Közlemény

Collapse
No announcement yet.

EAN esztergák szerelése, karbantartása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    EAN esztergák szerelése, karbantartása

    Sziasztok most vásároltam egy Kart E1N 500-as esztergát. Most még csak felújítási munkálatok folynak. Ha kész lesz felrakok egy pár fotót a kicsimről. Ha valakinek vannak ötletei hogy mire figyeljek a felújítás során azt nagyon megköszönném .
    Üdv mindenkinek sziasztok.
    Utoljára szerkesztve a következő által: TZ; 2017 júl. 26, 20:59.

    #2
    Szia jaxy üdvözöllek a honlapon,érezd jól magad nálunk.
    Komolyan tisztelem az elhatározásod!
    jaxy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    mire figyeljek a felújítás során azt nagyon megköszönném .
    Hát igen ez fontos dolog,fotózd le minden oldalról,és minden fázis közben,könnyebb lesz összerakni.mint minden szerkezetet itt is külön kell válogatni mi az amit megtudsz csinálni ,és mi az amit csináltatniu kell.
    A gépi munkákra gondolok,a köszörülésre cserélendő alkatrészekre,pl szegnyereghüvely,tekerők,orsók,melyek cserére szorulnak.Jól nézd meg a főorsót is nem e kell újra köszörülni csapágyazni az is időigényes dolog.
    És a tisztaság úgy tanítottak a fémet,csak tiszta gépolaj érheti minden mást lemosni letörölni beolajozni.
    Én szerelésnél műanyag fiokokat használok a szelektálásra mosásra,5-10-20literes müanyagkannákat szeletelek fel és ezekbe pakolok.minden gépi egységet külön rakok,igy könnyebb az összerakás.
    Meg azért az a pár hónap,mire látszik az alagút vége,jobb ha nem keverednek el a dolgok.
    KOMOLYAN GONDOLTAD? hogy felújitasz egy esztergapadot?
    Szerintem csak lemosásra gondoltál és arra kitaláld mi mire való,nem elijeszteni akarlak csodálatos dolgokat készithetsz esztergapadon.
    Egy kisebb esztergapad felujitása sok száz munkaóra,profiknak az ő munkájuk tiszteletére háborgok,közöttük tanultam a gépek szeretetét!
    Nagyon bosszant,hogy olyasmire mondják "felújítottam"amit kivülről sem tudnak letisztitani!
    Tanuld meg kezelni a gépet és légy óvatos,
    legyen sok örömöd még benne.!
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #3
      Csak egy apró tanács amit most könnyü elvégezni : a villanymotorban cseréld ki a csapágyakat (ha még nem tettétek meg ) ezek az öreg motorok nagyon meghálálják ezt .Nagyon csendes is lesz.
      sepy kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Üdv mindenkinek!

        Én nincs véletlenül valakinek E1N-hez siklócsapágya?

        Komment


          #5
          Mi a csodának eltörted?
          A végletekig lehet állitani,utána pedig távtartózni.
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            #6
            guliver83,

            üdv.
            Szeretném megkérdezni nem tudnád megnézni a gépeden mekkora ékszíj van?
            Nem szeretnék feleslegesen pénzt kidobni vagy időt veszíteni a felújításkor.
            Előre is köszönöm.
            Üdvözlettel:Jaxy

            Komment


              #7
              Mennyi most a reális ára egy ilyen masinának...? Van egy a 82 éves rokonomnak és lehet, hogy megvenném tőle, de nem vagyok képben, mennyit lehet érte adni...

              Komment


                #8
                Szervusz . Nem tudom , hogy eljutott a privát válasz siklócsapágy ügyben - megint bénázok a számítógéppel. Gál gépkereskedő ( biztosan tud segíteni ): +36 30 4004008 - Halásztelek tábla után van egy éles kanyar ott a telephelye . Üdvözlettel.
                sepy kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Az nagyon sok mindentől függ. A gép állapotától ,kitől veszed, menyi pénzed van, az eladó menyire akar megszabadulni tőle, vagy menyire nem használja a gépet. Na félre a mellébeszélésről. Ha egy jó gépről van szó és nincs sok hibája én szerintem ezek még megérnek 150-200-e ft-ott. De természetesen tőled és az alkudó képességedtől is függ. Természetesen árulnak ennél jóval drágábbakat is. Azokat viszont nagyon meg kell nézni hogy mit veszel.
                  Üdvözlettel: Jaxy

                  Komment


                    #10
                    jaxy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    guliver83,

                    üdv.
                    Szeretném megkérdezni nem tudnád megnézni a gépeden mekkora ékszíj van?
                    Nem szeretnék feleslegesen pénzt kidobni vagy időt veszíteni a felújításkor.
                    Előre is köszönöm.
                    Üdvözlettel:Jaxy

                    Hali

                    Én szívesen megnézném, ha lenne rajta.
                    Sajnos nem tudok benne segíteni csak gépkönyv szerint max.




                    dafko54 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Szervusz . Nem tudom , hogy eljutott a privát válasz siklócsapágy ügyben - megint bénázok a számítógéppel. Gál gépkereskedő ( biztosan tud segíteni ): +36 30 4004008 - Halásztelek tábla után van egy éles kanyar ott a telephelye . Üdvözlettel.

                    Köszönöm!

                    Megkaptam és már beszéltem is vele!
                    A napokban megyek megnézem mi minden van.

                    Komment


                      #11
                      EAN esztergák szerelése, karbantartása

                      Sziasztok
                      Felújításom során dilemmába estem. Tudnátok nekem abban segíteni hogy milyen olajat tegyek a váltóházba és a norton szekrénybe? A gépkönyv régi típusú olajokról beszél de ezeknek mi a mostani megfelelője? A gépkönyvben ezek a paraméterek vannak megadva :
                      Click image for larger version

Name:	1111-30.jpg
Views:	1
Size:	203.3 KB
ID:	133847

                      Nem szeretném a gépemet hazavágni egy nem megfelelő olaj miatt. Ti milyen olajat használtok?
                      Segítségeteket előre is köszönöm.
                      Üdv:Jaxy
                      Utoljára szerkesztve a következő által: jaxy; 2012 dec. 18, 02:55.

                      Komment


                        #12
                        Én főként :ami akad / szabv.-szerint

                        ....ne félj , minden hajtómü olaj jó ,de halehet akkor kicsit "vastagabbat " válassz .Ezen kívül --mennyire hideg vagy meleg a mühely , ill. ha jó a gép és nem szivárog ,csöpög akkor nyugodtan tehetsz szintetikus olajat mert az "örök "

                        Komment


                          #13
                          Köszönöm a megnyugtató válaszodat.
                          Tehát bemegyek az olajboltba és kérek valami jó minőségű hajtóműolajat. Végül is a váltóházat és a norton szekrényt egyszer kell feltölteni, és utána csak ellenőrizni.
                          Még egyszer köszi.




                          Az ékszíj problémám megoldódott.
                          Végül is a gépkönyvbe 13x9x1120 volt írva, megvetem ezt a méretet és beszereltem. Kiderült hogy kicsit nagy.A feszítés utolsó egyharmadába került . Úgy hogy vihettem vissza kicserélni. Vettem helyette Optibel 13x9x1100-as szíjat. Na ez már is a feszítés az első egyharmadába eset. Úgy hogy állítható lesz a későbbiekben is. Ezt csak azért írtam le hogy ha nektek is cserélni kell ékszíjat, és le van kopva a számozása ne járjatok úgy mint én.
                          üdv Jaxy
                          sepy kedvelte ezt.

                          Komment


                            #14
                            Szia dafko54!

                            Én most újítgatok fel egy e1n esztergát és nincsenek meg a cserekerekek.
                            Írtad hogy neked van eladó. Ha megvan még engem érdekelne
                            üdv Tibor

                            Komment


                              #15
                              Üdv Tibor
                              A cserekerekek nem eladók. Csak írtam hogy van belőle. Nekem dafko54 kínálta hogy van neki eladó, próbáld meg őt utolérni.
                              Sikeres vásárlást.
                              Üdv jaxy

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X