Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Bowdenjavítás házilag

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    feltéve ha kialakították rajta a széthajtáshoz szükséges részt.

    ez a lényeg !!!..................
    heeegany, mátéapu és Fergusson kedvelte ezt.

    Komment


      joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      ez a lényeg !!!..................

      .....feltéve, ha....

      Komment


        Forrasztáshoz / lágyforrasz/ és a rozsdamarót / RO-55/ használom és jó. Rég kipróbált dolog mikor még voltak hűtők miket érdemes volt javítani nem műanyagból készültek.Nem nagy örömmel de rám esett a választás ilyenkor!

        Komment


          Felhozom!
          El kellett vágni a bowden külsőt és most nincs rá végződés. Valami okosság, hogy lehetne aplikálni valamit oda?

          Komment


            horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Valami okosság, hogy lehetne aplikálni valamit oda?
            Ha muszáj !
            Egy régi bovden két végződését hoszában elvágodegyikoldalt + osra igy fedéssel öszeforraszthatod a helyén (szerintem a bovdenvéget vedd le köszörüld egyenesbe a házat tedd rá a kupakot és forraszd ,vagy préseld rá a véget...)
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              Levenni a régit,vagy egy másik bowden külsőről átrakni mondanám,hogy esztergálni de tudom,hogy nincs rá lehetőséged.

              Üdvözlettel:Che

              Komment


                Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Levenni a régit
                Áh, elsőre nem jött le a levágott darabról és máris ideg lettem, illetve itt vártam 5letet. Aztán lejött, 4es fúrószárral kerekre tágítottam és rányomva kissé összepréseltem
                Nem tudom miért vagyok ilyen ideg azonnal
                Köszi!

                Komment


                  Kedves Horex!

                  Ne idegeskedj,mert az a legkárosabb az egészségre.Nekem szokásom,hogy minden vackot elpakolok,így a bowdeneket is,sőt a kézifékköteleket,az eldobós gumifékcsőről levágom a csatlakozókat,a fékmunkahengerekből a gumi alkatrészeket,a kutyaszart azért nem rakom félre,mert büdös és szerves anyag-pedig,ha jobban meggondolom,még az is jó lehet valamire.

                  Szóval nálam van minden vacak,ami természetesen,ha szükség van rá,akkor aranyat ér,ezért nem szoktam elakadni ilyen apróságokon.

                  Jártam már úgy,hogy nagyon meg kellet dolgozni ilyesmi apróságokkal,-ne köszönd szívesen.

                  Üdvözlettel:Che

                  Komment


                    Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Ne idegeskedj,
                    Áh!
                    Néhány példa. Leszedtem a fékkart és krómoztattam. Nyilván letettem az éket a motor mellé, de legalább is a szobában leraktam. Egyik megvan, a másik nincs. M7 csavar a helyén volt, valamiért le kellett venni, többet nem találtam. Keréktengely alátétet krómoztattam, sehol nem találom és így tovább....
                    A sok apróságrol nem is beszélek, mert ugye két éve költözködtem....
                    25-30db. 8.5mm-es lyukat ki kellett fúrnom
                    Vettem két fúrót, egyik 350Ft a másik 1500Ft volt A 350-essel egy lyukat sem lehetett kifúrni. Az 1500-ös vitte mint a vajat az 5mm-es vasat. Pedig szivtam a fogam a drágábbikra

                    Anno egy nap alatt szétszedtem , összeraktam a motort, most meg hónapok óta szarozok vele. Szoval sok minden nem stimmel és már nyugodtan nem tudom átgondolni a megoldást. Öregszem

                    Komment


                      Szervusz!

                      Az olcsó fúrókról nekem is nagyon rossz a véleményem,kár gyártani és pénzt kiadni értük.Inkább vegyen az ember jó minőségűt és akkor az kitart jó ideig,ha nem gyilkolja és fúrófej,illetve befogó is jó állapotban van mert,ha megforog,hát az sem tesz jót.Nem szeretek se a tecóba,se a nudliba járni,de a múltkor az utóbbiban volt patentfogó 3 db egy csomagolásban.A képen nagyon jól néztek ki és a lányomék mentek valamit venni,kértem vegyenek nekem 2 garnitúrát.Meg is kaptam a fogókat születésnapi ajándékképpen,bár nem kívántam el,de azért jól esett.Kibontom a nagyon szép csomagolást,hát mit mondjak,lehetnének sokkal jobbak.Nem mondom,hogy nem jók,mert még nem használtam őket,de már a kidolgozottságuk a méretük sem egy Walter,vagy Gedore minőséget tükröz.

                      Azt,hogy anno,hogy volt azt ne taglaljuk,mert az az idő már elmúlt,de vigasztaljon,hogy lesz még sokkal rosszabb is és visszasírjuk a mai jó állapotunkat,ez az élet rendje,fel a fejjel!

                      Üdvözlettel:Che

                      Komment


                        horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Anno egy nap alatt szétszedtem , összeraktam a motort, most meg hónapok óta szarozok vele.
                        Visszagondolva kirándulás előtt egy nappal kivettem a kis-polszki motort szétszedtem lemostam elmentem alkatrészekért:köszörült főtengely,tömitések,gyűrűsor,karbi,dinamócuccok csapágyak másnap csepegés-mentesen duruzsolt,és volt időm a szelepeket becsiszolni,féket kipucolni....Öregszem... egy napba telt a pannónián hengerfelytömitést kicserélni,igaz nagyítóval nézegettem a felületeket....
                        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                        Komment


                          mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          nagyítóval nézegettem a felületeket....
                          + a többi.. Mintha magam írtam volna... a 30 évvel ezelőtti önmagamhoz tervezem az időt.. persze nem jön össze.

                          Komment


                            No végre előkerült Démon Hill helyett az elveszett Attilánk! Én is mióta mondom ha szemüveges lettél onnan kezdve csak tapogatsz de nem látsz! Ez is egyik oka, hogy lassabbak lettünk.

                            Komment


                              sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              szemüveges lettél
                              Ennek is van előnye.. a csajom ugyanolyan szép mint harminc éve.. Inkább tapogatok,de nem rombolom az illúziót. A témához: Az eldobandó régi bovdenekről lementem a végeket,mert új selejt minőségű gyakran szorul cserére.

                              Komment


                                sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Én is mióta mondom ha szemüveges lettél onnan kezdve csak tapogatsz de nem látsz! Ez is egyik oka, hogy lassabbak lettünk.
                                Jó'van akkor én 10 éves korom óta vagyok szemüveges értem már hogy mér' vagyok ilyen lassú

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X