Közlemény

Collapse
No announcement yet.

EAN esztergák szerelése, karbantartása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Bednanics eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sajnos nem ez, raktam fel képet az alkatrészekrő
    Tettem fel ide egypár rajzot .pdf formátumban.
    Nézd meg, lehet, hogy tudod használni.
    Lehet, hogy a 187. oldalon van ennek a rajza.
    Sajnos csak ilyen rossz minőségben tudtam ide feltenni, mert 1,9 Megánál nagyobb fájlt nem enged feltenni.
    Ez pedig 77 Mega.
    Attached Files
    Bednanics és pasetta kedvelte ezt.

    Komment


      Sikerült szereznem fogaskerekes csőtengelyt. A perselyeket legyártja egy ismerősöm. Már csak a lakatszekrényen lévő komplett indítókarra lenne szükségem, mert az hiányzik. Ha tudna valaki egy bontottat az nagyon jó lenne! Köszönöm!
      pasetta és Kopasz 1 kedvelte ezt.

      Komment


        Kopasz 1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Tettem fel ide egypár rajzot .pdf formátumban.
        Nézd meg, lehet, hogy tudod használni.
        Lehet, hogy a 187. oldalon van ennek a rajza.
        Sajnos csak ilyen rossz minőségben tudtam ide feltenni, mert 1,9 Megánál nagyobb fájlt nem enged feltenni.
        Ez pedig 77 Mega.
        Köszönöm! Emailban nam tudná átküldeni, mert így nem nagyon látom a méreteket! bednanics99@gmail.com
        pasetta és Kopasz 1 kedvelte ezt.

        Komment


          Bednanics eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Emailban nam tudná átküldeni, mert így nem nagyon látom a méreteket
          Küldtem.
          Innen tudod letölteni 5 napon belül: http://mammutmail.com/hu/download/90...fc76532878de44
          http://mammutmail.com/hu/download/90...fc76532878de44
          Kérek visszajelzést, hogy sikerült-e letöltened?
          mátéapu, Bednanics és pasetta kedvelte ezt.

          Komment


            Minden rajz átjött, nagyon szépen köszönöm!
            Kopasz 1 kedvelte ezt.

            Komment


              Bednanics eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Minden rajz átjött, nagyon szépen köszönöm!
              Nagyon szívesen. Használd egészséggel.
              Bednanics, Titus és 3 további látogató kedvelte ezt.

              Komment


                Üdv kollégák!
                A következő problémával állok szemben. Van egy régi fajta EAN gépem. Nem tudok rajta leszúrni meg finom munkát végezni, mert forgácsolás közben beremeg a munkadarab. A szánok feszítőjét addig húztam, hogy még tudjam mozgatni, a főorsócsapágyakat pedig a megszorulás határáig húztam, de a jelenség még mindig fenn áll. Mi okozhatja a hibát és hogyan orvosolható? A gépet pár éve ebben az állapotban kaptam, az előéletéről nincs infóm.

                Komment


                  353deluxe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  a főorsócsapágyakat pedig a megszorulás határáig húztam, de a jelenség még mindig fenn áll. Mi okozhatja a hibát és hogyan orvosolható?
                  A kopás utánállítása torzítja a kör alakját egy határ után magyarul nem körkörös vagy a csapágház nem fekszik a házban a házban. Ha nincs lehetőség szétszerelni kiméregetni a főorsót és a csapágyakat ,akkor marad a trükközés... lehetőleg megtámasztva leszúrni a tokmánypofához a legközelebb,a lehető legrövidebb, legkeskenyebb késsel, minimálisan kilógatva a késtartóból.A másik régi trükk a fejjel lefelé való késbefogás ,jelentősen csökkenti a remegést. Jó munkát!

                  Visszaolvasva szerintem megleled a beállítás és ellenőrzés leírását.
                  sepy, movisz és Atti69 kedvelte ezt.
                  "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                  Komment


                    Esetleg új vagy felújított főorsót és csapágyat lehet valahol szerezni?

                    Komment


                      353deluxe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Nem tudok rajta leszúrni meg finom munkát végezni,
                      Nálunk az öreg szakik, némelyik gépen elindítják a főorsót majd leállítják tehát, ezt csinálják folyamatosan, mikor lelassul a főorsó ,és rögtön újra indítják nagyon alacsony fordulaton végzik a leszúrást.
                      mátéapu, pasetta és Atti69 kedvelte ezt.

                      Komment


                        Maradona már reg tett fel szep kepeket,,,,pedig van neki komárja is... hát csak ugy szoltam....en pl szeretek szep hegeszteseket nezegetni.
                        mátéapu és maradona67 kedvelte ezt.

                        Komment


                          Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Maradona már reg tett fel szep kepeket,,,,pedig van neki komárja is... hát csak ugy szoltam....en pl szeretek szep hegeszteseket nezegetni.
                          Azóta sűrűbb elfoglaltságaim miatt csak be, be nézegettem!

                          Komment


                            353deluxe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Esetleg új vagy felújított főorsót és csapágyat lehet valahol szerezni?
                            Egy ismerősömnek Nagykanizsán újította föl a főorsó csapágyazását egy öreg szaki, alig 4 hónap alatt. 160 pénz volt az ára.


                            Komment

                            Ugrás az oldal tetejére
                            Working...
                            X