Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ETZ 250 fék

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #61
    pillanatragasztóval
    Üdv. Nem tudom mennyire melegedhet fel a fékfedél egy jó kis hegyi túrán? Pillanatragasztó helyett én inkább csavarrögzítőt használnék. A menetes csap szerintem is "tökéletes" megoldás.
    Még a loctite jó minőségű pillanatragasztói is csak max 120 C fokig jók, míg a csavarrögzítő 180 fokig jó.
    Click image for larger version

Name:	loctite-270.jpg
Views:	1
Size:	113.6 KB
ID:	144200Click image for larger version

Name:	loctite-pillanatragasztó.jpg
Views:	1
Size:	121.6 KB
ID:	144201
    sepy és OdinHEM kedvelte ezt.

    Komment


      #62
      dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      ...most olvasgattam a citromsavas tank tisztításról, azt hiszem, azt is mindenképpen megjátszom. 12l víz, 600 g citromsav...
      A 600g az rengeteg, tapasztalatból mondom hogy bőven elég bele 50-60 is, de ha nyugodt akarsz lenni rakj egy egész tasakot ami 100g, de még az is sok. Én egy ETZ 250 es tankot mostam vele tisztára kb fél tasakkal, de az előtte nem volt semmivel sem rázogatva, és fém tiszta lett. ha jól emlékszem egy napot állt benne.
      dongos78 és OdinHEM kedvelte ezt.

      Komment


        #63
        A benzinálló festék nem erre való, maximum pár napig bírná,
        Tiszakorr alapozó 50% hígítóval hígítva. Az Izs.hu-n volt téma pár hete, ők tesztelték is. Én is azzal fogom kezelni a tankom, mert sajna a kimosás után már hamarabb rozsdásodik újra.
        A Tiszakorrt a benzin nem oldja.
        heeegany, Noob és 3 további látogató kedvelte ezt.
        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

        Komment


          #64
          Pillanatragasztó helyett én inkább csavarrögzítőt használnék.
          Én is de hiába szaladok a helyi boltba......a következő útiköltsége pedig fedezné az alkatrész árát akkor minek kínlódni?
          OdinHEM kedvelte ezt.
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            #65
            Se a pillanatragasztó, se a csavarrögzítő nem lesz jó. Egyiket se ilyen igénybevételre tervezték. Csak olyan normálisabb fémragasztóval érdemes operálni, ami "tudja" a vas-alu kötést. Vagy féklap csere.
            dongos78, sepy és 2 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              #66
              Jött is

              Szia Dongos!

              Ha érdekel van egy jó hátsó féklapom. Ha megér neked egy postaköltséget (nagyjából egy liter petróleum vagy egy féktisztító ára) szivesen elküldöm neked. Nekem már nincs Mz-m.
              Teszek ide pár képet. A fékpofa simán lemozdul a csapról ezt megnéztem. Ha jó írj privátot.
              Click image for larger version

Name:	20150411_122621.jpg
Views:	1
Size:	188.9 KB
ID:	144214Click image for larger version

Name:	20150411_122633.jpg
Views:	1
Size:	194.1 KB
ID:	144215Click image for larger version

Name:	20150411_122644.jpg
Views:	1
Size:	200.0 KB
ID:	144216
              dongos78, Duke és 6 további látogató kedvelte ezt.

              Komment


                #67
                dkari eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Ha érdekel van egy jó hátsó féklapom
                Üdv. dkari! Köszönöm szépen a felajánlásodat, jólesik!
                Viszont nekem a hátsó fékkel szerencsére nincs semmi bajom, azt már sikerült gatyába rázni.
                Az első fékkel bajlódok.
                Kicsit utánanéztem, a fémragasztó kb. 1200-1500 Ft, az egyik hirdetési oldalon találtam komplett, működő féket
                1500 Ft-ért. Lehet inkább ez utóbbit választom, így a jelenlegi megmaradhatna alkatrésznek...

                - - - Updated - - -

                gilersx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                A 600g az rengeteg,
                Nekem is soknak tűnik, de több helyen olvastam róla, általában 2-4 liter vízhez ajánlnak 100g-ot.
                12 literes a tank, így jött ki a 600g.
                Ha azt mondod kevesebbel is hatásos, nem hajkurászok tovább fél kilós kiszerelést...

                - - - Updated - - -

                ...apropó, erről mi a véleményetek? Van esetleg valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
                http://www.oldtimerperfekt.hu/termek...&product_id=23

                Komment


                  #68
                  Majd 3000 Ft ez a stabilizáló. Én úgy vagyok vele, hogy ha van még 3000 Ft-nyi benzin a tankban ősszel, akkor kimotorozom, a maradékot leengedem, és jó lesz télen alkatrészt mosni. Tavasszal meg megy bele a finom friss nafta. Nincs mit konzerválni.

                  Komment


                    #69
                    gesszti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Nincs mit konzerválni.
                    nem is a benzin megóvása miatt ütött szöget a fejembe, hanem a tank belsejének rozsdásodása ellen vívott küzdelem kapcsán.
                    Persze megint felvetődhet az örök kérdés, hogyan tegyük el télire? Telitankolva, vagy kiürítve?
                    Én biztos hogy telitankolva fogom tárolni. Ugyanis amikor megvettem a motort, majdnem tele volt a tank évtizedes benzinnel (persze az a benzin mosásra is csak erős jóindulattal nevezhető alkalmasnak). A belseje ugyan tele volt lerakódással, DE nem volt veszélyesen rozsdás! Az a nálam töltött 2 év alatt hatalmasodott el, mert én üresen tároltam

                    Komment


                      #70
                      Mai benzint én nem szívesen tartok benne, ha áll a gép. Üresen tárolom, mert fűtött helyen. (kazánházban) van a moci télen, szóval nem sok esélye van a rozsdásodásra. Persze, ha nincs lehetőség fűtött helyen való tárolásra, akkor tele kell tankolni. Akár az is megoldás, hogy tele tankolod, majd havonta 1x kiveszed belőle a benzint, elhasználod autóban, és friss benzinnel töltöd fel a tankját.
                      dongos78 kedvelte ezt.

                      Komment


                        #71
                        Üdv. dkari! Köszönöm szépen a felajánlásodat, jólesik!
                        Viszont nekem a hátsó fékkel szerencsére nincs semmi bajom, azt már sikerült gatyába rázni.
                        Az első fékkel bajlódok.
                        Kicsit utánanéztem, a fémragasztó kb. 1200-1500 Ft, az egyik hirdetési oldalon találtam komplett, működő féket
                        1500 Ft-ért. Lehet inkább ez utóbbit választom, így a jelenlegi megmaradhatna alkatrésznek...

                        Bocs akkor én tévedtem. Megtévesztett a dolog mert amit Cz Zsolti rakott fel korábban képet az is hátsó fékdob.
                        Amit Te raktál fel azt meg nem is néztem meg tüzetesebben.
                        Van egy első féklapom is de sajnos azt csak hét végén tudom megnézni. Ha nem annyira sürgős és érdekel felrakok róla képeket. Amit így fejből is tudok róla hogy fehérre le van festve.
                        dongos78 és OdinHEM kedvelte ezt.

                        Komment


                          #72
                          wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Tiszakorr alapozó 50% hígítóval hígítva. Az Izs.hu-n volt téma pár hete, ők tesztelték is. Én is azzal fogom kezelni a tankom, mert sajna a kimosás után már hamarabb rozsdásodik újra.
                          A Tiszakorrt a benzin nem oldja.
                          ez nagyon érdekesen hangzik, én nagyon várom a teszt eredményét, bár lehet inkább magam is belevágok, ha ez a festék tényleg bírja a benzint, akkor örök élet lesz a tank (belseje)

                          Komment


                            #73
                            Én is körülnézek a helyi festékboltokban, hátha tartanak ilyet. Ha már megvolt a betonkeverős mutatvány, meglesz a citromsavas főzőcske, ne romoljon vissza olyan hamar, ne vesszen kárba az elért eredmény.

                            Komment


                              #74
                              Kíváncsian várjuk a tartós teszt eredményét!. Valamivel pedig lefestették a gyárba is és az sem volt egy szép réteg igaz akkor még benzin volt nem kemikália.Béke időben és ki közel lakik ukrajnai tankolás a teljes megoldás?.

                              Komment


                                #75
                                Talán ide is jó lesz?!Kaptam a ,,zuzuj" tagtársunktól egy 16"-s kereket.Át szeretném rakni az ETZ250-be.De mivel a fékdob és a meghajtás sem egyezik ezért a 18"-s kerekemnek a dobját operálom bele.Van e valakinek ez irányú ismerete?Főleg a küllő méretek miatt.Használható-e a meglévő küllő vagy venni kell hozzá?

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X