Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Horex motorkerékpár szerelése, teleszkóp, küllőzés, stb.

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm, de felcsavaroztam már
    Azért ha megnéznéd, hogy a vinkli érinti-e, vagy pár milliméter, a hátsó váztartó átmenő csavarjának a csövét
    De akár az olajtartály tetejétöl, ahova az akksi felfekszik a vinkli alsó felületéig
    Feljebb látható a kommentemben a nagy kép
    Click image for larger version Name:	image_33207.jpg Views:	1 Size:	6.6 KB ID:	213112
    A tartály tetején az akku felfekvőfelületétől a 'vinkli' tövéig 203 mm.

    Komment


      horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Csak ne lennék ennyire ügyes a guglizásban és a fordító használatában Igaz már káprázott a szemem annyit olvastam/néztem, de meglett
      16cm a cső hossza
      és a teleszkóp hossz 74cm
      ügyes vagy
      A csö nekem 165 mm
      A kifli tetejétől a tengelyig 745 mm, de ez nem egy egzakt méret mert a villa kirugózik. Nekem ilyenkor a burkoló cső és a teleszkóp között van egy 2-3 mm-es rés.
      Che kedvelte ezt.

      Komment


        ciel eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        A kifli tetejétől a tengelyig 745 mm
        Köszi!
        Az enyém 76cm, de volt már hosszabb is. Az első telóban levő határoló gumicső idáig 70mm körül volt, most 110mm. A lemezburkolatot heves ifjúkoromban levágtam, hogy gumiharmónikát rakjak helyette, mert az sportos
        Persze most már nem kapni oda gumit ezért gumiharmónikát gyártottam

        Komment


          Afrancba, áll a projekt!
          Tegnap felhívtam a hengerfejest. Nincs kész, de most megint szabira mennek. Persze majd megcsinálja
          Az autóm kirohad alólam. Hívom a haveromat hogy ugyanmár, káne sárvédőcsere stb. és mi van a Horex alkatrészekkel amit fényezni kellene
          Autó majd 3-4 hét mulva, de addig a motor fém elemek is meglesznek
          Basszus, nem ingyen kérem! Az autó és a többi csak azért a haverhoz, mert tudom milyen precizen dolgozik. Annyi haverság lehetne benne, ha befejezi az éppen munkát, az enyém jön
          Hengerfejes is preciz hallomásbol, és a szomszéd községben van.
          Miért az én cuccom az utolsó utáni?

          Komment


            Vigasztalásképpen, még mindig jobb, mint ha gyorsan megcsinálnák sz@rul...
            mátéapu kedvelte ezt.

            Komment


              horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Miért az én cuccom az utolsó utáni?
              Én ha jól akarom,halogatom akkorra mikor jó passzban leszek......
              zahi kedvelte ezt.
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                Ebben a műhelyben : - jól , - olcsón , - gyorsan dolgoznak ! (az iménti három opció közül, csak bármelyik kettő párosítás választható !!!! )
                heeegany, Lemezjáték és mátéapu kedvelte ezt.

                Komment


                  mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  halogatom akkorra mikor jó passzban leszek
                  Jó passz? Akkor soha nem készülne el. Nade ez nem panaszfórum

                  Komment


                    Lemezjáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    mint ha gyorsan megcsinálnák sz@rul
                    Ez igaz, de van egy határ és ha azon túl húzódik akkor már idegesítő és érthetetlen a helyzet
                    Ott hevernek a krómozott cuccok, blokk egyben de nincs a vázban. Nem tudok mit szöszmötölni amig a fényezendő elemek hiányoznak

                    Komment


                      Van egy NSU 500 főtengelyem a mesternél,kb 12 éve.. Évente,kétévente rákérdezek.. Már felkerült a polcra,lehet hamarosan kész lesz..
                      Utoljára szerkesztve a következő által: Atti69; 2018 aug. 16, 09:11.
                      zahi, mátéapu és Che kedvelte ezt.

                      Komment


                        Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        NSU 500 főtengely
                        Ha nincs hozzá blokkod/motorod akkor mindegy mikor készül el

                        Van nekem egy belül törött Horex blokkom, egy tyúk-udvarbol vettem. Nagyon jó ötvözetű az alu anyaga, Click image for larger version

Name:	horex_szep.jpg
Views:	133
Size:	30.7 KB
ID:	213624 csodásan felpolirozható
                        Mindig szerettem volna láncon a szobában fellógatni , mégis a sufniban pihen
                        Titus és mátéapu kedvelte ezt.

                        Komment


                          horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Mindig szerettem volna láncon a szobában fellógatni
                          ÉN IS ELNÉZEGETNÉM....
                          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                          Komment


                            horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Ha nincs hozzá blokkod/motorod
                            Mikor elvittem még volt pár..
                            Fergusson és mátéapu kedvelte ezt.

                            Komment


                              Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Mikor elvittem még volt pár.
                              Offoljuk szét a topikot , ha már nem épitkezünk
                              Egyszer akartam venni egy KS600/800 oldalkocsis Zündappot, de elvitték előlem, a tartalék blokkot viszont nem,
                              1500Ft-ért megvettem
                              Érdekes váltója volt, nem a fogaskerekek csúszkáltak, hanem duplasoros lánc áttétel volt benne és kapcsoló hüvelyek/körmök mozdúltak ide-oda
                              Aztán agyondumáltak és 5000-éert eladtam. Nagy üzlet volt

                              Amikor nem volt még motorom, keresgéltem az Esti hírlap apróhirdetésekben de egy munkatársam ajánlott egy Ariel Four négyhengerest 5ezerért, de oldalkocsis volt és darabokban
                              A tulaj mondta hogy összerakja
                              Nekem nem kellett oldalkocsi, meg amúgy is darabokban, nem bíztam benne
                              Ma értékesebb lenne az aranynál

                              Aztán volt egy munkatársam, aki mindig valamilyen veterán motorral járt
                              Ez a 70-80as években nem volt nagy szám, a porban rugdostuk a mai veterán motorokat
                              Nem emlékszem már éppen milyen motorja volt, talán egy AJS, de szerzett egy OHC Norton blokkot
                              Click image for larger version  Name:	norton.jpeg Views:	1 Size:	14.5 KB ID:	213647
                              Nem fért be a vázba, ezért megtoldottuk, muffokkal, réz forrasztással, a colos méretű csapágyházakat tengelyeket meg át-esztergályoztuk
                              Ennek a hengere krómozott volt és a szelepek hajtűrugókkal szabadon mozogtak, olajzás semmi. A felső kúpfogaskeréken jópár lyuk volt és lehetett állitani a vezérlési időt
                              A vezérlés deklin a Norton feliratot felhegeszettem a Csepel Trafógyárban, haver meg szépen begravirozta az AJS/?/ feliratot a vizsga miatt
                              Szép munka volt, viszont ragadt.
                              Haver kiesztergályozta belőle a krómot és új dugó. 100-at ment oldalkocsival. Élvetes volt nézni az oldakocsibol ahogy a szelepek dolgoznak
                              ON
                              emu és mátéapu kedvelte ezt.

                              Komment


                                Click image for larger version

Name:	homok1.jpg
Views:	108
Size:	454.4 KB
ID:	213664 Hogy ne csak OFF legyen, berakom a homokfújt lemez részeket
                                Click image for larger version

Name:	homok3.jpg
Views:	69
Size:	459.5 KB
ID:	213663
                                Ezek szépen el voltak kittelve, csak a tankon volt "túl sok" a piros csikozás
                                Ezt egy kicsit durván lecsiszoltam. Gondoltam, a haver majd kikitteli
                                Ő nem fúj rá "olajfestékre" mondta
                                Basszus, 30 éves Neolux volt, azt már nem oldja fel a kétkomponensen festék
                                Nem mondom hogy nem lesz neki munkája vele, de figyelmeztettem. Így járt, és én is így jártam
                                Igéret van rá

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X