Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Rozsdaoldás-foszfátozás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Rozsdaoldás-foszfátozás

    Sziasztok!
    keresgéltem a flakonjaim között. és végre megtaláltam a csoda rozsdamaró+felületkezelő löttyömet, és gondoltam megosztom veletek a receptet
    12% os foszforsav és 0.5% os hexametilén tetramin keveréke, ami igény szerint megbolondítható az RO 55 fedőnevű csodaszerrel.
    A pontos keverési arány miatt feltúrom majd a jegyzeteimet,és megosztom a pontos keverési arányt! ( ami rémlik hirtelen: RO meg foszforsav mehet bele bőven hexametilén-tetraminból pedig érzéssel )
    a matéria a vas felületeket gyönyörűen rozsdátlanítja, és ami még egy nagy előny, hogy egy igen korrekt foszfát réteggel vonja be a felületet, ami nem rohad tovább!
    krómozandó alkatrészekre NE! tegyétek, mert amikor levittem egy alkatrészt ami ezzel volt kezelve a galvanósokhoz igen csak emlegették leányági felmenőimet, meg, hogy ugyan mit csináltam ezzel a vassal))

    #2
    ......és a mérgeket hol lehet megvenni ?

    Komment


      #3
      Szia Gergőke!

      Köszi az anyagot. Nekem az lenne a kérésem, hogy a magyar nyelvű megfelelőjét is írd le, ahogy a boltban kérni lehet. Az egyszerű gépész embernek kicsit nehéz a kémia.

      Komment


        #4
        Üdv. Gergőke! Szeretnék csatlakozni a Zsoltihoz , jó lenne ha kicsit körül írnád a receptet. Ezek kereskedelemben kapható összetevők ? Úgy gondolom ez sokunkat érintő problémára lenne esetlegesen megoldás. Köszönöm felvetésed és várom válaszod. Üdv. Sepy.

        Komment


          #5
          én az azúr vegyszerboltban ( 1085 Budapest, József körút 65.) szerzem be őket, és sajnos ez a nevük ezeknek a cuccosoknak, keverési arány ügyben pedig még túrok de a svakat liter alatt nem adják annál meg több kell hogy bele tudj nagyobb cuccot áztatni, a hexametilén tetramin, pedig porban van

          Komment


            #6
            Üdv!
            Gergőke, ha ezeket a vegyszereket összekevered akor mennyivel és mivel lesz jobb a sima RO 55-nél?

            Komment


              #7
              ....akkor konkrétan hány ft/l amikor üzemképes a cucc ?

              Komment


                #8
                Na és persze miben és hol tárolod mikor már nem kell? Mert ugye ez egy erős savas anyag...

                Komment


                  #9
                  Üdv vegyészek! Bátorkodom megjegyezni hogy foglalkoztam foszfátozással a 90 -es években.Készen jött a foszfát sav hordókban .Olyan káros anyag volt hogy a címke le volt szakítva a hordóról -nehogy elolvassuk. A folyamatot megosztom veletek:az anyag zsírtalanítása nitróval,mosás meleg vízzel,utána kádba rak a sav hevítése 280 fokra .A sav meg anyag együtt forr, ez kb 20 perc.Kádból kiszed meleg vízzel leöblít.Szép szürke bevonat keletkezett.Ez nem gyerekjáték uraim.Védőfelszerelés kell.Házilag nem javaslom ezt a fajtát.
                  bigandrew, sepy és Che kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    fémrestaurátor kollega használja ezt a cuccost ebben az összetételben jelentős gázképződése nincs, és nem is mar veszettüla cumó (ugye régészeti fémnél kicsit kellemetlen lenne ha eltűnne (az általában igen rossz megtartású) tárgy az oldatban)
                    -műanyag vegyszeres flakonban, ha meg bedöglött akkor lúggal semlegesítem.
                    - ha eljutok az azúrba megkérdezem
                    -annyival jobb a sima RO nál, hogy egy vékony foszfátréteget von a vasra ami lezárja és sokkal nehezebben kezd rohanni.
                    - a foszforsav oldat pedig csak 12% töménységű uh nem egy hú de heves reakciót kell várni
                    Utoljára szerkesztve a következő által: Gergőke; 2013 febr. 11, 19:48.
                    bigandrew kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      Hát nekünk nem volt választásunk vagy csináltuk rendesen vagy mehetett mindenki a francba.Nálunk volt gáz, sav ,forróság meg minden amitől behánytál,de jó volt a késztermék.Ha csak megmutatod neki a savat sz..t se ér.Majd látod .Puding próbája az evés.

                      Komment


                        #12
                        Na, srácok
                        A TUTI MAGYAR MEG OLDÁS !! türelmes és kíváncsi embereknek.
                        -INGYEN VAN ,
                        -EGY KICSIT MACERÁS,
                        -EGYEDÜL DOLGOZIK,
                        -TÖKÉLETES ELEMI FÉM FELÜLETET AD!!!
                        -ÁLTALÁNOS NEM VESZÉLYES ANYAG!
                        EZ NEM MÁS MINT A "GYÜMÖLCS ECET" vagy ECET SAV ami az alkohol oxidációs végterméke.
                        Bármilyen gyümölcsből,vagy elcukrosított keményitöből elkészíthető
                        Ha van igény szívesen folytatom.
                        Remélem felcsigáztalak benneteket
                        sepy, CZsolti és 3 további látogató kedvelte ezt.

                        Komment


                          #13
                          Engem érdekelne a dolog épp felújítás előtt állok és kíváncsi lennék, mert lehet kapni rozsdaátalakítókat pl.: Wüth Loctite teszem hozzá 10ezer Ft/liter áron érdekelne valami olcsóbb megoldás.

                          Komment


                            #14
                            berlin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Bármilyen gyümölcsből,vagy elcukrosított keményitöből elkészíthető
                            Ne rontsd el a pálinkát!!!!!
                            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                            Komment


                              #15
                              Na mostmár ne beszéljetek félre, mivan azzal a pálinkával?
                              Mit kell összekeverni?
                              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X