Közlemény

Collapse
No announcement yet.

PAL óra, de mié? (DKW repro órák alapja amúgy ez...)

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    PAL óra, de mié? (DKW repro órák alapja amúgy ez...)

    Sziasztok!

    Egy utángyártott DKW óra látható itt:

    http://veteran.forum.hu/jawa-cz-alka...ometerora-418/

    Ennek az alapját akartam felkutatni... itt van ez minden bizonnyal:

    Click image for larger version

Name:	dkwkmh2.jpg
Views:	3
Size:	75.2 KB
ID:	156111Click image for larger version

Name:	dkwkmh1.jpg
Views:	2
Size:	113.2 KB
ID:	156112

    Nem Perák, de akkor mi lehet?

    Czetka felteszem, de melyik? És milyen árban mozoghat egy ilyen? (Ki kell derítenem, hogy hogy tudok a lehető legolcsóbban faragni magamnak egy használható órát a DKW-ba-lehetőleg 19 colos kerekű motor órájából...)

    80mm átmérőjű kellene nekem... 60-asak a háborús DKW-k, ez éppen azokhoz lenne való.

    Melyik baktelós Cz-JAWA birtokolt hasonló órákat?

    Kissé szűkszavú voltam itt, de az előzmények itt találhatóak (az egész utánzat-óra követelményrendszer a DKW-hoz...):

    http://veteran.forum.hu/alkatresz-az...126/#post40365

    Köszönöm segítő válaszaitokat előre is!
    Utoljára szerkesztve a következő által: stalker; 2013 szept. 04, 22:00.
    Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

    #2
    Ez valami segédmotoré vagy munkagépé lehet. Túl alacsony a sebesség skálaérték "normális" motorhoz.
    A Cz 150C óra ilyen:
    TACHOMETER hasonlít stílusban és méretben, de nem olyan.
    stalker kedvelte ezt.
    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

    Komment


      #3
      wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ez valami segédmotoré vagy munkagépé lehet. Túl alacsony a sebesség skálaérték „normális” motorhoz.
      A Cz 150C óra ilyen:
      TACHOMETER hasonlít stílusban és méretben, de nem olyan.
      Köszönöm szépen a választ!

      Lehet, hogy az óra valami export gépről jött és mérföld/óra (Made in felirat Keleten nemigen került volna másképp gépre...)... igazándiból fogalmam nincsen. Ellenben az is meglehet, hogy nem is motoré...

      A Cz 150 óra viszont stílusában teljesen hasonló... ugyanígy van elrendezve a DKW is (a mutató jobb felülről indul...), úgyhogy ilyesmiket használhatnak a reproduktőrök... (én most a jugoszláv csodámat fogom befaragni azt hiszem, egyedi számlappal és a mutató ugyaninnen fog indulni - tök jól mutatja a sebességet, akár az IZS - de lehet, hogy az egész keleti blokk azonos bemenő fordulatra hasonló értékeket produkál persze (tán kismértékű korrigálás még végezhető a belső állítgatásával...), de stílusban nagyon tetszik...) A Cz óra azonban a 350-1 tulajoknak lehet mentő hatású, hiszen 60 mm átmérőjével oda való (azt hiszem, hogy a Cz órák véznábbak...)!

      Amúgy itt az eredeti P&S órája a DKW NZ-nek (ilyenem sosem lesz, mivel csak a mesékben vannak jótékony muzeális értékeket osztogató öreg bácsik... horribilis összegekért cserélnek gazdát az eredeti órák):

      Click image for larger version

Name:	PStacho.jpg
Views:	1
Size:	133.2 KB
ID:	138266

      Itt a PAL (JAWA-Cz) "utánérzés" "okosított" számlappal (ilyenem már volt, kicsengetem a szintén elég borsos árát, de elhatároztam, hogy csinálok egyet magamnak, egyedi számlappal a végén... az enyém is nagyjából annyira lesz eredeti, mint ez, így ettől megszabadultam - használja az, aki nem szereti a kihívásokat):

      Click image for larger version

Name:	reproora.jpg
Views:	2
Size:	183.7 KB
ID:	138267

      És itt az extreme low-budget szerzeményem hasonló stílusú számlappal, jugoszláv eredettel, jól mutat majd, csak be kell szabni az alját (de egy kis sarokcsiszolós puszika, majd forrasztás kombó csodákra lesz képes úgy érzem)... hiszen ilyen háta kéne, hogy legyen, persze minden nem lehet... de az a lecsapás oda fog biggyesztődni majd. (Vagy PAL órát keresek majd... a 120-asságon van a hangsúly, a Pannónia kizárva minősége okán - a műanyag számlapot inkább hanyagolnám, valamint nem szeretném, hogy elsőre látszódjék a típusidegenség).

      Click image for larger version

Name:	kmh.jpg
Views:	2
Size:	110.6 KB
ID:	138268

      Ez a szerzeményem, amely bár más korból való, mégis megmaradt benne a korai stílus, amely a gyári órát jellemzi, nekem tetszik, ha nem lenne rajta a Teleoptik-Yugoslavia még hihető is lenne, hogy eredeti és a 30-as évek remek fém terméke (persze nem ütközne gondolatkísérleti lehetetlenbe, hogy jugoszláv óra lehessen egy német gépben, de azért gyanús lenne erősen):

      Click image for larger version

Name:	kmh.jpg
Views:	2
Size:	110.6 KB
ID:	138268

      Elvileg értelmes, reális sebességet fog mutatni, jól működik, szép, stílusában egészen illeszkedik, egy újraperemezéses számlap csere még kinézetében is egyezővé tehetné az utánérzéssel (sőt ennek a mutatója inkább odavaló, mint a magyar utángyártásé...)
      Attached Files
      Utoljára szerkesztve a következő által: stalker; 2013 szept. 05, 00:02.
      soveny, mátéapu és CZsolti kedvelte ezt.
      Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

      Komment


        #4
        Stalker, köszi ezt a kis tanulmányt. Szurkolok neked. A számlapkészítés technológiai folyamatát nem kívánod velünk ismertetni? Nekem van egy privát elképzelésem, de lehet, hogy a tied jobb.

        Komment


          #5
          Szia!

          Köszönöm szépen! A számlapkészítéssel még sehol sem vagyok, főleg nem azzal, hogy egyedi legyen... de ha sikerül valamire jutnom azt megosztom...

          Üdv,
          Stalker
          mátéapu és CZsolti kedvelte ezt.
          Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

          Komment


            #6
            stalker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Elvileg értelmes, reális sebességet fog mutatni, jól működik, szép, stílusában egészen illeszkedik, egy újraperemezéses számlap csere még kinézetében is egyezővé tehetné az utánérzéssel (sőt ennek a mutatója inkább odavaló, mint a magyar utángyártásé...)
            Én a helyedben igyekeznék az eredetit reprodukálni. A fekete-fehér DKW műszer játéka a számlap/mutató kontraszttal valami zseniális!

            Click image for larger version

Name:	PStacho.jpg
Views:	1
Size:	133.2 KB
ID:	138266

            Ha elforgatod a tengelyen a teleoptik mutatóját, kész is a jobb felülről induló óra. (Persze a DKW mutatója sokkal szebb, mint a teleoptik-é, de vékony lemezből, kis forrasztással vagány mutatót tudsz készíteni!
            UK kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              soveny eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Én a helyedben igyekeznék az eredetit reprodukálni. A fekete-fehér DKW műszer játéka a számlap/mutató kontraszttal valami zseniális!
              Szia!

              A magyar reproban is szürke van a fehér szín helyett, valamint a mutatóval nem gyököltek sokat... erősen felületes munka persze. A sajátomat jobb lenne profibban megcsinálni.... (erősen szubjektív dolog a szépség, nekem sokkalta jobban tetszik a Teleoptik, de a PAL mutató is, mint ez az egyszerű "IZS-féle :-) " lemezmutató. Ezen felül a szintúgy fém mutatója a Teleoptiknak igényesebb szerintem - de legalábbis előállítani sokkal nehezebb. Ugyanekkor házilag lehet, hogy extrém szívás lenne egy DKW szerű mutatót faragni, így szerintem azt legalább meghagyom...)

              Számlap... Honnan?

              Újabb probléma, hogy nem lehet egyszerűen ilyen számlapot kapni ebayen, így elsőre, de oldtimergarage-n sem. Ez P@S számlap DKW NZ 250-350 korai verziókhoz (persze a belógó 4 karika is bajos), nem tudom, hogy a magyar reproba honnan került, de gyanítom, hogy külföldről rendelt (csak honnan?), mint ahogy a Magyarországon értékesített dolgok java... (pl táblagép webshopok helyetted rendelnek Kínából, ezért te plusz ötezret fizetsz kapni nem kapsz semmit...)

              ALTERNATÍV MEGOLDÁS:

              Ki és hol vállal jó minőségben szitázást alumíniumra? Sajnos ebben az esetben kell egy minta amiről le "lehet venni a dizájnt"... ilyen nincs jelenleg.
              Utoljára szerkesztve a következő által: stalker; 2013 szept. 08, 20:41.
              Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

              Komment


                #8
                Ki és hol vállal jó minőségben szitázást alumíniumra? S
                Tudok jobbat! A fekete részt kinyomtatod tükörben lézernyomtatóval, majd vasalóval a papírról átvasalod az alulemezre. Lelakkozod, és kész is.
                soveny, stalker és 3 további látogató kedvelte ezt.
                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                Komment


                  #9
                  Tudok jobbat! A fekete részt kinyomtatod tükörben lézernyomtatóval, majd vasalóval a papírról átvasalod az alulemezre. Lelakkozod, és kész is.
                  Zseniális! Ha NYÁK-lap készítéskor működik, akkor itt is. A lényeg, hogy fényes vastag papírra nyomtasd (a spirálkötéshez használt fényes fedőlap pl. tökéletes) és min 5 percig tartsd rajta a forró vasalót, és NE MOZGASD, csak nyomjad. Ha kihűlt, akkor be kell áztatni vízbe min 10 percre, hogy a papír leázzon és könnyen lejöjjön.

                  Itt egy videó is róla: NyÁK készítés vasalásos technikával - YouTube

                  Komment


                    #10
                    Tudok jobbat! A fekete részt kinyomtatod tükörben lézernyomtatóval, majd vasalóval a papírról átvasalod az alulemezre. Lelakkozod, és kész is.
                    Ezt szerintem ki fogom próbálni, tök jól hangzik.
                    Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

                    Komment

                    Ugrás az oldal tetejére
                    Working...
                    X