Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia megszorulás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Egy kis eszmei adalék, a 2T adalékról...!

    Hogy miért kokszos a dugattyú, miért füstöl, miért rakódik le a korom a kipufogó rendszerben...?

    Ezek - és még számos összetevő - adja meg a választ (részben) a dugattyú szorulások jelentős részére!

    És ez "csak" az olaj!
    Mi van a porlasztókkal...?!
    Mi van az előgyújtásokkal...?!

    Bizony, sok mindenre oda kell figyelni!

    A beépített alkatrészek minősége, más kérdés. Fogadjuk el, hogy megfelelő illesztés mellett (henger/dugó) kifogástalanul teszi a dolgát.
    Hiába minden, hiába a jó dugattyú, a jó illesztés, ha a későbbiekben (a nem megfelelő olaj használatával mondjuk) jelentős olajkoksz lerakódás lesz a dugattyú paláston, a gyűrűk közelében, a dugattyú tetőn....?!
    Hogy tudja majd leadni/elvezetni megfelelően a keletkezett hőt? Ugye?

    Tartsuk hát tisztán a motorunkat belül!
    Tartsuk kívül is! Ne füstöljünk, mint egy gyárkémény! Ha rendszeresen ragad egy Pannonia, annak általában több oka van. (ez csak az én véleményem)
    Használjunk megfelelő minőségű olajat a benzinbe!
    Használjunk jó állapotú porlasztót! (10-ből kb. 3 használható...)
    1:30 nál ne keverjük sűrűbbre a keveréket!

    ( T5-H: utazó tempó...90km/ó ...keverési arány 1:40 JASO FC olajjal, 40 ezer km-t futott, ragadás nélkül... ezt csak gondolat ébresztőnek szántam...)

    Komment


      Tonybacsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Használjunk megfelelő minőségű olajat a benzinbe!
      Én Repsol 2T-t használok 1:25 arányban keverve, és az a tapasztalatom, hogy ha bemelegedett, alig füstöl.
      Ez már a jó kategóriába tartozik?

      (ui: Amit írtál, azzal maximálisan egyetértek. Az én szorulásomat sem az illesztés, vagy a dugó minősége okozta, hanem a szűk főfuvóka....)

      Komment


        joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ha a Szikszaival csináltatnád , akkor ne kavarj - majd Ő ad dugót .
        Szikszai is ad dugót? Ez nem volt egyértelmű, azthittem oda kell vinnem egyet, amihez tud fúrni...

        mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Döntsd el mit akarsz
        Mint korábban leírtam, eldöntöttem mit akarok, stabil 80km/h-t.
        mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        kérdezd azokat akik túl estek már rajta
        Éppen ezért írogatok itt hetek óta az építőjellegű és tapasztalatokkal teli válaszaitok után sopánkodva.
        mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        ha hajtod ku....sokba lesz
        Szerintem ez egyáltalán nem minősül hajtásnak, ez egy normál tempó.
        mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        és az az álmod,hogy ne ismerjék fel ?????
        Én az a fajta ember vagyok, aki full eredetiben szeretné tudni a gépet, ha mást nem kívülről, de pl gyújtást már nem akarnék cserélni. Mondjuk így is bosch van rajta, nem típustiszta, de mit lehet tenni, ezzel legalább nincs baj és mégis autentikus.

        Egyébként végül megszereztem Kohl István telefonszámát, beszéltem vele, aztmondta megcsinálják saját dugóval. Szóval majd még lefixálom vele a dolgot, de ez lesz a megoldás, a többit amit meg írtatok mindenképp megnézegetem, aztán majd jelentkezem ha megvannak a dolgok. Köszi a segítséget és a sok infót!

        Komment


          a végét nem értem ?
          ... meg csinálják saját dugóval ... ez azt jelenti , hogy te viszed ??? - vagy az övék ? mert az első megoldás az nem szül jó szájízt ..

          Komment


            Lac- eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Én az a fajta ember vagyok, aki full eredetiben szeretné tudni a gépet, ha mást nem kívülről, de pl gyújtást már nem akarnék cserélni.
            Ezzel nincs is baj, de ha a közúton is szeretnéd használni, főleg a mai forgalmi viszonyok mellett, akkor bizony erősen javasolt a régi elektronikát feltenni a polcra!

            Komment


              joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              meg csinálják saját dugóval
              Úgy értettem, hogy ők csinálják hozzá a dugót is.

              Tonybacsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              de ha a közúton is szeretnéd használni, főleg a mai forgalmi viszonyok mellett, akkor bizony erősen javasolt a régi elektronikát feltenni a polcra!
              Relatíve sokat használtam azért, amióta a Bosch gyújtás van rajta azóta azzal volt a legkevesebb bajom. De meglátjuk majd mit hoz a jövő.

              Komment

              Ugrás az oldal tetejére
              Working...
              X