Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Köszönöm!
    Miért is ne lenne. Mindkettő értékeket közvetít, és a veteránok szeretetének is része sokszor az (újra)alkotási folyamat.Click image for larger version

Name:	10556363_806875956020087_9199769664018930182_n.jpg
Views:	1
Size:	67.4 KB
ID:	143234Click image for larger version

Name:	10838020_806873909353625_5936055488008050755_o.jpg
Views:	1
Size:	191.4 KB
ID:	143235Click image for larger version

Name:	10842107_806874609353555_6230158969771896067_o.jpg
Views:	1
Size:	185.6 KB
ID:	143236Click image for larger version

Name:	10847765_806874366020246_2083889121825986640_o.jpg
Views:	1
Size:	142.3 KB
ID:	143237Click image for larger version

Name:	10750135_806882772686072_5315991726563423460_o.jpg
Views:	1
Size:	186.1 KB
ID:	143238Click image for larger version

Name:	10862585_806873792686970_143726906017562060_o.jpg
Views:	1
Size:	191.8 KB
ID:	143239Click image for larger version

Name:	10848535_806876419353374_4599501223332535359_o.jpg
Views:	1
Size:	189.3 KB
ID:	143240Click image for larger version

Name:	10848959_806873466020336_8915045645480206076_o.jpg
Views:	1
Size:	191.5 KB
ID:	143241Click image for larger version

Name:	10872934_806875836020099_2827860278873714569_o.jpg
Views:	1
Size:	192.9 KB
ID:	143242Click image for larger version

Name:	10006972_806882716019411_1703815193159922561_n.jpg
Views:	1
Size:	79.3 KB
ID:	143243Click image for larger version

Name:	10421406_806877116019971_5768930303961561469_n.jpg
Views:	1
Size:	56.5 KB
ID:	143244
    Utoljára szerkesztve a következő által: taluga; 2014 dec. 15, 21:07.

    Komment


      Gratula Taluga!

      Az a létrás kép, meg a fasoros sétányos nagyon tetszik.

      Komment


        Kedves Taluga!Gratulálok a művészetedhez!Csodálattal figyelem hogy micsoda alkotások kerülnek ki a kezed közül!Nem értek a művészetekhez,ezért csak azt írhatom amit érzek amikor a képeidet nézem!Nekem ojbá tűnik mintha egy útkereső művész figyelnék.A változatosság megdöbbentő hisz néha az alakok mintha valami szürreális álomban lebegnének ugyan akkor felsejlenek bizonyos Sci-Fi elemek is.Nem tudom van-e még Galaktika?Azokban láttam régebben hasonlókat.A színek alkalmazása kissé furcsa(számomra!)Néha egésszen rikító néha csak halvány sejtelmes,máskor csak fekete-fehér!Érdekes megoldások!Nekem minden szép ami érzelmeket vált ki belőllem!Hiszen mint alacsony végzettségű ember fontosnak tartom az érzelmeket!(.....mert ugye amit ésszel nem érünk fel azt az érzelmeink súgják meg nekünk!)
        Köszönöm hogy elénk tártad e csodás alkotásokat!További sok sikert!

        Komment


          Köszönöm a gratulációkat. Neked, Gyula, különösen, hogy ennyi gondolatot szántál arra, amit csinálok. Nagyon örültem mindenek, amit írtál, és azt kell mondjam, hogy a művészethez nagyon jó a hozzáállásod, szerintem. Én nagyon sok művészettörténetet, és egyéb társtudományokat tanultam, de be kell lássam, a művészethez nem kell érteni. Amikor már nem a közönségnek szól, kategóriákba sorolják és egymásnak rendeznek kiállításokat, meg egy szűk "műértő közönségnek... az átlag embert pedig nem szólítja meg, nem érti, mit kellene látnia, csak hát mondják, hogy ez nagy művészet, meg drága, akkor biztos nagyon jó... Nekem egy célom van. Érzéseket váltsak ki abból, aki megnéz egy képemet. És nem kell, hogy azt érezze, amiért én festetettem, hogy értse, mit akarok mondani, tudja, milyen szimbólumrendszert használok, és milyen stílusban dolgozom. Csak mondjon neki valamit. Ezért aztán jobban örülök egy ilyen megszólalásnak, mint a tiéd, mint akármelyik hozzáértő magasztalásának. Köszönöm.

          Komment


            Szétszedtem saját magam az 52 éves, már akkor elavultnak számító Pannóniám blokkját és összeraktam, csapágyakat, szimeringeket, kuplungláncot, lamellákat, felújított főtengelyt beletéve és jár, mint a Doxa.

            Elromlott a 11 éves Citroen szar-ám fényváltó kapcsolója és ma közölték velem a szervízben, hogy nem javítható, komplett kell cserélni a kormánykapcsolót, csak maga az alkatrész ára 100 ezer Ft!!!
            (Különböző történelmi okok miatt sem szeretem különösebben a csigaevőket, de hogy egy sz@r kapcsolóért ennyit fizetni egy kb 6-700 ezer Ft-ot érő autóhoz...Ugyanezen típus néhány évvel korábbi változatához még 10-15 ezer Ft-ért lehetett venni magát a kapcsolót is, nem csak egybeépítve...Milyen lökött egy világ ez...)

            Komment


              Lemezjáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Elromlott a 11 éves Citroen szar-ám fényváltó kapcsolója és ma közölték velem a szervízben, hogy nem javítható, komplett kell cserélni a kormánykapcsolót, csak maga az alkatrész ára 100 ezer Ft!!!
              (Különböző történelmi okok miatt sem szeretem különösebben a csigaevőket, de hogy egy sz@r kapcsolóért ennyit fizetni egy kb 6-700 ezer Ft-ot érő autóhoz...Ugyanezen típus néhány évvel korábbi változatához még 10-15 ezer Ft-ért lehetett venni magát a kapcsolót is, nem csak egybeépítve...Milyen lökött egy világ ez...)
              Üdv a Klubban, Kedves lemezjáték!

              Ha nem tévedek, ezt hívják fogyasztói társadalomnak...

              Komment


                Szerintem próbáld meg házilagosan megjavítani. Nem lehetetlen, hogy sikerül.

                Komment


                  Szervusztok!

                  Szerintem is meg kell próbálni a házilagos javítást,vagy esetleg bontóban keresni valamilyen jól működőt,-természetesen kell rá kérni,minimum beépítési garanciát.A Franciák általában csőszegecsekkel fogják össze,a minden funkciót,magába foglaló kapcsolóikat,kivétel az ablaktörlő és mosó kapcsolója.Meglehetősen összetett szerkezet,-kérni kell az Asszonytól egy nagy asztalt,egy pár napra,leteríteni fehér papírral és szétszedni a "nyűves" kapcsolót.Szerencsére,ma már a telefonnal is lehet fényképezni,így lehetséges minden mozzanatot rögzíteni,amely az összerakáskor nagyon jól jöhet!Amennyiben szétszeded,nagyon vigyázni kell,az elugró kis alkatrészekre és esetleges apró golyókra és a szétszedés sorrendjére!Ha nagyon figyelmesen csinálod meg lesz ott a baj és,ha csak nem égett össze valami és nem olvadt szét a műanyag,-biztos vagyok benne,hogy meg tudod javítani,-veszíteni valód nincs.Igaz,nagyon szi-szifusz munka,de 100 000.-et megér.

                  Valamikor egy Honda Akkord biztosítéktábláját,voltam kényszerű javítani,amely három emeletes volt és miután szétszedtem,tele lett egy 1.5 négyzetméteres asztal a sok alkatrésszel,megtaláltam a szétégett darabot,melyet legyártottam,összeraktam és működött,úgy ahogy annak működnie kell.Az igaz,hogy vagy négy napot vett el az életemből,de elvállaltam és így jártam-és kész.A Hondánál egyébként az volt a hiba,hogy valamilyen kiegészítő ködlámpát tettek még rá és nem relé közbeiktatásával kapcsolták,így túl nagy amper folyt át a biztosítéktáblán,és egyszerűen elfüstölt.A tábla javítása után a ködlámpákat,egy relé közbeiktatásával lehetett kapcsolni,melyet beszereltem,pótlólag.

                  Túl a fentieken,ezért mert ilyen meghibásodások,bármikor előfordulnak,-ezekben a túlbonyolított szerkezetekben,részemről mély undort váltanak ki és egyszerűen nem tudom elfogadni ezeket a "gyönyörű" modern csodákat.Számomra,-valahogy olyanok,mint egy kiürített,tejfeles pohár,vagy egy üres PET palack.Tudom,hogy a "fejlődés" nem fog megállni és ezt természetesnek is tartom,de csak úgy lehet fejlődni,hogy egy autó élettartama,max 6-8 év,a vételára meg vetekszik,egy lakható ház árával?Úgy vagyok én ezzel,hogy az autógyárak,tulajdonosai próbáljanak meg utódot létrehozni a gyártmányaikkal,-ha csak ennyire tartós és megbízható járművek tervezésére és gyártására futja,ebben a szép új világban!

                  Amúgy meg tudom,hogy divatos szóval élve "fogyasztói társadalomban" élünk,ami akár lehetne jó is,-de én magasról teszek rá,-elvégre demokrácia van.Nem fogyasztani akarok,-csak egyszerűen az úgynevezett tartós fogyasztási cikkekből,ha vásárolok egyáltalán olyat szeretnék venni,ha egyszer már veszek,amely egészében tényleg tartós!

                  A fene azt a hülye vén marha fejemet,-hogy be lehet "gurulni"-egy egyszerű kapcsolón....-már megint alászaladtam,de mit csináljak,-gondolkodom,-tehát va......

                  Üdvözlettel:Che

                  Komment


                    Barátom Józsi ! Gondolkodj-gondolkodj még sokáig -Tehát köztünk leszel!

                    Komment


                      Fergusson eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ha nem tévedek, ezt hívják fogyasztói társadalomnak...
                      Sajnos az új alkatrészek árát az új autóhoz mérik és nem a használt értékéhez.
                      Arra ott a bontó.

                      Komment


                        Arra ott a bontó.
                        Sajnos nem sokáig, a CAN-BUS x-edik generációjától kódot kér minden szir-szar bekötéséhez(ez bármi lehet amibe elektronika van). Odáig fajult a szitu hogy egyes autóknál akkut is csak a márkszervíz tud cserélni mert letilt ha te otthon kicseréled...

                        Komment


                          Odáig fajult a szitu hogy egyes autóknál akkut is csak a márkszervíz tud cserélni mert letilt ha te otthon kicseréled...
                          Besz..rás! Na engem hiába piszkálnak hogy cseréljem már le végre azt az öreg Suzukit! EZÉRT? Hogy olajnívót is szakemberrel kelljen nézetni, sokezer forintért? Vagy ha fékbetétet, gyertyákat, bármit cserélni kell, ráköltsem a mostani autóm értékének megfelelő összeget??? Neeeem, még nem szakadt rám a Nemzeti Bank, marad a javítható, olcsó, ámde rendkívül tartós technika, amíg csak lehet.

                          - - - Updated - - -


                          Nem fogyasztani akarok,-csak egyszerűen az úgynevezett tartós fogyasztási cikkekből,ha vásárolok egyáltalán olyat szeretnék venni,ha egyszer már veszek,amely egészében tényleg tartós!
                          Na ezért vettem én a múlt héten a csillogó-villogó, ámde 4 évesen kukaérett, rendkívül drágán javítható Áristom mosógépem helyett egy '92-es évjáratú Hajdú Energomat 560-at!!!
                          A néni, akitől vettem, minden mosás után eltakarította, letakarta hogy ne porosodjon. Gyakorlatilag mintha most csomagolták volna ki a gyári dobozából! Mikor beraktam a kocsiba, könnyes szemmel búcsúzott el tőle...
                          Nem lepődnék meg ha nálam újabb 20 évet szolgálna. Ezekből még kifelejtettek valamit: a tervezett elromlást!

                          - - - Updated - - -


                          Szerintem próbáld meg házilagosan megjavítani.
                          Én is ezt javaslom Fergusson!
                          Nem kell mindent elhinni a "szakembereknek". A többiek által leírt módszerrel simán megcsinálod.
                          Türelem, nyugodt körülmények, némi szabadidő kérdése az egész.
                          Én Whirlpool mosógép programkapcsolóját javítottam így egyszer, még sok évvel ezelőtt. Megnézte szerelő, és azt mondta, felejtsük el azt a mosógépet. Én meg nem értettem a dolgot, mi olyan lehetetlen? Kiszereltem az "agyát", minden vezeték helyét gondosan jelölve, a szegecselést kifúrtam, apránként szétterítettem a konyhaasztalon. A beégett érintkezőket megtisztítottam, majd összepakoltam. Onnan még jó ideig szépen működött...
                          Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2014 dec. 18, 09:03.

                          Komment


                            Extra-luxus álomkivitel - Schmidt-Pannóniák

                            Az ő tulajdona.
                            Akkor jó helyen vannak

                            Komment


                              Kedves Jagdtigger,alias Vadásztigris!


                              Tisztelettel kérlek,hogy magyarázd meg,mi a rosseb az a "CAN-BUS",mert nem tudom,de szeretném!Már annyi rövidítés használatos a járművekkel kapcsolatosan,hogy szótárnyit kitesz és jó lenne,legalább sejteni,hogy miről is van szó.

                              Köszönöm,baráti üdvözlettel:Che

                              Komment


                                Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Kedves Jagdtigger,alias Vadásztigris!


                                Tisztelettel kérlek,hogy magyarázd meg,mi a rosseb az a "CAN-BUS",mert nem tudom,de szeretném!Már annyi rövidítés használatos a járművekkel kapcsolatosan,hogy szótárnyit kitesz és jó lenne,legalább sejteni,hogy miről is van szó.

                                Köszönöm,baráti üdvözlettel:Che
                                Most, megelőztél, Kedves Che!

                                Szintén zenész

                                Jó lenne bevezetni, ha ilyen rövidítések vannak, akkor zárójelbe írja oda az érthető megfelelőjét.

                                Mi is ( idősebbek) okosabbak lennénk...

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X