Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Delejezés ,fáradt gyujtómágnesek felmágnesezése

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #46
    Üdv! Én még, csak elméleti szinten foglalkozom a témával. Íme a gyűjteményemből egy két kép gondolat ébresztőnek Click image for larger version

Name:	photossdfdffffffffffffffffff_zpsb88c218b.jpg
Views:	1
Size:	195.9 KB
ID:	139506Click image for larger version

Name:	IMG_5503a.jpg
Views:	1
Size:	185.0 KB
ID:	139507Click image for larger version

Name:	IMG_5498a.jpg
Views:	1
Size:	152.6 KB
ID:	139508Click image for larger version

Name:	_1unnamed.jpg
Views:	1
Size:	64.5 KB
ID:	139509Click image for larger version

Name:	$_35.JPG
Views:	1
Size:	11.2 KB
ID:	139510Click image for larger version

Name:	$_12.JPG
Views:	1
Size:	21.7 KB
ID:	139511
    Titus, dongos78 és Che kedvelte ezt.

    Komment


      #47
      Szervusztok Kedves Delejezők!

      Rég vártam már erre,hogy valakik érdemben írjanak valamit a "delejezésről",-nagyon megörültem neki.Mindíg is úgy gondoltam,a készülék elkészítése a titok,maga a felmágnesezés,már rutin.

      Sajnos a képeken és rajzokon nincsenek adatok,betáp,tekercsek menetszáma,huzal átmérő,diódák adatai,......,amiket nagyon jó lenne tudni és egyáltalán sokkal több ismeret hiányzik,hogy a sejtés tudássá váljék.

      Nem értem pl.,hogy a Pcsab által feltett utolsó két képen,miért van 4,illetve 6 tekercs.Azt látom,hogy három különböző készülékről van szó,de azt már nem tudom,hogy melyik mire való,és hogyan kell vele dolgozni.

      Kérlek benneteket,hogy fejtsük ki bővebben a témát,hogy el is tudjunk ilyen készüléket készíteni és használni is tudjuk!

      Üdvözlettel:Che
      sepy kedvelte ezt.

      Komment


        #48
        Che eredeti hozzászólása
        tekercsek menetszáma,huzal átmérő
        Pannóniához gyári töltőtekercsek. Minden 2. mágneshez egy. Aztán fordítani a lendkeréken és fordított polaritással adni a szuflát a tekercseknek.
        Ahány mágnes van a lendkerékbe fele annyi tekercs kell és 1 adag a déli egy pedig az északi pólusú mágneseknek.
        Pontos adatokat nem tudok. De pár100A szükséges. Ezért kell a sok és nagy pufferkondi.
        Che és sricsi70 kedvelte ezt.

        Komment


          #49
          Kedves dafko54!

          Olvastam a veterán fórumon, hogy Budapesten valaki foglalkozik még delejezéssel. Szeretném megkapni az elérhetőségét. Esetleg a Siófokon lakó delejező is érdekelne, mert Pécsett lakom és az könnyedén elérhető számomra.

          Köszönettel:

          Sterl Marcsi

          Komment


            #50
            Íme egy régi készülék leírása, kapcsolási rajzzal. Click image for larger version

Name:	mps_scan001.jpg
Views:	1
Size:	71.2 KB
ID:	139550Click image for larger version

Name:	mps_scan002.jpg
Views:	1
Size:	126.5 KB
ID:	139551Click image for larger version

Name:	mps_scan003.jpg
Views:	1
Size:	185.9 KB
ID:	139552Click image for larger version

Name:	mps_scan004.jpg
Views:	1
Size:	197.9 KB
ID:	139553Click image for larger version

Name:	mps_scan005.jpg
Views:	1
Size:	197.1 KB
ID:	139554Click image for larger version

Name:	mps_scan006.jpg
Views:	1
Size:	131.6 KB
ID:	139555Click image for larger version

Name:	mps_scan007.jpg
Views:	1
Size:	128.9 KB
ID:	139556Click image for larger version

Name:	mps_scan008.jpg
Views:	1
Size:	42.8 KB
ID:	139557Click image for larger version

Name:	mps_scan009.jpg
Views:	1
Size:	169.1 KB
ID:	139558
            Utoljára szerkesztve a következő által: pcsab; 2014 márc. 09, 16:32.
            nyemi és Titus kedvelte ezt.

            Komment


              #51
              Sziasztok!

              Tud valaki abban segíteni, hogy a mágnest hogyan tudom kimérni?

              Komment


                #52
                Nem muszáj nagy árammal mágnesezni amit én csináltam 15A-ert vesz fel ha a két tekercs sorba van kötve 12V-os akkumulátorról. Még ki kell próbálnom a párhuzamos kapcsolást, de előzetes számítások szerint nem biztos hogy szükség van rá ugyanis ha tulgerjesztem a vasmagokat az adott vasmagkeresztmetszetbe nem tudom belesűríteni a keletkező erővonalakat a fölösleg kilép a magból. Nagy áramú gerjesztésre akkor van szükség ha nagy átmérővel és kis menetszámmal dolgozunk.Ha meglesznek a számítások mindenképp közlöm.
                Lemezjáték, Titus és 2 további látogató kedvelte ezt.

                Komment


                  #53
                  Erre a célra vannak gyári műszerek legalább is nekem az mondták de szerintem igen drágák. A legjobb és házilag legegyszerübben kivitelezhető megoldás az lehet hogy a mágnesre feltapasztasz annyi egyforma csapágygolyót egymás után lógatva amennyit elbír de természetesen előtte egy jó mágnesen végzed el ugyan ezt, a két eredmény külömbsége megmutatja hogy mennyire van elgyengülve a mágnesed. Ha lendkerékmágnesről van szó akkor biztosan tudod hogy jó ha kézzel erőteljesen meglökve már szikrát ad a gyujtótekercs.
                  Lemezjáték, Titus és CZsolti kedvelte ezt.

                  Komment


                    #54
                    mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Miskolcon Kércsi Lacinak ( Már láthattátok a motorjait,a lencsevégre kaptam rovatban ) van saját készítésű gépe. Percek alatt végez, 5-800 forintba kerül, és állítólag gyilkolja az égőket a " nagy delej.)
                    Egyébként beigazolódott a sejtésem. Hét hozzászólással feljebb " mágnesező " néven önreklámozó barátunk ,azóta felénk sem néz.
                    És Miskolcon merre találom?
                    A lendkerék a simsonomban lemágneseződött elég rendesen

                    Komment


                      #55
                      És Miskolcon merre találom?
                      A lendkerék a simsonomban lemágneseződött elég rendesen
                      Ha kell írj privátban és megadom a számát.
                      mir-mur kedvelte ezt.

                      Komment


                        #56
                        És Miskolcon merre találom?
                        Ha kell írj privátban és megadom a számát.
                        Martinkertváros..............

                        Komment


                          #57
                          De az miért jó, ha kinyomja az izzókat a túlfeszültség?

                          Komment


                            #58
                            demeter eredeti hozzászólása
                            De az miért jó, ha kinyomja az izzókat a túlfeszültség?
                            Az nem jó, de viszonyítási alapnak jó hogy delejezés után ilyet is tud

                            Komment


                              #59
                              Sziasztok!

                              Még új vagyok a Pannóniázásban. Most tettem rendbe a gyújtásom új kondit, gyújtótekercset,megszakítót, kábelt és pipát, gyertyát kapott. De időnként kivágja az izzókat. Mit lehet ez ellen tenni?

                              Üdv: Sanders

                              Komment


                                #60
                                Sanders eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Sziasztok!

                                Még új vagyok a Pannóniázásban. Most tettem rendbe a gyújtásom új kondit, gyújtótekercset,megszakítót, kábelt és pipát, gyertyát kapott. De időnként kivágja az izzókat. Mit lehet ez ellen tenni?

                                Üdv: Sanders

                                Hátra 12V-os égő.

                                Megoldásán még dolgozok. Tervem az hogy a világítással párhuzamosan bekötök egy sor diódát (ugye egy dióda nyitófeszültsége 0,6-0,7V. Sorba kötve ez összeadódik) amik egy adott feszültség felett rövidre zárnak és elfűtik a felesleget.
                                Lemezjáték és CZsolti kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X