleg kitünő védőital
                    A motor sajnos még nincs is a nevemen. Szürke forgalmis, forgalomból kivont, így csak akkor tudom a nevemre iratni, ha minden procedúrán túlleszek: Eredetvizsga, NKH vizsga, stb... Szóval így még neccesebb...
                    Esetleg egyelőre lejavítom máshogy, aztán ha már lesz zöld forgalmi, törzskönyv, stb., akkor akár át is pakolhatom másik vázra a sallangokat. (Kérdés, hogy egy leizsgáztatott, VÉGRE komplett motort mennyire lesz lelki erőm újra atomjaira szedni...)

                    Komment


                      Jujj. Hosszú téli estéken legózhatsz vele, ha már sikerült a nevedre venni. Addig meg egy kis öreg festék mindent eltakar...
                      Hónap közepén hazakeveredek és azért csak előszedem neked azt vázat.

                      Komment


                        Nem éppen motoros téma de itt még lehet hogy valaki emlékezni fog arra hogy mikori lehet ez a kis "aranyos":


                        Még működik...
                        Utoljára szerkesztve a következő által: jagdtigger; 2014 aug. 02, 21:13.

                        Komment


                          Kb velem egyidős? Szerintem ez a motyó még nem tudja, hogy neki "el kell romlania"

                          Komment


                            emlékezni fog arra hogy mikori lehet ez a kis „aranyos”:
                            Csak nekem nem jelenik meg semmi? Linket vagy képet szúrtál be?

                            Komment


                              Képet, nekem simán megjelenik de akkor adok linket:
                              https://dl.dropboxusercontent.com/u/...802_215843.jpg
                              https://dl.dropboxusercontent.com/u/...802_215913.jpg

                              @Süpi
                              Hát nem úgy néz ki hogy haldokolna, ellenben a 2 orion hangfal igen...
                              Utoljára szerkesztve a következő által: jagdtigger; 2014 aug. 03, 08:11.

                              Komment


                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X