Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ETZ 250 fék

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #76
    Talán még jobban szeretnél gyorsulni?, vagy alacsonyabbra könnyebb felszállni?. Ha a küllőszám egyezik másik küllőt tudnak készíteni. Csatári Sándor Békés. Nem hiszem,hogy jó a meglévő! 2" eltérés van átmérőben persze gumi csere is feltétel vagy azt hozza a Jézuska?.
    apacsavo és Atti69 kedvelte ezt.

    Komment


      #77
      .Van e valakinek ez irányú ismerete?
      Ha a két kerék ott van,akkor le kell mérni. A küllő hossza a szögeltéréstől függ,akár jó is lehet.
      apacsavo és mátéapu kedvelte ezt.

      Komment


        #78
        apacsavo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Főleg a küllő méretek miatt.Használható-e a meglévő küllő vagy venni kell hozzá?
        Mindenkép másik kell hozzá, de kapható megfelelő méret. Pl. TS 16-os kerekeinek küllői.

        - - - Updated - - -

        Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ha a két kerék ott van,akkor le kell mérni. A küllő hossza a szögeltéréstől függ,akár jó is lehet.
        Mivel nem oldalról akasztós, mint a simson, hanem furatok vannak a fékdobban, így a szögekkel nem lehet játszani, csak a küllőhosszokkal. Simót legalább 2 féle képpen be lehet fűzni. Ezt sajnos nem.

        - - - Updated - - -

        De mivel a fékdob és a meghajtás sem egyezik
        Vagy fogsz egy TS, vagy /1 hátsó lánckereket, meg fékdobot, és összerakod azzal. Nem kell fűzögetni.
        sepy, apacsavo és Atti69 kedvelte ezt.

        Komment


          #79
          Mivel nem oldalról akasztós, mint a simson, hanem furatok vannak a fékdobban,
          A dobban lévő furatok lehetnek más szögben. Egyes tipusoknál találkoztam vele. Az MZ-vel kapcsolatban biztos igazad van,nincs képben.
          apacsavo kedvelte ezt.

          Komment


            #80
            vagy alacsonyabbra könnyebb felszállni?.
            Ez lenne a cél azon kívül hogy egy tötyörgős nekem kényelmesebb testtartás szerint szeretnénk üzemelni!
            gumi csere is feltétel vagy azt hozza a Jézuska?.
            Hozza-hozza!De ha nem akkor megy rá a 18"-s legfeljebb körbe tekerem szigszalaggal hogy rajta maradjon!.......mert aki tud az tud!Kedves Barátom!
            Vagy fogsz egy TS, vagy /1 hátsó lánckereket, meg fékdobot, és összerakod azzal. Nem kell fűzögetni.
            OK!Ez most is egy komplett kerék,fékdobbal.Csak kisebb a dob átmérőjeés nincsennek meg a pofái a fékfedele....meg randa feketére van festve ezért tenném át a ,,Sárkány"csili-vili dobját!Egyszerűbb átküllőzni mint a meglévővel görcsölni!Köszönöm a Ts 16" tippet!Ünnepek után rajta leszek az ügyön!
            Még egy probléma lenne!Az üresjárati zörgés kb 90%-át az elnyűtt primer hajtás fogaskerekei okozzák.Nézegettem az árait......hát úgy látom hogy kb annyi mint a motorom ára!De ha bontottat veszek (????)ki tudja milyen lesz?....kérdés: A hangzavaron és a többi MZ-s kiátkozásán kívül lehet-e valami gond ezekből a zörgő fogaskerekekből?Vegyek-e olcsó használtat hátha jó lesz???(felkiáltással!)......és kellene egy szélesebb és magasabb kormány is hogy egyenesebb derékkal repeszthessek!Nincs valami ötletetek?Vagy ha van valakinek elfekvő darab vevő vagyok rá!

            Komment


              #81
              ha van valakinek elfekvő darab
              Már nem sok kell hogy feltegyem az "EZ+AZ-ba a kupac kerülgetett alkatrészt. Szerintem van kormány is.
              apacsavo kedvelte ezt.

              Komment


                #82
                Ha van esetleg mz kerék tárcsafékkel, az engem is érdekel.
                Pancsira akarok tárcsaféket, úgy tudom, az MZ felmegy rá. Vagy ahhoz lengéscsillapító is kell és a komplett villát kell cserélni?

                Komment


                  #83
                  Ha van esetleg mz kerék tárcsafékkel, az engem is érdekel.
                  Pancsira akarok tárcsaféket, úgy tudom, az MZ felmegy rá. Vagy ahhoz lengéscsillapító is kell és a komplett villát kell cserélni?
                  Fotózzak?
                  mátéapu, sepy és 2 további látogató kedvelte ezt.

                  Komment


                    #84
                    Mondtad, hogy van neked, légyszi dobj pár fotót.

                    Komment


                      #85
                      Az üresjárati zörgés kb 90%-át az elnyűtt primer hajtás fogaskerekei okozzák
                      Nem kell azokat mindjárt cserélni...
                      A zörgésnek 3 forrása van. (legalább)
                      Az egyik, hogy tengely irányban túl nagy a kisfogaskerék holtjátéka. Ugye ferde fogazású, így alapjáraton löködi. Elvileg gyártottak hozzá különböző méretű vezető/támasztó alátéteket, gyakorlatilag meg a külsőnek a hornyából szoktam annyit leszedetni esztergányossal, hogy jó legyen a hézag.
                      A másik, hogy a kis fogaskeréknél a ferde fogazású rész, és a kuplungban levő rész közti szegecsek megnyúlnak, és a két rész egymáshoz képest fellazul. Hagyományos módon meleg szegecsekkel szépen újra lehet szegecselni. Plusz támogatásként még össze is szoktam ragasztani csapágyragasztóval.
                      A harmadik, hogy a malomkerék tengelyének csapágyai tönkremennek és kotyognak. Jobb esetben csak a csapágy kopott, rosszabb esetben mozog a csapágy a blokkban. Ennél a tengelynél is fontos a tengely irányú holtjáték beállítása hézagoló alátétekkel. 5 századra kell hézagolni.
                      sepy, OdinHEM és apacsavo kedvelte ezt.

                      Komment


                        #86
                        gyakorlatilag meg a külsőnek a hornyából szoktam annyit leszedetni esztergányossal, hogy jó legyen a hézag.
                        Köszönöm a hasznos tippeket!ezen a vonalon tévejeg az én elmém is!De ezt amit idéztem nem értem!Ha lennél szíves egy kissé megmagyarázni.Úgy hogy az én lassú agyam is felfogja.Hidd el még 10-15 éve egyből tudtam volna......de most már!!!!????Bocsi!
                        OdinHEM kedvelte ezt.

                        Komment


                          #87
                          Hirdetések - Alkatrészek - Etz 251/250-es hátsó kerék..................
                          emu, Atti69 és kedvelte ezt.

                          Komment


                            #88
                            Köszönöm ,,joker"....bácsi a remek tippet!Kizárt dolog hogy olyasmit megvegyek ami feketére van festve!Annyira rühellem ezt a színt hogy semmit sem állok meg ilyet a környezetemben!Még az ETZ-et is képes voltam szétszedni mert a váza fekete volt!Lecsiszoltam mindet róla és Vörösre festettem! De azért jól esett hogy gondoltál rám!
                            Köszi!!!

                            Komment


                              #89
                              csak az ár érték arány itt jónak tünt ...

                              Komment


                                #90
                                feketére
                                Még ecsettel lefestve pirosra is jó az ár.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X