Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannónia primerhajtás, kuplung, sebváltó

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Továbbvive (ilyen szó van amúgy?) a szálat, a 14 mm-es új lamellafülekhez 15-ös átmarás készült a kuplungkosárba, viszont nem az elképzelésem szerint, hanem így kaptam meg azt:

    Click image for larger version

Name:	1.jpg
Views:	1
Size:	184.3 KB
ID:	144313

    Ezt reszelővel korrigálni kellett, alul nem szélesítettem ki 15-re, hanem csak annyira hogy az alsó, egyébként is "álló" lamella fixen foglaljon helyet:

    Click image for larger version

Name:	2.jpg
Views:	1
Size:	191.6 KB
ID:	144314

    Szerintem jól számoltuk ki heeegany kollégával a fémlamellák vastagságát:

    Click image for larger version

Name:	3.jpg
Views:	1
Size:	191.5 KB
ID:	144315 Click image for larger version

Name:	4.jpg
Views:	1
Size:	194.3 KB
ID:	144316

    Az alsó lamella füleiből kell még leköszörülni, hogy a láncnak ne legyen útjában, aztán szerintem ennyi.
    OdinHEM, Lemezjáték és 5 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      És fél kb órával ezelőtt a lamellák másik fele is hasonló helyzetbe került:
      Click image for larger version

Name:	IMG_20150425_202239.jpg
Views:	1
Size:	198.6 KB
ID:	144329Click image for larger version

Name:	IMG_20150425_202251.jpg
Views:	1
Size:	192.1 KB
ID:	144330Click image for larger version

Name:	IMG_20150425_202301.jpg
Views:	1
Size:	194.4 KB
ID:	144331Click image for larger version

Name:	IMG_20150425_204126.jpg
Views:	1
Size:	187.5 KB
ID:	144332Click image for larger version

Name:	IMG_20150425_204135.jpg
Views:	1
Size:	193.3 KB
ID:	144333
      OdinHEM és Atti69 kedvelte ezt.

      Komment


        Ezzel a lendülettel vághattál volna külső-belső fogast is . Aminek egy küső foga kinyúlik a kosárból . Aztán a kosár elfordulásakor szépen megtámaszkodik a blokban valahol . Persze mindkét irányban történő elforduláskor . Ja és mondjuk dupla -vagy mindegy milyen vastag anyagból .
        Esetleg pici biznic .....
        OdinHEM, heeegany és 4 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          CZsolti
          éles sarkot nem rajzolunk,
          ...és főleg nem is gyártunk, főleg, ha konkáv felületről van szó, hiszen: "Éles sarok, kezdő repedés'"

          heeegany és sepy kedvelte ezt.

          Komment


            joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ezzel a lendülettel vághattál volna külső-belső fogast is . Aminek egy küső foga kinyúlik a kosárból . Aztán a kosár elfordulásakor szépen megtámaszkodik a blokban valahol . Persze mindkét irányban történő elforduláskor . Ja és mondjuk dupla -vagy mindegy milyen vastag anyagból .
            Esetleg pici biznic .....
            Külső-belső fogas lamellákkal nem foglalkozzam ,elvégre van néhány darab rossz külső és belső fogas lamellám is, no meg csavar is akad.
            De ez a blokkban megtámasztós dolog hasznos lehet, úgyhogy lehet alkotok majd valami ilyesmit
            sepy és zahi kedvelte ezt.

            Komment


              „Éles sarok, kezdő repedés'”
              Éles sarok....Viharsarok.....egyéb sarok...
              sepy és zahi kedvelte ezt.

              Komment


                heeegany
                De ez a blokkban megtámasztós dolog hasznos lehet, úgyhogy lehet alkotok majd valami ilyesmit
                Simán hozzáhegeszteni egy nyelet, és annál fogva ellentartani, nem jó?
                heeegany és zahi kedvelte ezt.

                Komment


                  Lemezjáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Simán hozzáhegeszteni egy nyelet, és annál fogva ellentartani, nem jó?

                  ....dehogynem , tökéletes . Viszont , ha lehetőség van egy célszerszám legyártására , ami nem csak tökéletesen működik , hanem még szép is . Akkor én sajnos ezt választom - ha pénzbe kerül akkor is . A k. kosár anyáját pedig szerintem jó ha van rá mód , hogy két kézzel , húzza és lazítsa az ember .
                  Lemezjáték kedvelte ezt.

                  Komment


                    Lemezjáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    heeegany


                    Simán hozzáhegeszteni egy nyelet, és annál fogva ellentartani, nem jó?
                    De ha úgy csinálom meg hogy a primerhajtás kislánckerekeinek fogai közé passzol akkor még jobb, rögtön meg is fog mindent
                    Lemezjáték, sepy és joker kedvelte ezt.

                    Komment


                      persze ! ha látnék ilyen jószágot lehet ,hogy nekem is támadna őtletem -nem csak a levegőbe hadoválnék .

                      Most jut eszembe - nem jösz pestre elsején ?
                      sepy kedvelte ezt.

                      Komment


                        A kétkezes meghúzás minden képen jobb legalább nem sarkalódik le az anya. Krovát illik két kézzel fogni jelszóval!. Semmi puncsolás nem vezérelt!.

                        Komment


                          joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Most jut eszembe - nem jösz pestre elsején ?
                          Nem

                          De egyre érik a dolog, szóval ezen a nyáron már eléggé esélyes. (de még azért nem motorral )

                          Komment


                            Pannóniát álló helyzetben egyesbe téve enyhén klattyan és kicsit ránt (mondhatni határozottan veszi a fokozatot). Kettest leszámítva többi fokozatot jól veszi. Tanulómotorom szintén ezt csinálta, ott azzal magyarázták, hogy a szekvenciális váltók ilyenek. Tényleg ilyenek, vagy mindkettő rosszul van beállítva? (óóóó, ezek az amatőr kérdések)
                            OdinHEM, St.Z.350 és kollarg kedvelte ezt.

                            Komment


                              Tényleg ilyenek, vagy mindkettő rosszul van beállítva? (óóóó, ezek az amatőr kérdések)
                              Nem baj, tessék csak kérdezni, azért van a fórum.

                              A legtöbb motor csinálja, még egy 600RR vagy FJR1300 is képes rá: egyesbe váltáskor hangosabb kattanás és ezzel együtt egy kicsit mintha a motor is bemozdulna/megremegne tőle. Próbáld meg kicsit hosszabban tartani behúzva a kuplungot mielőtt megmozdítod a váltókart, attól mintha kicsit enyhébb lenne. De szerintem ez még a normális működés része, legalábbis amíg ehhez nem társul, hogy meg is akar indulni előre (mert akkor ugye állítani kell a kuplungon, mert nem nyit).
                              OdinHEM, heeegany és 2 további látogató kedvelte ezt.
                              There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                              Komment


                                Köszönöm. Oktatásnál ez pont jó volt, mert hallottuk a másik mikor akar indulni. (Lámpánál elbambulás esetén.)

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X