Közlemény

Collapse
No announcement yet.

csendes ( és hideg) karácsonyi garázs

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    csendes ( és hideg) karácsonyi garázs

    Jobb cím nem jutott eszembe , de kitömve mindenféle kajával --olyan vagyok mint a kiállításon a kitömött vaddisznó , pufók és mozgásképtelen --nem bírom megállni ,hogy lazulásképp ne menjek ki valamit bütykölni . Tegnap FIAT csonkállványokat , lengőkarokat javítottam -raktárra . Ma meg befejeztem ezt a régóta hányódó -"lucaszéke " féket . Műszakilag kész , már csak horganyzás , szita készítés-beregasztás van hátra . A szörnyü ,hogy nem is tudom minek csináltam . Talán csak mert a Lali mondta, hogy kéne valami f...át csinálni a pannóniába . De már rég nincs meg neki .....
    Meg igazán valahol láttam egy képet ( nem tudom , hol és mikor ) valahogy kisértetiessen hasonlít erre , nem értem ....???

    Click image for larger version

Name:	kétkulcsos pannónia 004.jpg
Views:	1
Size:	192.0 KB
ID:	157882Click image for larger version

Name:	kétkulcsos pannónia 003.jpg
Views:	1
Size:	193.7 KB
ID:	157883Click image for larger version

Name:	kétkulcsos pannónia 002.jpg
Views:	1
Size:	193.4 KB
ID:	157884Click image for larger version

Name:	kétkulcsos pannónia 001.jpg
Views:	1
Size:	196.2 KB
ID:	157885


    - aztán felrakom úgyis volt szó a mólt hetekben a fékről .

    Bedobok egy rántott gombát -hidegen - rá egy mézes sütit . Aztán egy korty sört -hogy oldódjanak . Aztán kimegyek és megperselyezem a paradicsom paszírozót , ami már a satupadon hever befőzés óta . Jövőre is nekem kell tekerni bár ha könnyen megy és frankó , akkor lehet hogy megmenekülök .....

    #2
    -nem bírom megállni
    Én is azt figyeltem, hogy 24.-én délután milyen aktív volt a társaság ! ( Senki nem mert lemenni a sufniba ) De 25.-én reggel már én is lomoszoltam egy kicsit. Ma meg pakolok ezerrel, mert ugye új év, új kupleráj !

    - - - Updated - - -

    Aztán egy korty sört
    csak !...................
    szőrös, sinter és 6 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      fék
      Szovjet-magyar baráti fék.
      sinter, joker és 3 további látogató kedvelte ezt.
      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

      Komment


        #4
        Szervusz Zoli!


        A fék nagyon szép,a szitához a szerszám nagyon jó.Vagyunk úgy többen,hogy kimegyünk a műhelybe és bütykölünk valamit,csak úgy a munka kedvéért.Próbálunk valami szépet csinálni,még akkor is,ha éppen nincs rá égető szükség.Örömmunkának nevezem én az ilyen dolgokat és az ilyenektől érzi magát jól az ember,nincs ebben semmi rossz,-sőt.

        Ami az evést illeti,az teljesen más.Valahogy én soha nem tudtam,csak az evés élményéért enni,-eszek ha éhes vagyok.Nincs ez nálam másként ünnep napokon sem,A reggelim pirítós megzsírozva,jó sok fokhagymával,rá még egy kevés fokhagymát,utána nyáron jó hideg házi készítésű kefír,télen egy csésze tejeskávé.Az ebéd természetesen ünnepi volt nálunk is,halászlé,valami rettenetesen zsíros tenyésztett halból,-hogy a fene ette volna meg az ilyen halastavakat.Formálisan olyan íze volt egyes daraboknak mint a bakancszsír.Azért már,ha megfőzték és elémtették,megettem az utolsó cseppig,mert nem a háziasszony bűne,hogy ilyen vackot egyáltalán a pultra tesznek,mint árút.Nagyon szeretem a halételeket,de számomra csak a tiszai hal a hal.Szerencsére nem vagyok nassolós,vacsorázni soha nem szoktam,-legfeljebb ünnepnapokon vendégségben egy pár sóstanglit.A tortát egyáltalán nem szeretem,mert túl édes és nincs rajta köménymag.

        A karácsonyt én a műhelyben töltöttem,az egyik barátom meglepett egy K55-ös blokkal,kíváncsiságból leszedtem róla mindkét deklit,azután úgy döntöttem,hogy elemeire bontom,mert úgy elbánt az idő és a tárolás,az alkatrészeivel,hogy kevés dolog lesz belőle,ami értéknek tekinthető.Most mosogatom és dörgölgetem le az oxidokat és a mocskot,és amikor tiszta lesz lekonzerválva teszem a többi közé.Elvégre az utódoknak csak más érzés lesz tisztán kidobni,ha nem lesz időm a felújítására.

        Boldog Karácsonyt és jó bütykölést,üdvözlettel:Che
        Titus, és 10 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Pofás ez a préselt szúnyogháló



          Arra még nem gondoltál hogy milyen darálóról elhajítod a hajtókart és csinálsz rájuk valami szíjtárcsát? Aztán már csak egy kis villanymotor kell, aztán amelyiket épp használni kell arra gyorsan fel a szíjat, rá a motort aztán had szóljon

          Komment


            #6
            Arra még nem gondoltál
            Bizonyára megérné, azért az évi 8-10 darabért !

            Komment


              #7
              Arra még nem gondoltál hogy milyen darálóról elhajítod a hajtókart
              Én már igen! Az eszterga univerzális eszköz!
              Disznóvágás....a sógorral kitaláltuk nem tekerjük.Irány a műhely hajtókar lehajít,tengely befog,két deszkával kihézagol pillanatszorítóval rögzít:hajrá!... Mikor a féltepsi darálmányt beborította az elszabadult húsdaráló,a forgácstálcába: a család nem tudta miért tekerünk utána oly szorgalmasan!
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                #8
                mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Én már igen! Az eszterga univerzális eszköz!
                Disznóvágás....a sógorral kitaláltuk nem tekerjük.Irány a műhely hajtókar lehajít,tengely befog,két deszkával kihézagol pillanatszorítóval rögzít:hajrá!... Mikor a féltepsi darálmányt beborította az elszabadult húsdaráló,a forgácstálcába: a család nem tudta miért tekerünk utána oly szorgalmasan!
                Mi ebből a tanulság?
                Jó alaposan le kell suvickolni előtte a gépet, aztán mehet a hús a forgácstálcába

                Komment


                  #9
                  He-he-he. Menet közbeni fejlesztések. Rég leszoktam róla.
                  Általában az a vége, hogy becsapjuk a sarokba és elő a kézit.
                  Sokat agyaltam a kézi daráló gépesítésén, aztán amikor kicsit elbambulva az ujjammal tapogatom a daráló csigáját örülök neki, hogy meg tudok állni.
                  Idén volt újítás 30 év után - aztán a féldisznót a földről szedtük fel. Természetesen nem a bőrös felével lefele.
                  Itt az új mondás: féldisznó bőrrel felfele esik le a földre.

                  Komment


                    #10
                    Nem kell levágni a fejét és akkor pofára tudna esni mint a zsíros kenyér!!

                    Komment


                      #11
                      mateapu
                      Disznóvágás...a sógorral kitaláltuk nem tekerjük.Irány a műhely hajtókar lehajít,tengely befog,két deszkával kihézagol pillanatszorítóval rögzít:hajrá!... Mikor a féltepsi darálmányt beborította az elszabadult húsdaráló,a forgácstálcába: a család nem tudta miért tekerünk utána oly szorgalmasan!
                      Pedig ez kitűnő ötlet!...Szegény gyros-osokat is elnézem, hogy kaszabolják a húst azzal a hosszú kardszerű késsel és forgatják a húst...Mennyivel egyszerűbb volna esztergába fogva gépi előtolással...

                      Komment


                        #12
                        Aztán a Joker meg jól hátbabĐfÄ‘?a őket a danamit rúddal, mert nem szépek a szeletek.

                        http://veteran.forum.hu/pannoniak-sz...html#post75183

                        - - - Updated - - -

                        Esztergályos és CNC marós vizsgával rendelkező szakácsot felveszünk!

                        Komment


                          #13
                          bokor28
                          Aztán a Joker meg jól hátbabĐfÄ‘?a őket a danamit rúddal, mert nem szépek a szeletek.
                          ...Még mindig jobb, mint ha dinamit rúddal csinálná...

                          Komment


                            #14
                            Ne ábrándozzatok ! az a danamit rúd igazság szerint csak egy pálca volt ami úgy suhogott ...

                            Komment


                              #15
                              Ne ábrándozzatok
                              Pedig igen.. most valahogy fordítva működik. Az ok mellékes..de akkor kijárt a tisztelet a tanárnak aki a tudását átadta nekünk.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X