Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Festés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    lacbp eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Milyen típusú alapozóval érdemes kezdeni?
    Dunaprimer---alapozó nagyon jó --és kétszer még jobb . Ha jót akarok akkor ugy szoktam: veszek belőle egy szürkét meg egy homok szinüt . Így nehéz tévedni . Ez mostanában egy nagyon jó alapozó !
    Attached Files
    Utoljára szerkesztve a következő által: joker; 2013 máj. 21, 13:39.
    -t5- kedvelte ezt.

    Komment


      kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Lehet mondtam, de az én tapasztalatom alapján is szörnyűek a flakonos festékek - én ezért festek most Trináttal.
      A már említett very well márka hallatán is megemelkedik a vérnyomásom. Amikor az egyik szeretett bringámat újítottam, a festékboltban valami tutit kértem. Nem baj, ha nem olcsó, de biztos jó legyen. A boltos esküdözött, hogy ennél jobb festék a földön nincs, és még olcsó is.... Nos, tényleg szépen lehetett vele dolgozni, gyönyörű lett a felület. Fémtiszta vázra ment a verywell alapozó, néhány réteg szín (3 féle: narancs, fehér, fekete), majd lakkréteg. De két héten belül rondább lett szegény bringa, mint előtte volt! Gyakorlatilag a legapróbb hatásra már pattant is le a festék! Okádék patkány kinézete lett...
      A következő bringákat duplicolorral csináltam. A matt fekete nagyon bejött, szép és tartós. A zöld metál is elég jó. Viszont ebből a márkából vettem fényes citromsárgát is. Na, az valami pocsék volt! Nem lehet vele egyenletesen fújni, köpköd, megfolyik, stb...
      Szóval szerintem spray festékek közt is van jó, csak meg kell találni. Mondjuk a motoromon már nem kisérleteznék, attól már feszültebb lennék, ha arról kezdene lepattogni...

      Komment


        dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Lehet mondtam, de az én tapasztalatom alapján is szörnyűek a flakonos festékek
        Tudom, hogy nem jó a spray de se kompresszorom se pisztolyom nincs úgyhogy maradt ez a megoldás. Mindegy ameddig bírja addig bírja, a patkány stílus meg amúgy is tetszik

        Komment


          Akkor ne hagyd magad rábeszélni a no name festékekre, ne járj úgy ahogy én.
          Legyen 1200 helyett mondjuk 2000 ft egy flakon, de azt a plusz 800 forintot megéri. (Jó, egy motorra kell 2-3 flakon, akkor is plusz 1600-2400 forintról beszélünk)
          sepy kedvelte ezt.

          Komment


            dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            A már említett very well márka hallatán is megemelkedik a vérnyomásom.
            Azzal az IZÉVEL nekem is csak rossz tapasztalataim vannak! Ideiglenesen lefújtam egyszer vele az ETZ-met, hogy télig kibírja, míg fényezőhöz viszem... nem bírta. Nekem olyan volt, mintha elporladt volna a festék réteg.


            gilersx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Tudom, hogy nem jó a spray de se kompresszorom se pisztolyom nincs úgyhogy maradt ez a megoldás. Mindegy ameddig bírja addig bírja, a patkány stílus meg amúgy is tetszik
            Ez ne tartson vissza!
            Sok festék boltban alapozót, wash primert, fillert, festékeket, lakkot, mindent töltenek spray-be is! Kiválasztod, festéket kikeverik, megtöltik és viheted haza dolgozni!
            Beagle, sepy és 3 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              A weryvell ott ért véget nálam, hogy amikor lefújtam egy rúgót vele (cink alapozó fekete aztán lakk) a lakk kifehéredett és mint a kiszáradt folyómeder pikkelyesre töredezett, de a közvetlenül előtte festett másik rúgó teljesen jó lett.

              Komment


                Beszéltem a fényezővel, akihez majd viszem a kasztnit, ha 1x odáig jutok, ő Wash primert ajánlott 1 rétegben, majd Budaprimert szintén 1 rétegben.

                Komment


                  lacbp eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  ő Wash primert ajánlott 1 rétegben
                  Az egy nagyon jó kis cucc! Én is azt használtam a fényezésnél a váz elemekhez és teló szárakhoz is.
                  sepy kedvelte ezt.

                  Komment


                    lacbp eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Wash primert ajánlott
                    Horganyzott felületre használom hagyományos festésnél. Nem dobálja le a horgany.
                    sepy kedvelte ezt.

                    Komment


                      gilersx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      nem jó a spray de se kompresszorom se pisztolyom nincs
                      Vegyél barkács- vagy festékboltban kis méretű (kb. 3 centis átmérő, 6...8 centi hossz), szivacsos (ez fontos! nem "szőrszálas") festőhengert. Van egy rafinált haverom, ilyennel szokott kis felületeket lekezelni ha nincs kedve pisztolyt mosni munka után.

                      Az ecsetnél biztosan jobb, nem hagy csíkokat és nem szakadnak ki szálak belőle.
                      sepy kedvelte ezt.
                      There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                      Komment


                        kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        festőhengert
                        Nem lesz ettől apró kráteres a festés? A henger gördülés közben "meghúzza" a festéket, még a szivacs is.
                        Beagle kedvelte ezt.

                        Komment


                          taluga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Nem lesz ettől apró kráteres a festés?
                          Igazság szerint a legtöbb festés, még a pisztollyal fújt is, narancsos lesz valamennyire. Apró kráterek alatt lehet ezt érted - ezt lehet látni ha megnézed mondjuk a Ford Focusom gyári világoskék-metál festését.
                          A fényező ismerősöm elég jól kezeli a hengeres megoldást, na persze ő gyakorolja. Amit láttam ezzel a megoldással nem tűnt rosszabbnak, mint amit egy 25 literes hobbikompresszorral és 0,8 pisztollyal (persze vízleválasztó nélkül, mert az drága...) össze lehet hozni a nagyjából kitakarított garázsban.

                          Ha festék már van otthon, akkor egy próbát megér valami fémfelületen, pl. selejtezett számítógép háza.
                          There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                          Komment


                            kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            narancsos lesz valamennyire.
                            Igen, erre gondoltam.

                            És igazad van a hobbi kompresszorral kapcsolatban is!
                            Nekem szerencsére van egy jó barátom (fényező) és használhatom a kamráját, felszerelését, amikor kell, de ha nem akarok át cuccolni, vagy csak kicsi felülettel molyolok, az airbrush pisztolyaimmal és a kis kompresszooral oldom meg a dolgot (nagyobb felület egy fél élet lenne, mert a legnagyobb dűznim is 0,25-ös, bár vízleválasztó legalább van rajta) . A narancsosodást úgy szoktam kiküszöbölni, hogy kevés levegővel, kevés festéket engedek át, így inkább több nagyon vékony réteget építek egymásra.

                            A hengeres megoldásnak is ez lehet a kulcsa, csak vékony festék réteget kenni rá. Akkor szebben "kifeszül".

                            Egyébként ecsettel is lehet szép végeredményt elérni, csak nem biztos, hogy megéri a bele feccölt időt, és némi utókezelést igényel. Egy kürt házát festettem egyszer nagyon finom szálú szibériai fekete mókus szőr ecsettel. Alig látszottak a szál húzásnyomai, kis polírozás után szép egyenletes felületet kaptam. (Ellenben az ecsetet tönkre is vágta a nem hozzá való festék)
                            Utoljára szerkesztve a következő által: taluga; 2013 máj. 22, 09:27.
                            korompaiistvan, supermax és kollarg kedvelte ezt.

                            Komment


                              taluga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              A hengeres megoldásnak is ez lehet a kulcsa, csak vékony festék réteget kenni rá. Akkor szebben „kifeszül”.
                              Vagy 1K-val jó vastagon, aztán bízni hogy jó az önterülő-képessége az anyagnak és valami csoda miatt nem fog megfolyni...

                              (Aztán 2 hetet várni mire tapintható lesz...)
                              supermax és taluga kedvelte ezt.
                              There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                              Komment


                                kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Vagy 1K-val jó vastagon, aztán bízni hogy jó az önterülő-képessége az anyagnak...
                                És utána akár vésővel is simára lehet faragni..
                                supermax és kollarg kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X