Közlemény

Collapse
No announcement yet.

EAN esztergák szerelése, karbantartása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem EAN,de eszterga.

    Egy friss hirdetésben olvastam a mellékelt képen látható eladó gépről.Az ára az állapotát tekintve egy kissé borsos,bár a gép egy utolsó generációs E sorozatú eszterga,direkt nem írom ki a típusát,nehogy probléma legyen belőle és a képet is erősen körbe vágtam.

    Ami engem mellbe vágott,a gép állapota,hogy a fenébe lehet így elhanyagolni egy ekkora értéket,mi válthat ki emberekből olyat,hogy ennyire semmibe vesz valamit.Érthető,hogy nincs valakinek hely a tárolásra,de van gépzsír,amivel vastagon le lehet kenni,azután jól letakarni valami vízhatlan dologgal,de úgy,hogy alul azért tudjon szellőzni.

    Amikor eladásra kerül a sor,-tudják ám tartani a markukat,mert ennek az ára több mint 600 000.-..
    Hol van a hirdetés
    ?

    Komment


      A jófogáson volt 4-5 órai ideig,azután eltűnt.

      Komment


        joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        életre szóló satu felújítás , EAN is van a képen , csak azért csináltam , mert pont ott volt a fényképező gép ........

        az utolsó kép pedig Mir-Mur részére ....
        Szia.
        Hasonlót követtem el egyszer egy satuval illetve ha leirom nevetni fogsz.
        vettem egy 125 ös jómagyar satut,elkezdtem tendbe rakni mert bizony volt rajta mit.
        Az egyik pofa puha volt,azt most pár hete készítettem másikat c45 ből és edzettem le.

        szóval mikor megvettem láttam hogy az álló pofa (ez nem mozog) recézett része össze van barmolva,mint akit direkt összeflexeltek hogy többet ne lehessen mwgfogni vele semmit.
        Mivel sajnos még marógépen sincs igy gondolkoztam rajta hogy hogy lehetne sikra húzni valamivel és ujra recézni.
        Mivel a pofát a jó életnek nem birtam kiszedni és bemérgelt igy azt mondtam na akkor ott maradsz és az egyész satufél részt felfogtam az oszlopos fúrógépemre,marhára nem volt egyszerű.
        Ezután tokmányba egy 150 es fazékkő és hagy szóljon,az asztalt mozgatva ide oda gyönyörűen sikra tudtam köszörülni és ujra recéztem.

        Hát nem tudom de olyan érzésem van hogy ezt még élek én sem felejtem el,ugyan úgy mint annó az Ean-om főorsójával való küzdelmet ami hónapokig tartot.

        képet nem teszek mert nincs rajta Ean!
        sepy, joker és 3 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

          esetleg ? :
          Szia Joker!

          Lehetséges hogy érdekelne egy ilyen szép kis kerék.
          Esetleg más fajta vagy más méretben is lenne?
          Mi lenne az ára 1db nak?

          Köszönöm válaazod.

          Üdv:Laci

          Komment


            Nem vagyok képben - miről van szó ?

            Komment


              Az idézet után van egy kis nyíl (nekem legalább is).
              A szijtárcsákról van szó.

              Komment


                Igen közben megnéztem . Azok már rég be vannak valahol olvasztva . Amikor valaki fűrészt akart csinálni , akkor szóltam a MÉHes csávónak , hogy szóljon ha van valami ami gurul . Akkor és ott fényképeztem - de mégsem kellett . Én pedig elengedtem ...
                laacika és mátéapu kedvelte ezt.

                Komment


                  Üdv Kedves Mindenki!

                  Nekem is egy kocka EAN esztergám van. Ugyanazokban az örömökben és nyűgökben van részem a használatával kapcsolatban, mint az itteni Kollégáknak. Elolvastam a korábbi hozzászólásokat, sok okosságot találtam benne, köszönöm az információkat.

                  Az Orosháziakat külön is üdvözlöm, a Táncsicsba jártam szakközépbe.

                  A gépemen ez a tábla van. Készülhetett itt?

                  Üdvözlettel,
                  Kerimjade

                  Komment


                    Szervusz!

                    Jó pár gép került hozzám a Táncsicsból,amikor szétverték,sajnos a tanműhelyt,többek között egy 340 "kocka",EAN is,meg a SOMUA marógép,....az összes felsorolását inkább kihagynám.Valaha a Koncse. Pi..uval voltunk együtt inasok az vas-műanyagban,-igaz akkor Ő már érettségizett volt,-tehát volt köztünk egy pár év,az Ő javára,de utólag ez már nem számít.

                    Ismerek onnan több volt oktatót,elsősorban a tanműhelyes vonalból,de a java részük már nyugdíjban van.

                    Üdvözlettel:Che (Kotasz József)
                    sepy kedvelte ezt.

                    Komment


                      Üdv Che!

                      A hivatkozott úr tanított is, az egyik kedvencem volt! A J..ri tanár úr volt az osztályfőnököm. A műhelyben még a F..es tanár úrra meg a L...ár tanár úrra is szívesen emlékszem.

                      Azokon a gépeken tanultam én is, sajnálom hogy szétszedték a műhelyt.

                      De legalább jó helyre kerültek a gépek.

                      A táblával kapcsolatban nincs semmi információd?
                      sepy kedvelte ezt.

                      Komment


                        Üdvözöllek közöttünk Orosháziként. Én Vas Kályhás majdan AKG s voltam.
                        Kerimjade kedvelte ezt.

                        Komment


                          Köszönöm a kedves fogadtatást! Gá..osi vagyok eredetileg, de '97 óta Budapesten élek. Sajnos az emlékeken kívül nem sok minden köt oda már. De azok legalább kedvesek.

                          A gépemről hiányoznak a géptáblák. Az van meg amit felraktam, meg a menetvágáshoz tartozó. Próbálom a netről vadászott fényképekről kideríteni, hogy hol milyen tábla volt, de méreteket nem találok. Tudna esetleg valaki tábla méretek, etesetleg fotókat adni róluk? Nagy segítség lenne. Szeretném ezeket legyártatni újra.

                          Előre is köszönöm, ha foglalkoztok vele.
                          Che kedvelte ezt.

                          Komment


                            Szervusz!

                            Vannak elmentett képeim szinte minden a gépen fellelhető tábláról és fel fogom tenni neked.Sajnos azt nem tudom,hogy hogyan lehet legyártani a táblákat,nekem egy részükről úgy tűnik,hogy maratottak,de van olyan közöttük ami szitanyomott.Az én gépemen is vannak problémás géptáblák,néha felbukkan némely hirdetőoldalon egy db.

                            Üdvözlettel:Che

                            Komment


                              Szervusz!

                              Ígéretem szerint a képek,egyenlőre méretek nélkül.

                              Komment


                                Köszönöm szépen a képeket!
                                Che kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X