Közlemény

Collapse
No announcement yet.

VI. Veterán Fórum Találkozó Tiszakeszi (2019. július 26-28.)

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #46
    Sziasztok!

    Én sajna csak munka után tudok mászni, kb. délben dobom el a kalapácsot, aztán go!
    Viszek tokajit meg egy kis 26 éves lötyit...

    Komment


      #47
      Zénó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      meg egy kis 26 éves lötyit...
      Jövőre 27 éveset hozol? Mennyi van hogy sose fogy el?

      Komment


        #48

        Kedves Zénó!

        "26 éves lötyi"-Jaj-jaaj-jaaaj! Remélem azért az idén,a ködön innen maradsz,bár nem tilos túlmenni azon,de nem éri meg!

        Sándorom!

        A hagyományoknak megfelelően,viszem és hozom is,csak oda és vissza érjek.

        Üdvözlettel:Che

        Komment


          #49
          hát igen...
          akkor csak tokajit.

          Komment


            #50
            Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            A hagyományoknak megfelelően,viszem és hozom is,csak oda és vissza érjek.
            Vigyázz magadra is Józsi bátyám! Azt a méltán híres Sanyibarát féle ubit pedig már igazán szeretném megízlelni..

            Komment


              #51
              Attikám!


              Vigyázok én magamra,különben is használok gumit,még soha nem fordult elő velem,hogy a kerékpáron a ráfon mentem volna.Most egy nagyobb méretű serpenyőn töröm a fejem,egyenlőre a serpenyő már megvan,elvettem a macska elől,csak nincs megfelelő fogantyúja,oda kellene alkotni valami iparosos összetolható fogantyút,ötlet már van,csak az idő.Annyi hülyeséget kell csinálnom,olyan semmi értelme,de muszáj munkák,hogy felzabál minden időmet.

              Komment


                #52
                Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                nem tilos túlmenni azon,de nem éri meg!
                Rajta kívül mindenki más jól szórakozott szerintem.

                Komment


                  #53
                  Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Egyébként szerintem el lehetne kezdeni a ki mit visz rovatot..
                  Én a korábbi alkalmakból kiindulva biztos viszek szerszámos ládát... Illetve szalonnát is a sütögetéshez(sajnos csak bolti de azt mondják igen jó anyag). Ja és kisebb sátrat mert kezd zsufi lenni a szitu....

                  Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  hívjuk meg vendégül azokat,akik elláttak bennünket
                  Bocsi a kései válaszért de így utólag is jelezném hogy benne vagyok ha a társaság így döntene.
                  Utoljára szerkesztve a következő által: jagdtigger; 2019 júl. 11, 16:16.

                  Komment


                    #54
                    jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Bocsi a kései válaszért de így utólag is jelezném hogy benne vagyok ha a társaság így döntene.
                    Szintén benne vagyok+van ott bolt.. van minden. Ha esetleg kevés,akkor lakott a környék s ott is lehet vásárolni.

                    Komment


                      #55
                      Csatlakozom Józsi ötletéhez ennyi év után lehetne már fordítva is.

                      Komment


                        #56
                        Che
                        Sikerült megcsinálni a gázfőződet?

                        Komment


                          #57
                          Szervusz Tigris!


                          A gázfőző nem rossz,csak a palack üres gyanús.Van átfejtőm,mert ezeket a kis turista gázpalackokat már nem töltik után sehol,de valakinek kölcsönadtam és szokás szerint nem került elő.Az is igaz,ha itthon lenne,akkor sem érne sokat,mert a nagy palackok is üresek.Cserélni kellene már,de olyan ritkán van rá szükség,hogy értelme nem sok van.Majd valamit kitalálunk a kávé készítéséhez szükséges víz melegítésére.

                          Üdvözlettel:Che

                          Komment


                            #58
                            Milyen a palackod kuldj egy kepet

                            Komment


                              #59
                              Kedves Movisz!

                              Ma lefényképeztem az egész készüléket,de úgy vélem a képek nem árulkodnak a palack méreteiről,ezért leméregettem és lemásoltam a palackon található adatokat is,melyeket alant felsorolok.

                              A palack adatai:

                              Átmérő:121mm.
                              A palacktest magassága:140mm.
                              A palack teljes magassága a csatlakozó csonkkal együtt:177mm.
                              ALU 2mm. falvastagság
                              Próbanyomás:25kp/cm. négyzet
                              Tára:0.61kp
                              Űrtartalom:1.22L
                              Töltet:0.5kp
                              Gyártási idő:1976.07.05.
                              A csatlakozó csonk menete:M16X1.5 anyamenet
                              Van még gyártási szám is,de azt értelmetlennek tartom leírni.

                              Mint láthatod ez egy régi darab,megközelítőleg a bólogatós kutya idejében készülhetett és eléggé kicsi az űrtartalma,tehát egy komolyabb főzéshez nem nagyon alkalmas,én a kávézáshoz szükséges víz melegítésére használom,bár volt már rá eset,hogy egy kissé feljavított instant levest is főztem rajta.Hozzám úgy 20 éve került és amikor kifogyott belőle a gáz,akkor a 11.5kg-os palackból töltöttem fel egy általam készített átfejtővel,amit jelenleg nem tudom,hogy hol van mert kölcsönadtam és nem emlékszem rá,hogy kinek.Amióta a főző nálam van,nincs tudomásom,hogy hivatalos cseretelepen,egyáltalán után-töltenék e,mert a gyártási évet tekintve nem egy mai darab,sőt az is lehet,hogy jómagam is hazardírozok amikor töltögetem de,hát egy életem,egy halálom.Most,hogy elővettem őket,úgy tűnik lötyög még bennük valami,remélem a találkozót kiszolgálják és most jól ki is takarítom őket,már a fúvókát és az égőfejet!

                              Különösen ne törd magad rajta,hogy valamilyen palack megoldást keress számomra,mert elvagyok én ezzel,annál is inkább,mert mint ahogy a képeken látni fogod a palack csak a főző többi tartozékával képez egy használható főző eszközt és nem gondolnám,hogy Itáliában hasonló módon oldottak meg egy ilyen készüléket,bár a fene tudja.

                              Nagyon köszönöm,hogy gondoltál rám és próbálsz segíteni,-határozottan jól esik,mert gondolom,hogy azért kérted a képeket.

                              Üdvözlettel:Che

                              Komment


                                #60
                                Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                mert a gyártási évet tekintve nem egy mai darab,sőt az is lehet,hogy jómagam is hazardírozok amikor töltögetem de
                                Egy kicsit... Igaz kicsit szerényebb a kapacitása(190g töltetű palackokat használ) de szívesen felajánlom az enyémet(nem kölcsönbe természetesen) . Tanulmányaim kicsit elhúzódnak így a közeljövőben amúgy sem venném hasznát.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X