Közlemény

Collapse
No announcement yet.

3D nyomtató

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #76
    Múlt héten beruháztam én is egy kicsit, és vettem egy nyomtatót.
    Gratulálok hozzá, én már egy ideje ilyesmit gyűrök!

    _______

    Sőt, most jutottam oda, hogy tovább lépek, ezért ha valakit esetleg érdekel a képeken látható szerkezet keressen meg bátran privát üzenetben.


    Click image for larger version

Name:	IMG_20160608_170357.jpg
Views:	1
Size:	198.5 KB
ID:	148834

    Click image for larger version

Name:	IMG_20160608_170904.jpg
Views:	1
Size:	193.7 KB
ID:	148835Click image for larger version

Name:	IMG_20160608_170931.jpg
Views:	1
Size:	195.9 KB
ID:	148836Click image for larger version

Name:	IMG_20160608_170957.jpg
Views:	1
Size:	197.7 KB
ID:	148837Click image for larger version

Name:	IMG_20160608_171032.jpg
Views:	1
Size:	192.5 KB
ID:	148838Click image for larger version

Name:	IMG_20160608_171108.jpg
Views:	1
Size:	190.0 KB
ID:	148839
    heeegany kedvelte ezt.
    Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

    Komment


      #77
      http://wartburg.garazs.net/image/w/480/57672.jpg
      Mi van, ha nincs meg a felni közepére a kupak? Nyomtatunk bele újat
      heeegany kedvelte ezt.

      Komment


        #78
        Lehetne ( tudnátok ) nyomtatni izs gyújtáskapcsoló fedélre csúszkát ?
        Utoljára szerkesztve a következő által: mir-mur; 2016 jún. 16, 14:28.
        wsievers kedvelte ezt.

        Komment


          #79
          mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Lehetne ( tudnátok ) nyomtatni izs gyújtáskapcsoló fedélre csúszkát ?
          Az nekem is kellene.
          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

          Komment


            #80
            mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Lehetne ( tudnátok ) nyomtatni izs gyújtáskapcsoló fedélre csúszkát ?
            Mintadarab van?
            Valahogy juttass el hozzám egyet és megrajzolom.
            Azt hogy mikor lesz belőle nyomtatva is valami azt nem tudom, de ha pöpecül fog menni a gépem megcsinálom
            TZ és mir-mur kedvelte ezt.

            Komment


              #81
              heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Múlt héten beruháztam én is egy kicsit, és vettem egy nyomtatót.
              Láttam már ilyen nyomtatóval készült dolgokat, a technikából adódóan a felületük dorozmás. Lehet ezt finomítani, vagy ettől nem lehet elszakadni?
              Index testet akartam nyomtatni, csak nem volt humorom utána polírozgatni.

              Komment


                #82
                Minta alapján minden nyomtatható. Illetve majdnem minden

                - - - Updated - - -

                Nyomtatástól függő, van olyan nyomtató, ami tökéletes felületű tárgyat ad, de sajnos az nem az olcsó kategória. Amik itt szerepeltek az szálolvasztással nyomtatnak, tehát szálakból épül fel a felület és van egy jellegzetes struktúrája. Ezt sajnos felületkezelni kell Csiszolás, festés, polírozás, lakkozás, kinek mi. Ezekkel a nyomtatókkal ezt nem lehet megúszni.
                bokor28 kedvelte ezt.

                Komment


                  #83
                  Click image for larger version

Name:	IMG_20160616_213525.jpg
Views:	1
Size:	186.6 KB
ID:	148887Click image for larger version

Name:	IMG_20160616_213610.jpg
Views:	1
Size:	186.5 KB
ID:	148888Click image for larger version

Name:	IMG_20160616_213725.jpg
Views:	1
Size:	183.9 KB
ID:	148889
                  És ezen még lehetne egy picit finomítani.
                  A tetejénél vagy pár réteg ami elég rossz, ott megakadt a huzal(ez a problémám jelenleg a géppel, de készül az egyedi fej hozzá amivel remélhetőleg nem lesz ilyen gond)
                  Egyébként ez 2,5mm-es fűkasza damilból készült.
                  (ha eszembe lesz leviszem ezt a darabot majd keszibe, aztán ott megnézhetitek rendesen. Meg addigra hátha sikerül még finomítani rajta)

                  Meg ez is:
                  Click image for larger version

Name:	P6050174.jpg
Views:	1
Size:	187.7 KB
ID:	148890
                  Bár ilyen precizitást igénylő darabhoz a gyári fej nem igazán alkalmas. Itt is akadozott az anyag, valamint húzta a pókhálókat is elég szépen.
                  Click image for larger version

Name:	P6050178.jpg
Views:	1
Size:	188.1 KB
ID:	148891


                  Egyébként ha ABS-ből van nyomtatva akkor lehetne aceton gőzölni. Annyira még nem foglalkoztam ezzel, szóval javítsatok ki ha hülyeséget írok. De ha jól tudom akkor annyi a lényege hogy vákuum alatt szobahőmérsékletlen párologtatnak el acetont a munkadarab mellett, ami egy kicsit megolvasztja a felületet. Ettől olyan lesz a felülete mint a fröccsöntött műanyagoknak.
                  Utoljára szerkesztve a következő által: heeegany; 2016 jún. 16, 21:53.
                  bokor28 kedvelte ezt.

                  Komment


                    #84
                    Abs nem rossz. Acetonban oldott abs-t öntöttem már kísérletképpen.
                    Akár még műanyaggal való bevonásra is alkalmas, feltéve ha az alapot nem oldja. Gőzöléssel simán mehet. Megkockáztatnám ha nem túl finom a darab egy kis higított acetonba mártást is kipróbálnék.

                    Kinti OSB lapot akartam bevonni ABS oldattal (vízhatlanítás), csak félek, hogy UV megeszi és mindent teleszór finom müa. szálakkal meg porral.

                    Komment


                      #85
                      bokor28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Abs nem rossz. Acetonban oldott abs-t öntöttem már kísérletképpen.
                      Akár még műanyaggal való bevonásra is alkalmas, feltéve ha az alapot nem oldja. Gőzöléssel simán mehet. Megkockáztatnám ha nem túl finom a darab egy kis higított acetonba mártást is kipróbálnék.

                      Kinti OSB lapot akartam bevonni ABS oldattal (vízhatlanítás), csak félek, hogy UV megeszi és mindent teleszór finom müa. szálakkal meg porral.
                      Ha elfogadhatóan tudok majd nyomtatni ABS-ből akkor ki akarom próbálni majd ezt az acetonos dolgot, hogy mit lehetvele kezdeni.

                      Azt, hogy az UV fényt hogy bírja nem tudom. De lehet venni HIPS szálat is, abból van a legtöbb használati tárgy burkolata, az elég jól bírja elvileg.
                      PLA biológiailag lebolmó műanyag, szóval hiába könnyű vele dolgozni nem tartós.
                      A nejlont (fűkasza damil) nem tudom hogy hogy reagál az UV fényre, de gondolom elérik. Addig viszont elég rugalmas.



                      Az OSB lapot nem lenne egyszerűbb lekenni műgyantával?

                      Komment


                        #86
                        Hogy finoman fogalmazzak abs-t lehet szerezni a lomiból, aceton meg akad.
                        Az uv álló műgyanta meg bitang drága. Olcsóbb lecserélni az osb-t ha szétázik.

                        Komment


                          #87
                          bokor28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Hogy finoman fogalmazzak abs-t lehet szerezni a lomiból, aceton meg akad.
                          Az uv álló műgyanta meg bitang drága. Olcsóbb lecserélni az osb-t ha szétázik.
                          Ez esetben mi tart vissza a próbától?
                          Egy kis darabot megcsinálsz, aztán mehet napozni
                          Ha 1-2 év után még nem változik az állaga akkor használható.

                          Komment


                            #88
                            Itt van két leírás az ABS és aceton témáról: aceton_fürdő - 3D nyomtatás blog

                            Nagyon jó blog, érdemes beleolvasni, mert alapvetően gyakorlati példákat mutogat.
                            Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                            Komment


                              #89
                              A PLA-ból nyomtatott cuccok nekem kint vannak a napon, kültérben. Mondjuk nincs is semmi bajuk. A lebomlás csak bizonyos körülmények között igaz. Én nem tudom, hány évre tervezel, én olyan optimista vagyok, hogy a nyolcvan gyertyát még megnézném a tortámon, de a PLA még PLA lesz akkor is...ezek nem 1-2 év alatt bomlanak le még ideális körülmények között.
                              3-4-éves madáretetőket láttam az egyik oldalon, fára vannak felakasztva, a maradak lelakták kicsit (szétcsípkedték, szó szerint pár helyen) de bírja az. Ez elég jó teszt szerintem.
                              bokor28 és heeegany kedvelte ezt.

                              Komment


                                #90
                                Kicsit alakítottam a fejen. Még mindig nem az igazi, de már legalább tud kezdeni valamint a 3-as ABS-el.
                                https://youtu.be/atUTdSwYAmw
                                Click image for larger version

Name:	IMG_20160625_225200.jpg
Views:	1
Size:	212.0 KB
ID:	148921Click image for larger version

Name:	IMG_20160625_225421.jpg
Views:	1
Size:	195.7 KB
ID:	148922Click image for larger version

Name:	IMG_20160625_225441.jpg
Views:	1
Size:	194.8 KB
ID:	148923
                                trainmodeller, bokor28 és mir-mur kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X