Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Delejezés ,fáradt gyujtómágnesek felmágnesezése

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    Hello Sándor, én megkérdeztem privátba, és ha még él a kérdés, akkor az Ősz utca 51 szám alatt csinálják. (Még sajnos nem jutottam el odáig...)

    Komment


      #32
      Nekem volt egy gyenge Pannónia mágnesem, édesapám mondta: Fiam, delejezni kell! Bement a műhelybe elővett egy másik ugyanolyan lendkereket "összetapasztotta" és csodák csodája: már jó is volt mindkét lendkerék!

      Komment


        #33
        kicsi76 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        „összetapasztotta”
        A kisördög nem hagy nyugodni!
        Tudtommal a mágnesesség attól függ,mennyire erős a mágneses tér,és a mágneses tekercs mire képes?
        Egy acélt mágneses térbe helyezünk,mágnesessé válik,amennyi a kapacitása!
        Egy lendkerék az állástól elgyengült és beinditjuk a motort ismét mágneses környezetbe kerül,és szerintem a kapacitásának megfeleően ujradelejeződik,
        vagy nem???
        OdinHEM és kicsi76 kedvelte ezt.
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          #34
          Ez sajnos nincs így.Veszt a lendkerék a mágnesességéből, ezért lenne jó ha a belsejében egy gyűrűvel tárolnák. / Persze nem egy télről van szó/ Valóban a delejezés a megoldás és utána nézd meg a lámpád fényét!, meg fogsz lepődni. Az kevés amit egy mellé tett másik lendkerék át tud adni.A helyén pedig nem fog nőni a mágnesesség beindítástól. Bocs de ez az én elképzelésem.

          Komment


            #35
            Ahogy írták már egy idő múlva vesztődik a mágnes ereje.
            (bocs hogy egy oldalt linkelek de itt leírja az okát is)
            http://goliat.eik.bme.hu/~tothaf/Tan.../magnatomi.pdf
            3 oldal vége

            Komment


              #36
              kicsi76 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Nekem volt egy gyenge Pannónia mágnesem, édesapám mondta: Fiam, delejezni kell! Bement a műhelybe elővett egy másik ugyanolyan lendkereket „összetapasztotta” és csodák csodája: már jó is volt mindkét lendkerék!
              Én nemrég delejeztettem újra 2 mágnest, akinél csináltam óva intett attól hogy egymással szembe rakjam őket, azt mondta hogy gyengíthetik egymást. Egyébként 1000ft-ért csinált meg kettőt, egyet meg 800-ért csinált volna

              Komment


                #37
                heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Egyébként 1000ft-ért csinált meg kettőt
                Én adok neked két lendkereket és egy ezrest,add nekem az egyiket!
                Viszont,csak ennyim van rá!
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  #38
                  Helló! A jelenleg felújítás alatt álló 1972-es T5H lendkerekét 1000 Ft-ért delejezték a BorsMagnet-nél. Annyit mondtak, hogy bevitelkor 18, delejezés után 32 lett az 'ereje'. Konkrét tapasztalat majd kb. jövőre, mikor kész lesz a motor.
                  Lehet, hogy a 62 éves CZ 150C lendkerekét is elviszem hozzájuk, bár az rendesen működik.

                  Komment


                    #39
                    zelenacs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Annyit mondtak, hogy bevitelkor 18, delejezés után 32 lett az 'ereje'. Konkrét tapasztalat majd kb.
                    Csak kérdés hogy milyen skála alapján
                    Ahol én csinltam ott volt egy kis saját gyártmányú szerkezet az illetőnek. Már nem emlékszem hogy pontosan meddig volt skálázva, de talán 10-ig. régebbi lendkerék 4 körül volt talán, azt 7- re delejezte emlékeim szerint. Az újabbikat 8-ig.
                    Pontosan már nem tudom az értékeket, de az újabbat 1 értékkel nagyobbra delejezte, azt mondta jobb anyagból van a mágnes, többet bír.
                    Mindenesetre nem kell annyira pörgetni a motort hogy lássak is valamit. És a szikra is erősebb lett.

                    Komment


                      #40
                      A mértékegységet sajnos nem tudom megmondani, mivel mikor elhoztam egy hölgy adta ide, és ő mutatta az értékeket, amit a szaki rá is írt a lendkerékre.

                      Komment


                        #41
                        dott eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Hello! Tudom nem sok az infó, de amiket én erről olvastam eddig, az az hogy otthon "nem éri " meg kivitelezni, mert egyenletesen kell mágnesezni s nagyon nagy felvett áramerősség kell hozzá. Épp lendkereket vásároltam a simson-hoz s eszembe jutott hogy lehet delejeztetni kéne, s keresgettem neten. Még jó hogy ahol lakom tudnak szakit aki foglalkozik ezzel.
                        Üdv.

                        Megkérdezhetem, hogy Szegeden, vagy környékén hol delejeznek?

                        Komment


                          #42
                          Hello! Szegeden az Ősz utcában az Orcsikéknál mondták azt nekem anno, hogy végeznek delejezést.

                          Komment


                            #43
                            Köszi! Akkor megkeresem az Orcsikot, úgy is ismerem!

                            Komment


                              #44
                              Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Kedves Elektromos Guruk,-Mérnökök!

                              Gyakori probléma lehet az idők folyamán,az állandó mágnesek "elfáradása",lemágneseződése.A fenti esetben nem tud megfelelő erősségű és feszültségű áram indukálódni a tekercsekben,a jó minőségű szikra és világítás számára.


                              Ifjú ember koromban,volt a városunkban egy idősebb "aranykezű"iparos akihez,"delejezni" vittük a lendkerekeket,mágneseket.Nem volt rossz ember egyáltalán,sosem mondta,hogy"bekötött szemmel és hátra tett kézzel csinálom",de akkoriban megoldotta a dolgot és ez számomra akkor éppen elég volt.A Józsi bácsi sajnos már rég nincs közöttünk és sajnos vele együtt,a tudása is elment.

                              Amire emlékszem,hogy volt egy általa csinált készülék,mely durván akkora lehetett,mint egy egylapos villanyrezsó,arra tette a mágneseket.Azok helyzetének beállításához-használt egy iránytűt is ,bekapcsolta,eltelt kb.15',-kikapcsolta és kész volt.


                              Arra kérném a fórum,azon tagjait,akik járatosak az elektromosság,témára vonatkozó ismereteivel,-osszák meg velünk tudásukat és ha birtokukban van olyan dokumentáció,mely alapján egy ilyen készülék elkészíthető,-hát azt se titkolják el!Természetesen egy biztonságos készülékre gondolok,nem egy "defiblirátorra"-vagy mi a fenére!

                              Üdvözlettel:Che
                              Üdv mindenkinek én nemrég fogtam bele egy házilag építhető lendkerék mágnes delejező építésébe még nincs teljesen kész de ha érdekel valakit a dolog szívesen segítek amúgy nem nagy kunszt. Csak külföldi oldalakon találtam hozzá képeket asszerint építettem egyet remélem jól fog szuperálni.
                              sricsi70, dongos78 és Che kedvelte ezt.

                              Komment


                                #45
                                Üdv mindenkinek én nemrég fogtam bele egy házilag építhető lendkerék mágnes delejező építésébe még nincs teljesen kész de ha érdekel valakit a dolog szívesen segítek amúgy nem nagy kunszt. Csak külföldi oldalakon találtam hozzá képeket asszerint építettem egyet remélem jól fog szuperálni.
                                Click image for larger version

Name:	Magneto Charger Plans.jpg
Views:	1
Size:	91.4 KB
ID:	139407Click image for larger version

Name:	Frame Assembled 2.jpg
Views:	1
Size:	131.6 KB
ID:	139408Click image for larger version

Name:	GEM_V13_I2_Mar_1978_04-2.jpg
Views:	1
Size:	25.0 KB
ID:	139409Click image for larger version

Name:	Mag Charger Large Flywheel.jpg
Views:	1
Size:	115.6 KB
ID:	139410Click image for larger version

Name:	Mag Charger Polarity Test 1.jpg
Views:	1
Size:	137.3 KB
ID:	139411
                                Utoljára szerkesztve a következő által: Totyi; 2014 febr. 28, 22:40.
                                sricsi70, dongos78 és 2 további látogató kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X