Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Delejezés ,fáradt gyujtómágnesek felmágnesezése

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Delejezés ,fáradt gyujtómágnesek felmágnesezése

    Kedves Elektromos Guruk,-Mérnökök!

    Gyakori probléma lehet az idők folyamán,az állandó mágnesek "elfáradása",lemágneseződése.A fenti esetben nem tud megfelelő erősségű és feszültségű áram indukálódni a tekercsekben,a jó minőségű szikra és világítás számára.


    Ifjú ember koromban,volt a városunkban egy idősebb "aranykezű"iparos akihez,"delejezni" vittük a lendkerekeket,mágneseket.Nem volt rossz ember egyáltalán,sosem mondta,hogy"bekötött szemmel és hátra tett kézzel csinálom",de akkoriban megoldotta a dolgot és ez számomra akkor éppen elég volt.A Józsi bácsi sajnos már rég nincs közöttünk és sajnos vele együtt,a tudása is elment.

    Amire emlékszem,hogy volt egy általa csinált készülék,mely durván akkora lehetett,mint egy egylapos villanyrezsó,arra tette a mágneseket.Azok helyzetének beállításához-használt egy iránytűt is ,bekapcsolta,eltelt kb.15',-kikapcsolta és kész volt.


    Arra kérném a fórum,azon tagjait,akik járatosak az elektromosság,témára vonatkozó ismereteivel,-osszák meg velünk tudásukat és ha birtokukban van olyan dokumentáció,mely alapján egy ilyen készülék elkészíthető,-hát azt se titkolják el!Természetesen egy biztonságos készülékre gondolok,nem egy "defiblirátorra"-vagy mi a fenére!

    Üdvözlettel:Che

    #2
    Hello! Tudom nem sok az infó, de amiket én erről olvastam eddig, az az hogy otthon "nem éri " meg kivitelezni, mert egyenletesen kell mágnesezni s nagyon nagy felvett áramerősség kell hozzá. Épp lendkereket vásároltam a simson-hoz s eszembe jutott hogy lehet delejeztetni kéne, s keresgettem neten. Még jó hogy ahol lakom tudnak szakit aki foglalkozik ezzel.
    apacsavo és Che kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Szervusztok . A gyakorlati és elméleti részét a mágnesezésnek nem ismerem , de Budapesten tudok valakit , aki " mágnesezik " és javít is mágnesgyujtásokat / akit érdekel a címe , annak szívesen odaadom - itt nem publikálnám , mivel lehet, hogy nem venné jó néven a nyilvánosságot /. Siófokon is van valaki / gondolom , azért több ember is foglalkozik ilyen jellegű tevékenységgel /, de az elérhetőségét nem tudom. A német " vaterán " egyszer találtam ilyen szerkezetet / originál BOSCH / , ha jól emlékszem 900 euró körül tette magáévá valaki. Méretileg akkora lehetett, mint egy mikrósütő , csak a legkisebb oldalára állítva. Talán a kezdetekben a " MIRKÖZ " ( ? ) gépjármű elektromos vizsgáló egység is " tudta " ezt a feladatot, de a későbbiekben ezt a már idejétmúlt / a haditechnika és a motoros repülés ennek ellenére ma is előszeretettel alkalmazza, mint a legmegbízhatóbb megoldást bizonyos fordulatszámhatárig / technikát nem vették figyelembe az új készülékek gyártásánál. Üdvözlettel.
      apacsavo és Che kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        És ha már szóba került, ismertek esetleg olyan műhelyt, ahol a lendkerék centrírozását is elvégzik? Egyáltalán érdemes-e egy picit ütő lendkerékkel foglalkozni? Legalább gyári.
        Che kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Brnoi börzén tavasszal az orrom előtt csinálta egy fazon a delejezést. Az elv nem nagy kunszt. Némi leegyszerűsítéssel : a mágnesezhető anyagok apró "elemi" mágneses részecskékből állnak. Amikor mágneses térbe helyezzük ezeket az anyagokat akkor ezek a részecskék a mágneses tér hatására egy irányba rendeződnek. Ha mágneses tér megszűnik akkor ezen elemi részecskék egy része ismét össze-vissza áll be ezzel kioltják egymás hatását, és csökken az anyag mágneses ereje. Vannak olyan anyagok amelyeknél a rendezettség megmarad , ezek a mágneseink ami a lendkerékben is van (ahol a rendezettség döntően megszűnik pl lágyacél ott is marad egy kis remanens mágnesség, ezt az elvet használja a dinamó mely külső gerjesztőáram nélkül "magától" fel tud gerjedni. De ez már másik téma , másik topik). Hosszabb idő után azonban ezen anyagok mágneses rendezettsége is csökken. Ezen lehet segíteni egy ismételt felmágnesezéssel (delejezés). Kell hozzá egy vasmag ,ahány pólusú a lendkerék annyi "lábúnak" kell lenni a vasmagnak amivel a delejezést csinálod. A vasmagon van egy tekercs amit megfelelő irányú egyenárammal meg kell táplálni, és ennek a szerkentyűnek a mágneses erőtere újra csatarendbe állítja a lendkerék mágneseinek elemi részecskéit. A tekercseket tápláló áramerősség a tekercstől függ, de nem a 10A es kategóriában mozog hanem annál magasabb. Szal egy jó izmos táp meg diódahíd kell hozzá , vagy esetleg egy gépkocsiakku. Méretezésről nem tudok mondani infót.
          Úgy gondolom én is, hogy inkább el kell vinni valakihez akinek megvan a cucca hozzá mert egy lendkerék miatt nem érdemes megcsinálni. Én a Simsonom lendkerekét Pestre küldtem , ide: BORSMAGNET Kft - M
          Rombolo és Che kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            dott eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Hello! Tudom nem sok az infó, de amiket én erről olvastam eddig, az az hogy otthon "nem éri " meg kivitelezni, mert egyenletesen kell mágnesezni s nagyon nagy felvett áramerősség kell hozzá. Épp lendkereket vásároltam a simson-hoz s eszembe jutott hogy lehet delejeztetni kéne, s keresgettem neten. Még jó hogy ahol lakom tudnak szakit aki foglalkozik ezzel.
            Szia dott!
            Engem is érdekelne a lendkerék delejezés és azt írtad, hogy ahol Te laksz (Szeged), ott tudsz valakit aki ezzel foglalkozik. Le tudnád írni légyszi az elérhetőségét. Sándorfalván lakok és a közelben nem tudok én se senkit. Én csak autóvillamossági műhelyeket találtam Szegeden, de még nem voltam egyiknél sem, hogy megkérdezzem őket, hogy vállalnak-e ilyet. Meg érdekelne még olyan valaki is, aki tekercsek felújításával (újratekercselésével) is foglalkozik. Tudsz-e esetleg ajánlani valakit?

            Üdv.: jjzoli
            Che kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Az én Simsonom lendkerekére is ráférne egy "delejezés".

              Komment


                #8
                A Miskolci börzéken kint szokott lenni egy árus. Kércsi Laci. Ő ott a helyszínen megcsinálja egy kis apróért.
                soveny kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  soveny eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  És ha már szóba került, ismertek esetleg olyan műhelyt, ahol a lendkerék centrírozását is elvégzik? Egyáltalán érdemes-e egy picit ütő lendkerékkel foglalkozni? Legalább gyári.
                  Szia, -érdekel még a lendkerék centírozás?--foglalkozni pedig mindenképp érdemes vele.

                  Komment


                    #10
                    joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Szia, -érdekel még a lendkerék centírozás?--foglalkozni pedig mindenképp érdemes vele.
                    Szia!

                    Köszönöm, de sajnos ezt már a következő tulajra kell bíznom.

                    Ettől függetlenül másokat még biztosan érdekelne a kérdés. Ha van információd, tedd közzé kérlek!

                    Komment


                      #11
                      Szerintem nincs olyan amit más nem tudna ,csupán tudom mit jelent egy lendkeréken néhány plusz gramm ---rossz helyen.De tudom hogy hamarabb költenek krómozásra mint erre.
                      A hiba bennem van ,mert nem látok külömbséget egy Ural lendkerék vagy egy (éppen most csinált) 220 LE -ős verseny honda főteng.közt----mind kettőt tökéletesre igyekszem megdolgozni. De a hitetleneknek csak azt szoktam mondani:fogj egy szuper pillekönnyü verseny bringa kereket , köss a szelep mellé egy doboz cigit,vedd kézbe ,én megforgatom ---aztán tartsd meg-.Ez kb 150 et fordul,a Pannónia 4000- et?--a fent emlitett honda meg 18 000-et ,?
                      Mondjam tovább ? Szóval az én véleményem az hogy amit lehet azt mindent kicentíroztatok.Ha valaki kérdez szivesen segítek
                      soveny kedvelte ezt.

                      Komment


                        #12
                        Üdvök!
                        Van egy régi iparos Tolna megyében, pontosabban Szekszárdon aki végez delejezést gyári készülékkel.
                        Ha szabad megadni a telefonos elérhetőségüket: 74-314-880
                        A múltkor néztem egy új Simson lendkerék tizenhétezerbe kerülne, tehát érdemes inkább a régit feljavítani.
                        Lac
                        sepy, és 3 további látogató kedvelte ezt.

                        Komment


                          #13
                          Üdv!
                          Budapesten Kőbányán van lehetőség lendkerékmágnes delejezésére a Borsmagnet Kft.-nél.
                          Utoljára szerkesztve a következő által: FuKaresz; 2012 szept. 14, 21:08.

                          Komment


                            #14
                            Mágnesező eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Ha szabad megadni a telefonos elérhetőségüket: 74-314-880
                            A gonoszabbik énem azt súgja nekem, hogy ez a te telefonszámod.

                            Komment


                              #15
                              Korábbi hozzászólásban volt, hogy Siófokon csinálnak delejezést...Siófok, Honvéd utcában van egy járművillamossággal foglalkozó műhely.




                              Nem tudom miért, de lemaradt a vége. Tehát abban a műhelyben csinálnak delejezést...néhány perc az egész és egyáltalán nem drága

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X