Közlemény

Collapse
No announcement yet.

3D nyomtató

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    3D nyomtató

    Uraim!

    Ehhez mit szóltok? Korábban hallottam róla, de nem gondoltam, hogy ez a modellalkotásban ekkora jelentőséggel bír....

    Vill

    #2
    Igen ez nagyon fasza ,csodálatos dolog, !!!!és mi kis veterános játékaink elengedhetetlen kelléke --kéne hogy legyen !

    Csak a bibi az hogy ezt céget én már megkerestem , próbálkoztam , danuvia hengert -hen.fejet szerettem volna öntetni,ill. végül is öntőmintát szerettem volna csináltatni.

    az első heng .fej 530 000 ft kp-kp lett volna .ebből maga ez öntés kb 20 000 ft------itt feladtam ---nem csak az összeg nagysága miatt, sokkal jobban bosszantott az Ő gépuk beszerzési ára és az Én munkadarabom elkészítési idejének arányba állítása.

    Illetve a szkennelés utáni számítógépes munka dijja..... Köztudottan én tök hülye vagyok ehhez-csak láttam már embert aki ezt vágja ,elmondtam neki ezért mennyit kérnek,mejdnem bes...rt a röhögéstől.

    Engem is nagyon izgat a téma , én már a magam egyszerü agyával-fordító program segítségével jól bele ástam magam--ha van kedvetek tegyétek ti is -csuda dolgok vannak ebben kérem
    soveny, norinco és 3 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Festo Festo Corporate - Bionic Learning Network
      ez is 3D nyomtatóval készült. egy kiállításuk videóanyagában be is mutatták a "metódust"
      ez a JÖVŐ! (nekem már alighanem menő )
      soveny kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        A mi sulinkban is volt ilyen 3D nyomtató, nagyon menő gép...ha valakit érdekel a 3D-s modellezés csak írjon

        Komment


          #5
          persze hogy érdekel lehet róla szó hogy tananyagként , valami értelmes dolgot nyomtassanak ?

          Komment


            #6
            sajnos kijártam már , de még fejlődik ez nyomtatási technika pár év és már hasznos dolgokat is lehet vele gyártani ... amúgy én is gondolkoztam danuvia blokk újított verzióján csak nem tudom hogyan álljak neki ...

            Komment


              #7
              Én modellezem, már csak emiatt is szeretnék egy 3D nyomtatót. A legolcsóbb verzió, amely használható tárgyakat készít, az Ultimaker. Ez nem a poranyag alapú nyomtatók közé tartozik, hanem az ABS szálból nyomtatók közé. A bekerülési ára elég magas. Viszont, egyszer kell megveni, aztán - bizonyos keretek között - legyárthatsz magadnak bármit. A számítógépes 3D tervezés nem ördögtől való és könnyen megtanulható dolog... Ha valakinek itthon már van Ultimakerje, megnézném, felvenném vele a kapcsolatot.

              Komment


                #8
                Itt egy jó ideje nem volt hozzászólás, de azóta is csak fejlődött a technika.
                Azóta nálam elkészült két autó is, apró-cseprő problémák mindig vannak.
                És közben megjelent egy magyar cég, ígéretesen olcsó nyomtatókkal, úgyhogy rendeltem is egyet tőlük. Amint megérkezik munkára fogom rögtön. Aztán majd beszámolok. Csodát nem remélek egy olcsó cucctól.
                De mindenesetre azt remélem, hogy ha egy-egy apró műanyag alkatrész elkallódik, eltörik, nem okoz majd ekkora gondot.
                Első körben pl a Wartburgok, mint kedvenc témám, műszerfal alkatrészek törésére lehetne gyártani alkatrészeket, fog készülni néhány darab ezekből biztosan.
                TZ, Titus és heeegany kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  trainmodeller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  És közben megjelent egy magyar cég, ígéretesen olcsó nyomtatókkal, úgyhogy rendeltem is egyet tőlük. Amint megérkezik munkára fogom rögtön.
                  Erről írnál kicsit bővebben? Főleg hogy mennyi az annyi. Valamint mennyi hozzá a huzal.

                  Nekem is a távoli tervek között szerepel, én egy 200$-os ketyerét néztem ki.


                  Ezt még anno suliba terveztem és az ottani nyomtatóval lett kinyomtatva hogy legyen mit mutogatni nyílt napokon
                  Click image for larger version

Name:	osszerakott1.jpg
Views:	2
Size:	132.1 KB
ID:	141034Click image for larger version

Name:	osszerakott2.jpg
Views:	2
Size:	133.0 KB
ID:	141035Click image for larger version

Name:	IMG_20131216_100021.jpg
Views:	2
Size:	180.4 KB
ID:	141036Click image for larger version

Name:	IMG_20131216_100031.jpg
Views:	2
Size:	178.8 KB
ID:	141037Click image for larger version

Name:	IMG_20131216_100043.jpg
Views:	2
Size:	178.7 KB
ID:	141038Click image for larger version

Name:	IMG_20131216_100746.jpg
Views:	2
Size:	180.0 KB
ID:	141039Click image for larger version

Name:	IMG_20131216_100756.jpg
Views:	2
Size:	174.8 KB
ID:	141040
                  Méretarányos. Főbb darabjai külön kinyomtatva.
                  TZ, és 3 további látogató kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    Heeegany, ez nagyon klassz! Az a fekete izé az micsoda? Nálam nem látszik jól.

                    Komment


                      #11
                      ............ha már így együtt vagyunk,cseveghetünk bármiről ugye? Például arról hogy újra költöznek a fecskék!!!!Csak sajnos nem ide,hanem valahová melegebb vidékre!A fiatalok egy évvel idősebbek lettek,mi idősebbek egy évet ismét léptünk a gyerekkor felé!(tudjátok:amikor nem volt fogunk és becsináltunk,értelmetlenségeket beszéltünk ...........és nem állt a cerka!!!) Che barátom nemsokára talicskázhatja a havat!!!Először ki az utcára aztán vissza!



                      ..........................bocsi!Nem jó helyre írtam!
                      Utoljára szerkesztve a következő által: apacsavo; 2014 szept. 09, 08:32.

                      Komment


                        #12
                        Jé, Nálatok még ilyen sok fecske van? Én utoljára (már a becsinálós-fogatlan utáni) gyermekkoromban láttam ilyen -fecskékkel zsúfolt, végigrakott- villanyvezetéket. Azóta kikoptak szegények. Hiába a tavak közelsége, rengeteg rovar, stb. A gólyák már augusztus elején-közepén kezdtek vonulni, megunták ezt a hülye "nyarat".
                        Mintha most örültünk volna a fecskék érkezésének, erre tessék, megint eljön az idő. Látják hogy a hűvösebb idő hatására ritkulnak a motorosok, ezért inkább el is mennek.
                        Egyébként hol is szoktunk megemlékezni a madarak őszi-tavaszi tevékenységéről? Már én sem tudom...

                        Komment


                          #13
                          Egyébként hol is szoktunk megemlékezni a madarak őszi-tavaszi tevékenységéről? Már én sem tudom...
                          Mondjuk itt: http://veteran.forum.hu/cseveges-vet...tek-eget-1385/

                          - - - Updated - - -

                          Vagy itt:
                          http://veteran.forum.hu/cseveges-veteranokrol-62/chemotox-kocsmaja-1058/index62.html

                          Komment


                            #14
                            Az a fekete izé az micsoda?
                            Támasz vagy kitöltőanyag. Az nem a modell része.
                            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                            Komment


                              #15
                              Che barátom nemsokára talicskázhatja a havat!!!Először ki az utcára aztán vissza!
                              Szerintem inkább hordja fel a padlásra, majd tavasszal meg kifőzi pálinkának.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X