Hát így néz ki a dugattyú... 69.5-es. Igazából semmit nem csináltam vele csak benzinnel lemostam a tetejéről a kormot. A belső palástja is fényes, ill. a gyűrűk és a csapszeg is újnak néz ki.
Közlemény
Collapse
No announcement yet.
Az első Pannónia motorblokk felújításom
Collapse
X
-
Üdv!
Alapos blokk tisztítás után elkezdtem szétcsavarozni a vasat. Igazából semmi különöset nem tapasztaltam. A hengert lehúzva zsír új, illetve alig használt dugattyút, csapszeget és gyűrűket találtam (majd lefényképezem hihetetlen), a hengerfala gyönyörű karc mentes váll nélküli, szerintem még bejáratós a kislány.
A kuplung lamellákon látszik, hogy nem a gyári van már fent hanem az utángyártott ragasztott, jó állapotban vannak nincsenek összeragadva.
A kuplung lánc az lóg egy kicsit, majd utána olvassok hogy mennyi a megengedett.
A blokk viszonylag könnyen szétcsúszott, csak egy ki gumikalapácsos rásegítés kellett neki.
A csapágyak persze akadnak, kotyognak, zörögnek, kuka mind a szimeringekkel együtt.
A hajtókarnak természetesen megvan a fél cm-es holt játéka, amennyiben ezt még holtjátéknak lehet nevezni.
Bal oldalon a tömítés tartó helyett én is a dupla szimeringes megoldással találkoztam, a rúgós részek az egyik a forg.ház felé a másik a kuplungház felé nézett.
A gyújtás kivezető bakelit nálam bele volt törve sajnos.
Igazából ennyi, majd még kiegészítem ha eszembe jut valami...4 képekUtoljára szerkesztve a következő által: Django; 2019 febr. 04, 23:07.
Leave a comment:
-
Köszönöm a segítséget és a megerősítést, jövő héten megy a rendelés!Lemezjáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Jobbos a menet, és szerintem ez jó hozzá.
Leave a comment:
-
Jobbos a menet, és szerintem ez jó hozzá. Néha sérült a lendkerék menete, és nehéz teljesen végig csavarni. Mindenképpen próbáld teljesen rácsavarni, hogy minél több menet fogjon amikor spanolod. Megmondom őszintén, én amikor ráfeszítek, és még nem hajlandó mozdulni, akkor rá is szoktam a lehúzó csavarára koppintani kalapáccsal, az is segíthet. (Nagyot nem illik, mert főtengelyről van szó, mégiscsak kényes dolog...). A melegítés talán még jobb is!Django eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintéseSzerintetek ez jó lenne hozzá? (a bolti az jobbos mert ha balos lenne az ki lenne írva)
- 2 likes
Leave a comment:
-
Nem vagy elveszett gyerek, az biztos!!! A melegítés sokszor segít. Gratulálok!Django eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintéseVégül egy kis forrasztólámpás melegítés után a törött ékszíjtárcsa lehúzóból készített célszerszámomnak megadta magát...
- 1 like
Leave a comment:
-
A lendkereket sikerült lehúznom célszerszám nélkül, a ventilátor lapát furtainak köszönhetően viszonylag könnyen le is jött. Aztán eszembe jutott hogy van egy másik blokkom is a fészerben. Ezért arra gondoltam, hogy nem ártana beszerezni egy normális lehúzót. Nézegettem a netten és találtam is egy árban elfogadhatot.
A menet vastagsága és emelkedése stimmel M30x1 ,csak abban nem vagyok biztos hogy jobbos vagy balos kell hozzá. Nagyítóval nézve én jobbra látom a menet emelkedést.
Szerintetek ez jó lenne hozzá? (a bolti az jobbos mert ha ballos lenne az ki lenne írva)
https://alkatreszekrobogohoz.hu/Lendkerek-lehuzo-M30x1
Leave a comment:
-
Fogaskerékkel én is megszenvedtem!Törtek a lehúzok, reccsentek a csavarok hajlott a 0.8 acél...
Végül egy kis forrasztólámpás melegítés után a törött ékszíjtárcsa lehúzóból készített célszerszámomnak megadta magát...
4 képek
- 3 likes
Leave a comment:
-
Köszönöm Lemezjáték a hozzászólást! Megtaláltam és fel is iratkoztam a T1-es témádra. Valóban szakszerű és részletes leírást készítettél a felújításról, el is kezdtem olvasgatni. Sajnos a képek már nem elérhetőek de még így is sok hasznos dolgot lehet tanulni belőle.
Gratulálok a motorodhoz, széles utat és gumifákat kívánok neked!
- 1 like
Leave a comment:
-
Szia!
Szép feladat, de hál'Istennek nem lehetetlen, hiszen annyi minden kapható hozzá! Túl vagyok én is egy T1 blokk felújításon, írtam is róla, ha esetleg segítségre van szükséged, itt biztosan megkapod, sok tapasztalat gyűlt össze itt a Fórumon...
- 3 likes
Leave a comment:
-
Az első Pannónia motorblokk felújításom
Üdvözlet mindenkinek!
Csak hogy ne unatkozzak, szereztem magamnak egy öreg veterán harcost.
Annyit tudok csak róla, hogy egy munkagépbe volt utoljára. T5-nek volt hirdetve, de a motorszám alapján (T11/070826) ez szerintem egy T1-es. A motort kézzel átforgatva meglepődve nem kis kompressziót tapasztaltam. A jobb motorház fedél megvan, a karburátor+légszűrő szintén, berúgókar nincs hozzá, a váltókar sem eredeti, valamint hiányzik a kuplung huzaltartó fül is. A henger szakszerűen kályha ezüsttel lefújva, a hengerfejből sajnos le van törve több darab is. A motorból kb. 1/2dl sárgás trutyit sikerült leengednem. ...Ja és jellegzetes olaj-egérszagot áraszt a kislány!
Hát ez lenne a feladat!
Ha megdöglött a lovad, szállj le róla.5 képekUtoljára szerkesztve a következő által: Django; 2019 jan. 26, 10:34.
Leave a comment: