Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Simson 250 oldalkocsi

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Simson 250 oldalkocsi

    Simson 250 Sport melle szeretnek oldalkocsit tenni. Mar megvolt a proba osszekapcsolas. 3 ponton csatlakozik az oldalkocsi a motorhoz. 2 ponton a vazhoz, 1 ponton a lengovillahoz. Elsore ugy gondoltam minden rendben, orultem hogy minden passzol. Jelenleg kulon vannak, mert nem tudtam veluk foglalkozni. Viszont az akkor keszult fotokat nezegetve valami nagyon nem tetszik: az oldalkocsi merev vaza 2 ponton a merev motorvazhoz van fogatva, eddig ok, de a 3. pont a mozgo lengovillahoz?! hogy fog ez mukodni? ...ha egyaltalan fog. Mi a velemenyetek rola? csatolok egy kepet hatha igy konnyebb.Click image for larger version

Name:	DSC_0291.jpg
Views:	1
Size:	176.1 KB
ID:	157631

    #2
    Mindenképpen a vázhoz kell kötnöd nem lengő alkatrészhez!

    A váz leghátsó fix pontjához kösd,lengőtengelyvég,lábtartó vagy erős váznyúlvány.
    OdinHEM és littleszpett kedvelte ezt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #3
      Holnap megnézem az enyémen !
      littleszpett kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Mindenképpen a vázhoz kell kötnöd nem lengő alkatrészhez!
        Van meg egy gyari felfogatasi pont az utaslabtarto es fekpedal kozott. (a kepen is latszik) egy problemam van csak vele hogy igy a 3 felfogatasi pont nagyon kozel esik egymashoz. nem hiszem hogy tul stabil lenne. nagyon sok kepen lattam hasonlo oldalkocsivazat ugyan igy csatlakoztatva mint ahogy en csinaltam. a gyari pontokon kivul mast nem akarok hasznalni.

        - - - Updated - - -


        Holnap megnézem az enyémen !
        Elore is koszi mir-mur.

        Komment


          #5
          Told előre az egészet a motor-bölcső előtt fogasd fel,mint a pannoniák-nál,így távolabb esnek egy mástól a felfogatások.egyébként az oldalas keréknek jóval előrébb kell lenni a hátsónál igaz itt nem látszik.
          OdinHEM és littleszpett kedvelte ezt.
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            #6
            Az én simómon 4 felfogatási pont van. Három lent, egy fönt. Ebből az egyik a lengőkaron lévő. Valóban a lent lévő fix 2 db nagyon közelinek tűnik egymáshoz.
            Beszéltem egy ismerőssel ,akinek van Stoye oldalkocsija. Eredetileg ezeket szerelték vele. Az mondja, hogy a hátsó, és a kitámasztó pontok is tudnak függetlenül is rugózni. ( Ha jól értettem ) Találtam egy képet itt a fórumon, ami valami hasonlót ábrázol. Mintha a kitámasztó rugóból lenne. Akkor pedig lehet a lengőkaron.http://veteran.forum.hu/beazonositot...ldalkocsi-461/
            littleszpett kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              az oldalas keréknek jóval előrébb kell lenni a hátsónál
              mateapu ez alatt mit ertesz vagyis mennyit? a probanal kb 20-25 cm lehetett elorebb az oldalas kereke mint a hatso kerek. ez keves? ahogy neztem talan a csatlakozok forgatasaval el lehet tolni ugy 40-45 cm-ig.

              - - - Updated - - -


              Mintha a kitámasztó rugóból lenne.
              errol eszembe jutott valami. szinte mindegyik Stoye TML-nel lattam hogy a felso menetes kitamaszto egy rugot is magaba foglal. ez lenne a megoldas? vagyis ha en is ilyen kitamasztot hasznalnek akkor maradhat az egyik csatlakozopont a lengovilla? itt egy kep rola: Click image for larger version

Name:	STOYE_~4 (2).JPG
Views:	1
Size:	61.4 KB
ID:	144628

              Komment


                #8
                40-45 cm-ig.
                Az rengeteg ! Kb 10 % legyen ! De erről találsz képet a Duna oldalkocsi témában.
                itt egy kep rola:
                Ez a Suzuki-é Ott a logó középen !
                littleszpett kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  rendben atnezem a Duna oldalkocsi temat. a Suzuki logo felett lathato csatlakozoelem kikuszoboli a problemamat?

                  Komment


                    #10
                    Elméletileg igen !......

                    - - - Updated - - -

                    Tessék itt van!http://veteran.forum.hu/izs-tipusjeg...52/index4.html
                    littleszpett kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      koszi mir-mur. legkedvezobbnek 50-90mm-t ir. akkor ezek szerint meg hatrebb kell vinnem. a csatlakozoelemhez milyen rugot lenne erdemes hasznalni?

                      Komment


                        #12
                        A Stoye kocsik alvázát,és a csónak felfogatását kellene lemintáznod szerintem. (esetleg beszerezni egyet,mert egyszerűbb) Abban a rugós elemben van egy gömbcsukló is.
                        littleszpett kedvelte ezt.

                        Komment


                          #13
                          Inkabb megprobalom megalkotni azt a rugos elemet. Stoye-t es alkatreszeit beszerezni azt hiszem nem egyszeru. Hogy is all ossze pontosan a rugos elem csuklo resze? Pont ez nem latszik sehol. Esetleg lenne valakinek egy reszletes rajza vagy kepe a szoban forgo csatlakozorol?

                          Komment


                            #14
                            Kb 2 hete volt nálam Stoye 2 oldalkocsi. Holnap megpróbálom emlékezetből lerajzolni az elemet,ha szükséges. Szükség van arra,hogy az ne fix legyen?

                            Komment


                              #15
                              Holnap megpróbálom emlékezetből lerajzolni az elemet
                              nagyon megkoszonnem! igen, szukseges hogy valamennyit mozogni tudjon. egy csatlakozopont a lengovillan van igy kell hogy egy masodik pont is kepes legyen minimalis mozgasra.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X