Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia motorblokk

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Sziasztok! Szerintetek mi kopog,csörög? Menetközben is hallani csörgést bizonyos sebességnél. A henger,dugattyú,dugattyúgyűrűk, főtengely és minden más új a blokkban. Derékszögelve lett a hajtókar. Bejáratós a blokk.80-ig húzogottam neki néha és nem is bírtam vele többet menni.Ez volt a vége. https://www.youtube.com/watch?v=vU2Wqppd3Wk&feature=youtu.be

    https://www.youtube.com/watch?v=WGpG...ature=youtu.be
    Utoljára szerkesztve a következő által: Béla Rácz; 2016 jún. 17, 20:07.

    Komment


      Nézd meg a karburátor síberét,nyúlj be a torkon és mikor csörög feszítsd meg,ha elhallgat az a baja.Belógó primerlánc is szivathat.
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        A súbertűn túlvagyok. Levettem a gumit és ujjal a tolattyút feszitettem. A csörgés akkor is megvolt járómotornál. Primerlánc új(ettől még lehet rossz). A fogazott kuplung tárcsa is új. Arra gondolsz a lánccal kapcsolatban ,hogy megnyúlt(380km-t mentem vele eddig)? De akkro csak egy bizonyos pontban kopogna?
        mátéapu kedvelte ezt.

        Komment


          Én a lelkibékém miatt először levenném a hengfejet, utána a hengert. Hengfej levétel után ellenőrizd van-e hang kézzel forgatáskor.

          Komment


            Megelőzöm Jokert, mert ő adta nekem ezt a tanácsot:
            Húzd neki, akkor nem hallod, hogy zörög.
            A megszakítód nagyon szikrázik. Bár már hallottam, hogy szokott, én még nem láttam ennyire. Sőt, semennyire se.
            Jó a kondenzátorod?

            Az a youtube videó elég komoly. Ez valami száraz fémes kopogás, lánc olajban van, az tompítaná a kopácsolást.
            Utoljára szerkesztve a következő által: bokor28; 2016 jún. 17, 20:47.
            Atti69 kedvelte ezt.

            Komment


              Így terjed az okosság...
              bokor28 kedvelte ezt.

              Komment


                Ezt a hangot a dugattyú adja, hogy miért arról nincs okosság.

                Komment


                  A fogazott kuplung tárcsa is új. Arra gondolsz a lánccal kapcsolatban ,hogy megnyúlt (380km-t mentem vele eddig)? De akkro csak egy bizonyos pontban kopogna?
                  Nem valószínű,inkább a dugó lesz.Told neki:nem fogod hallani!
                  Lemezjáték kedvelte ezt.
                  "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                  Komment


                    Na akkor itt talán pont jó nektek az infó amit megosztak veletek .

                    Szóval , 35 000 ft -ezért a főteng. cspágy hely kifúrva nagyra -öntvény alu gyürü --beillesztve --lézerhegesztéssel behegesztve - vonalbafúrva méretre -- köszörült rúd átdugva - azon felültetve a hengertalp a csapágyfuratra merőlegesre munkálva .

                    Abszolút profi hibátlan munka . Csak teljesen üres , patika tiszta blokk és kp fele a lajtsromba vétel feltétele .
                    sepy, OdinHEM és 5 további látogató kedvelte ezt.

                    Komment


                      Végül is a kevesebb néha több. Úgyis kifordul az ember gyomra már az émelyítően tenyérbe mászó reklámoktól. Célratörő, korrekt.

                      Azért a kezdők kedvéért: Itt kizárólag a blokk öntvény főtengő csapágy furatainak és a blokköntvény hengertalp részének a megmunkálásáról volt szó?

                      Komment


                        Azért a kezdők kedvéért: Itt kizárólag a blokk öntvény főtengő csapágy furatainak és a blokköntvény hengertalp részének a megmunkálásáról volt szó?
                        És akkor azt mondom,meggondolandó!Az én motorom annó úgy lett papiros,hogy a meglévő~5-höz vettem egy donort(építkezésből visszamaradt)ronda volt,de a papír és a számok stimm.ebből átépítettem egy nekem tetszőt!

                        Lényeg mindig volt egy súrolós fura zaj:évek múlva jöttem rá több csapszegpersely csere után,a blokkom nem volt derékszögű...reszelő és külömbőző praktikák után elviselhetővé vált a járgány.

                        Nagyon örültem volna egy elérhető,újramunkált blokknak!
                        Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2016 jún. 18, 06:01.
                        OdinHEM és zahi kedvelte ezt.
                        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                        Komment


                          Béla Rácz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Sziasztok! Szerintetek mi kopog,csörög? Menetközben is hallani csörgést bizonyos sebességnél. A henger,dugattyú,dugattyúgyűrűk, főtengely és minden más új a blokkban. Derékszögelve lett a hajtókar. Bejáratós a blokk.80-ig húzogottam neki néha és nem is bírtam vele többet menni.Ez volt a vége. https://www.youtube.com/watch?v=vU2Wqppd3Wk&feature=youtu.be

                          https://www.youtube.com/watch?v=WGpG...ature=youtu.be

                          Szerintem henger dugó illesztési hézag ....nem mérted ????
                          Lemezjáték kedvelte ezt.

                          Komment


                            No igen, két lehetőség adott: beleborítunk 100 ezer fölött a blokkba és örülünk, hogy legalább valaki megcsinálja rendesen vagy nem, de bármi lehetséges. Kár, hogy ilyen szélsőséges a helyzet.

                            Komment


                              bokor28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Azért a kezdők kedvéért: Itt kizárólag a blokk öntvény főtengő csapágy furatainak és a blokköntvény hengertalp részének a megmunkálásáról volt szó?
                              .......csak ? nem , még elmegyek , hozom -viszem , elmosom összerakom és kicsit kapálok a szőllőben ...
                              sepy, wsievers és bokor28 kedvelte ezt.

                              Komment


                                Hát, nem tudom...én nem érzem olyan vészesnek ezt a csörgést. Az a blokk tele van mindenféle forgó-mozgó biszb@sszal, ráadásul a henger bordázata is felerősít mindent...

                                Hajtanám normál üzemben, mennék vele, és megnézném, hogy néhány száz km után van-e nagyobb gond, nagyobb zaj?

                                Csak passzióból nem szedném szét a blokkot...Lehet, hogy nem is találsz benne semmit csak további kétséget...Meg amúgy is egy szétszedés sem használ neki, legfeljebb csak árthat...

                                ...Talán annyit megtennék, hogy az olajellenőrző nyíláson keresztül benyúlva megnézném, nem lötyög-e a kuplung kosár a tengelyén? Persze ha jól meg volt húzva az anya, és a biztosító lemez is ráhajtva, akkor ez nem nagyon fordulhat elő...
                                Utoljára szerkesztve a következő által: Lemezjáték; 2016 jún. 18, 11:45.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X