Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Szerszámok, fúrók, kalapácsok, ha tönkremennek

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    és mibe fáj ez a kis öszvér gyermek? persze csak ha nem titkos

    Komment


      Nyugodtan beírhatjuk a : só , arany és Pannónia sorba

      Komment


        Hát én ezt nem értem.... ( van még pár ilyen,de azokra nem is vagyok kíváncsi)

        Komment


          Elhozod Keszibe mi meg ha lusták leszünk elvisszük a fúróinkat Te pedig leülsz és köszörülsz. Tudod ez olyan mint mikor a bádogos / drótos /járta az utcákat és a helyszínen készített tepsit de oly műveset, hogy az utánzása fejtörést okozna. Se élhajlító se semmi és a hurka alól nem fojt ki a zsír! Ha gondolod Zoli csinálunk egy felhívást!!

          Komment


            Jó lenne , pár krajcár ..... Szóval a német oldalakon 350- 450 euróért vannak ezek + száll. - énkicsit többet adtam érte , mert be voltam sózva ..... , de mindegy , könnyen jött , véletlen pénz ! Aztán itt a bizonyíték a közmondások igazak - könnyen is ment ....

            Viszont már megéleztem kb 30 000 ft értékű , eddig számomra használhatatlan fúrót . Faszán !Még a vídia betétest is , meg a keményfémet is . ... 2- 20 mm ig

            Viszont , most így tapogatva ,használva , nézegetve, fejben már kicsit áttervezve , jobbítva azt mondom , hogy alakíthatnánk egy alkotói közösséget - csinálni pár db-t . Csak hogy valami visszajöjjön .... mert ha csak én lennék béna akkor nem árulnának ilyeneket , nem ?

            Komment


              A multheten kenyszerpihenot kellett tartanom mivel elestem a motorral ,szerencsere nem tort semmim de a bokam terdem kicsavarodott es alig birtam labra allni igy hat csinaltam egy kis karbantartast .Sajnos meg az uj garazsban meg nincs kialakitva a muhelysarok .De azert lehet dolgozgatni 4darab furesz keult elo amiket evek ota halogatok,harmat sikerult rendbe tenni a negyedikkel nem boldogulok.Ugy nezki hogy minden eggyes alkatresze jo vagy kicserelte vagy atraktam a mukodorol es megse akar menni
              Attached Files

              Komment


                movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                kenyszerpihenot kellett tartanom mivel elestem a motorral ,szerencsere nem tort semmim de a bokam terdem kicsavarodott es alig birtam labra allni
                Jobbulást !

                Úgy látom nálatok is van szenyeződés a benzinben rendesen.
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  A mai látogatóim,számszerint hárman,szintén panasznapot tartottak.Nem indul a Robi,nem indulnak a fűnyírók,a dízelből fogy a hűtővíz,szar a rendszer,-szóval itt sem jobb a helyzet.Bóvli vacak ez mind,mint ahogy a mai gyártású dolgok szinte mindegyike.

                  Most egy VW Lupo belső ajtónyitójával bajlódok.Azt már régen tudom,hogy a VW-Audi szinte összes autótípusában egy ipari szemét,a kilincs és zárszerkezet de,hogy 35-40 év rossz tapasztalata után sem képesek javítani a gyártók a konstrukción és a minőségen,ez már elképesztő.Az a sok alulméretezett spiáter fity-fasz alkatrész,vagy szétkopik,vagy eltörik és a kialakításuk egyre bonyolultabb.Jelen esetben egy igen tagolt spiáter alkatrész eltörött,aminek másolatát most legyártom acélból,mert magát,ezt a pár száz forintos alkatrészt,külön nem is lehet kapni,kompletten meg 16 000.-körül van.Amolyan háládatlan virtus munka,mert megfizetni nem igen lehet,amit küszködik vele az ember,de már nagyon elegem van ebből a "most mutasd meg" munkákból.Valószínű nagyon mélyen a belsőmben "bizonyítás kényszeres" vagyok,ami egy szintig jó,de azon túl egyszerűen ökörség.Úgy gondolom,hogy én már az ökörség kategóriába tartozom,mert a saját dolgaimra semmi idő nem marad,a sok marhaságtól.Nyugdíjas létemre semmire nincs idő,bár az is igaz,hogy sokkal lassabb vagyok már,-olyan jó lenne néha elmenni egy termál fürdőbe,de oda se jutunk el már talán soha,-pedig van a környéken elég sok,-melyek nem is túl drágák,igaz nem is flancosak,de a fenét sem érdekli már a rongy rázás.

                  Üdvözlettel:Che

                  Komment


                    Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    A mai látogatóim,számszerint hárman,szintén panasznapot tartottak.Nem indul a Robi,nem indulnak a fűnyírók,a dízelből fogy a hűtővíz,szar a rendszer,-szóval itt sem jobb a helyzet.Bóvli vacak ez mind,mint ahogy a mai gyártású dolgok szinte mindegyike.

                    Most egy VW Lupo belső ajtónyitójával bajlódok.Azt már régen tudom,hogy a VW-Audi szinte összes autótípusában egy ipari szemét,a kilincs és zárszerkezet de,hogy 35-40 év rossz tapasztalata után sem képesek javítani a gyártók a konstrukción és a minőségen,ez már elképesztő.Az a sok alulméretezett spiáter fity-fasz alkatrész,vagy szétkopik,vagy eltörik és a kialakításuk egyre bonyolultabb.Jelen esetben egy igen tagolt spiáter alkatrész eltörött,aminek másolatát most legyártom acélból,mert magát,ezt a pár száz forintos alkatrészt,külön nem is lehet kapni,kompletten meg 16 000.-körül van.Amolyan háládatlan virtus munka,mert megfizetni nem igen lehet,amit küszködik vele az ember,de már nagyon elegem van ebből a "most mutasd meg" munkákból.Valószínű nagyon mélyen a belsőmben "bizonyítás kényszeres" vagyok,ami egy szintig jó,de azon túl egyszerűen ökörség.Úgy gondolom,hogy én már az ökörség kategóriába tartozom,mert a saját dolgaimra semmi idő nem marad,a sok marhaságtól.Nyugdíjas létemre semmire nincs idő,bár az is igaz,hogy sokkal lassabb vagyok már,-olyan jó lenne néha elmenni egy termál fürdőbe,de oda se jutunk el már talán soha,-pedig van a környéken elég sok,-melyek nem is túl drágák,igaz nem is flancosak,de a fenét sem érdekli már a rongy rázás.

                    Üdvözlettel:Che
                    Ezt a VW záras témát én is végigjártam. Tavaly vettem egy Skodát, persze azon is csak a logó Skoda, egyébként az egész VW. Úgy vettem hogy a bal hátsó ajtót belülről se lehetett nyitni a zárszerkezet hibája miatt. A központi zár meg össze-vissza működött. Aztán persze meglett a hiba, a bal első és a jobb hátsó ajtó zárjai is. Persze itthon egy zár 17-ezer ft bele, nekem meg rögtön 3 kelletett volna. Ráadásul másra is költeni kell azért egy használtan vett kocsinál...
                    Szóval ismét képbe került Kína. Onnan 4db-os szettet meg lehet venni 30 ezerért. Persze ott volt a kétely bennem hogy vajon jó lesz-e. Na de ez csak úgy derül ki ha kicserélem.
                    Hát az se egyszerű. Az ajtókárpitot leszedve alatta be van szegecselve egy lemez. Annak a hátoldalára van fogatva minden... Szóval két kis lyukon keresztül (hátsó ajtóknál egy) szét kell választani az ablaküveget és az emelőszerkezetét. Aztán a zárszerkezetet elválasztani az ajtótól. Aztán lefúrni a szegecseket és a lemezzel együtt mindent szépen kiszedni.
                    Minden esetre a zárak, nem meglepő módon, teljes mértékben egyeztek a gyárival... És itt még csak nem is spiáterből vannak a zár alkatrészei. Itt az egész műanyag...

                    Persze azt a nyamvadt lemezt nem szegecseltem vissza. Szegecsek helyét felfúrtam szegecsanya méretre, mindegyikbe szegecsanya került és így csavaroztam vissza azt a vackot.

                    Érdekes hogy anyám 97-es Suzukijába gond nélkül működik minden zár (leszámítva a hátsó ajtóknál a vezetékek eltörését). És az is gyári központi záras. Szóval működés szempontjából ugyan azt tudja. Ja nem, ott egy normális kapcsoló van az ajtónyitás érzékelőhöz. A VW zárban meg egy olyan mikrokapcsoló mint a számítógépes egerekben...

                    Minden esetre VW esetén nem kell tartani attól hogy a kínai utángyártott bármivel is rosszabb lesz a gyárinál.

                    Komment


                      heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Minden esetre VW esetén nem kell tartani attól hogy a kínai utángyártott bármivel is rosszabb lesz a gyárinál.
                      Ez nagyon tetszett!!! De tulajdonképpen siralmas...

                      Komment


                        joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ha már szerszám --most került hozzám de nem tudom mi ez , vagy mire lenne jó ? [ATTACH=CONFIG]31733[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]31734[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]31735[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]31736[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]31737[/ATTACH] olyan mint egy végállás kapcsoló aminek a kapcsolási erejét lehet vltoztatni . De se nem kapcsol semmit n se nincs a testnek lefogási lehetősége .
                        Szervusztok! Bocsánat a régi "beidézett" dologért! DE! Tudom a megoldást most már!!! Tisztelettel Gömör Géza "Béka" úrnak! "Szétszedtem project" oldalán találtam. Rugóerő beállító (telefonközpontokhoz)
                        http://www.szetszedtem.hu/1106rugoer...kozponthoz.htm

                        Komment


                          Köszönöm , így már nem halok hülyén .........

                          Rögtön meg is kérdezek - mindenkit aki olvassa - nincs valakinek ilyen régi telefonközpontra merevedő ismerőse , akinek neki tudnám adni ?

                          Komment

                          Ugrás az oldal tetejére
                          Working...
                          X