Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Szerszámok, fúrók, kalapácsok, ha tönkremennek

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    „trombita rézlemez”-
    Még van egy kevés. Én a lyukas tartályokat foltozom vele. Felfuttatom ónnal,méretre vágom,s a problémás helyre forrasztom. Így nem áll ki a síkból nagyon,s a rozsdamaró a tartályban marad.

    Komment


      árammérés fokozatban jól elszórakoztatja magát. 0 és 10 amper között méreget magában, lassan változtatva, függetlenül a bemenettől. Felkúszik az áram, lemegy az áram.
      .....és honnan tudod hogy nem neki van igaza?!Mert mondjuk a szellemek álltal generált kis áramingadozásokat méregeti?Akkor van egy q-a drága és ritka műszered!!!De ha a leírtaknál maradunk akkor csak egyszerűen vacak!!!Akkor már inkább lennék szellemes!

      - - - Updated - - -

      : hajja ! - vagy haj - mind a kettő mást jelent
      Még jó hogy minket már csak az egyik érint!Mert az időszerű bodorításon már túl vagyok!KB: úgy 30 éve!!!!

      Komment


        Postaköltségen a tiéd. Küldök mellé még fél köbméter hasonló kategóriájú kincset.

        Komment


          Postaköltségen a tiéd.
          Ezt nekem címezted!Ha igen akkor közlöm hogy a 6 hetes ökör jobban ért az elektronikához mint én!Ergó:lemondok a megtisztelő ajánlatról!

          Komment


            két éve sikerült szereznem egy Zvezda 54-es rádiót! Nagyon jól mutat a nagyszobában
            Elég ritka , két hangszórós , pléh dobozos szovjet rádió , a tetején egy nagy vörös csillaggal ... sajnos nincs neki ebből a tipusból .Az egy státusz szimbólum , akárcsak a baltika rádió .... Leginkább a magyar gyártmányok a mániája . így akad nála 1935-1970 ig mindenféle , 75 százalékban magyar készülék . A gyüjtemény nagyságát én kb 300-350 db -ra taksálom , igaz van pár amiből kettő is van .

            Komment


              Kiforgó csapágyat kiszedtem - szidtam is a valagát annak, aki jól megtömte hajtóműzsírral a házat :-).
              A csapágyház alu. Ahhoz tapadt az epoxi, győztem leszedni. A csapágyhoz nem.
              Forrasztóvíz nem volt, maradt a sósav. Hidegen nem csinál semmit, forrón kell kenegetni vele, úgy megkapja a felületet.
              Ezek után simán lehet forrasztani, terül rajta az SnPb 60/40.
              Adagoltam neki bőségesen a forrasztóolajat.
              Belekalapáltam, az idő eldönti, hogy bent marad-e.

              Komment


                Akár jó is lehet(használható) Sok sikert!

                Komment


                  Forrasztóvíz nem volt, maradt a sósav.
                  pedig csak egy darab horganylemezre lett volna szükség... Egyébként én személy szerint nem szeretem ezt a megoldást , nem érzem általa biztosítottnak a csapágyház elméleti vonalával való egytengelyűséget , ami a csapágyak idő előtti elpusztulásához vezethet . Bár az elmozdulás ellen kétségtelenül megoldást jelent ! Olcsóbb is mint beperselyezni , vonalba fúrni . Nem lehetett Loctite-al jól megcsapágyrögzíteni ?

                  Komment


                    A gyüjtemény nagyságát én kb 300-350 db -ra taksálom , igaz van pár amiből kettő is van .
                    Én pedig csak a műhelyt láttam????

                    Komment


                      Én pedig csak a műhelyt láttam???
                      Az igazsághoz az is hozzátartozik hogy csak addig okoz valójában neki örömöt , amíg el nem készül ! Lajstromba vétel után , (ami tartalmazza a pontos gyártmányt , tipust , esetleg a fő hibát) elcsomagolódik , és többnyire felkerül a padlásra . Pedig némelyik elég komoly faipari munkát is takar... Így elég nehéz lett volna megnézned , Maximum az éppen aktuális , vagy a "közel múltban" elkészült darabok jöhettek volna szóba . De ha valami ilyen jellegű problémád akad , (javítás , rajz ...) ha gondolod szívesen közvetítek - vagy bármelyik fórumtársnak - hogy például, ismét szuperáljon a műhelyben az öreg rádió ....

                      Komment


                        Régi vágyam vált ma valóra, sikerült szereznem végre egy ilyen saját gépet:
                        Click image for larger version

Name:	s-l500.gif
Views:	1
Size:	99.2 KB
ID:	150446
                        Hilti Te5, szóval öröm és boldogság

                        Komment


                          OdinHEM eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Régi vágyam
                          Gondolom a szomszédoké is

                          Komment


                            Hilti Te5,
                            Komoly,és van mire használnod is?
                            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                            Komment


                              Szervusz Odin !

                              Örülök,hogy örülsz,-ezzel már elég jól lehet lyukas fogat tömni,-no persze a vízilónak.A szomszédoknak biztos nem adnám kölcsön,meg általában senkinek se,-inkább szívességként kifúrnám azt a pár lyukat.

                              Nagyon megnézem,hogy kinek adok kölcsön szerszámot,-senkinek,-de szívességből az apróbb dolgokat térítés nélkül megcsinálom,-nagy munkákat nem szoktam vállalni,mert nincs már rá időm és idegem sem.

                              Üdvözlettel:Che

                              Komment


                                Jogos:...ne add oda senkinek,ha kell segíts,ha nem fér bele küld el!
                                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X