Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia motorblokk

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    12-ből ki lehet hozni. Keresd ezt a srácot, ismerem jól, Pannóniás, én is vettem már tőle cuccokat.
    Pannonia 1hengeres blokkfelújító készlet
    Tartalma:
    3db főtengelycsapágy(C3), 4db váltócsapágy, 2db főtengely-szimering, 1db kihajtás-szimering, 1db sebességmérő meghajtó ház szimering, 6db főtengelycsapágy hézagoló lemez, 5db váltó hézagoló lemez(ritkaság!!!,nehezen beszerezhető).
    Click image for larger version

Name:	fcf5_1_big.jpg
Views:	1
Size:	146.6 KB
ID:	132763

    Az általa árult garnitúra tartalmaz 2db 6303 és 2 db 6204-es csapágyat (nem C3-as).
    Én úgy tudom, hogy ezenek is C3-asnak kellene lennie. A váltóba jó lehet a normál Fag 6204 és 6303 csapágy?
    Utoljára szerkesztve a következő által: sricsi70; 2012 szept. 22, 17:44.

    Komment


      Jó kérdés. Indokolja-e valami a nagyobb hézagot a váltóban?
      Hacsak nem az MDC olaj.

      Komment


        Tőle vettem a készletet én is, korrekt eladó. Nekem ez a szett van benne, meg ahogy olvastam másnak is, váltóba nem szoktak (lehet most megköveznek) C3-ast ott azért nem akkora a hőmérséklet mint a főtengely körül. (szerintem).

        Majd még rendelnem kell tőle újra, mert másik blokkot is akarok újítani, de bátran fogok tőle venni megint.
        sricsi70 kedvelte ezt.

        Komment


          A C3 nem C3 témához idéznék:

          "Amikor a használt, de ép motorházba új csapágyakat szerelünk, a felmelegítés felesleges, mert a furatokban az anyag a használat következtében tömörödött és a csapágyak hidegen is bepréselhetők.
          Új motorházba tágfutó sorozatú, használt motorházba közepes illesztésű golyóscsapágyat helyezünk be. Szűkfutó csapágyak ui. új motorházban szorulnak és melegednek."

          Ternai Zoltán: A motorkerékpár


          Ez alapján sehova sem kell C3-as tágfutó sorozatú csapágy a használt motorházba. Én legalábbis így értelmezem már jó ideje, nem is volt belőle gondom soha...
          Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2012 szept. 23, 10:23.
          Lemezjáték és sricsi70 kedvelte ezt.
          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

          Komment


            wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ez alapján sehova sem kell C3-as tágfutó sorozatú csapágy a használt motorházba. Én legalábbis így értelmezem már jó ideje, nem is volt belőle gondom soha...
            Főtengelynél azért lehet, hogy kell, legalábbis Pannóniánál, mert ott 3 db csapágy van tengelyirányban (egytengelyűség esetleges hiánya miatt). Váltónál, ha nem kell a C3-as, akkor szerintem olcsóbb lehet egy garnitúra csapágy.
            Utoljára szerkesztve a következő által: sricsi70; 2012 szept. 23, 11:16.

            Komment


              sricsi70 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              egytengelyűség esetleges hiánya miatt
              Együtt megmunkált blokkfeleknék nem lehet egytengelyűségi hiba( 3 században futó főtengelynél sem)
              "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
              "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

              Komment


                wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                (3 században futó főtengelynél sem)
                Hát nálam nem ez a helyzet. Kb. ~5 század, "jól van az", meg ezt "így szoktuk". Ha pénzt kell felvenni minél hamarabb akkor nagyon jó.
                Utoljára szerkesztve a következő által: sricsi70; 2012 szept. 23, 15:52.

                Komment


                  Ezt hogy érted, újíttattál fel főtengelyt és tűrésen kívül rakták össze?

                  Komment


                    demeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Ezt hogy érted, újíttattál fel főtengelyt és tűrésen kívül rakták össze?
                    Megnézettem a főtengelyt, és ott mondták, hogy 5 század (na itt mondták, hogy "jól van az"...).
                    Sajnos más gondok is vannak vele, mégpedig lötyög rajta a két belső főtengely csapágy, mint utólag kiderült (ezért keresek főtengelyt, de eddig még nem találtam használhatót).
                    Ráragasztani a csapágyat nem akarom.
                    Ebből fémszórás lesz.
                    Utoljára szerkesztve a következő által: sricsi70; 2012 szept. 23, 17:54.

                    Komment


                      sricsi70 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ráragasztani a csapágyat nem akarom.
                      Miért nem? Kétféle csapágyragasztó is van, az 1 tized alatti és ami 1 tized felett is jó...vagy tartassz attól, hogy esetleg ott is adódik pár század ütése a főtengelyen?
                      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                      Komment


                        wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        vagy tartassz attól, hogy esetleg ott is adódik pár század ütése a főtengelyen
                        Nem tudom, hogy ilyenkor hogyan sikerül beragasztani? Középre kerül a tengely, vagy esetleg nem? A másik dolog a szétszerelés. Mi lesz ha szét kell majd szerelni egyszer? Szerintem nem lesz egyszerű.



                        Okozhat a csapágybelsőben megforgó főtengely rezonanciát?
                        Utoljára szerkesztve a következő által: sricsi70; 2012 szept. 23, 19:09.

                        Komment


                          sricsi70 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          A másik dolog a szétszerelés. Mi lesz ha szét kell majd szerelni egyszer?
                          Szét lehet szedni...sajnos nekem tapasztalnom kellett ezt...nem nehezebb, mintha egy jól illeszkedő csapágyat szednél le. Ha nem nagy a lógás, akkor teljesen megfelelő.


                          sricsi70 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Okozhat a csapágybelsőben megforgó főtengely rezonanciát?
                          Az valami kiegyensúlyozatlansági hiba, ha túl nagy a mértéke...kisebb rezonancia mindig lesz olyan motornál, ahol a vázba simán csak csavarokkal van befogatva a blokk(semmi gumibak stb).




                          Én a Loctite 603 rögzítőjét használom ilyen esetben...3100 ft körül lehet az ára, bár én még tavaly télen vettem, azóta biztos nem lett olcsóbb.
                          sricsi70 kedvelte ezt.
                          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                          Komment


                            En Loctite 648 vettem ami 0.05mm - 0.15mm ,175°C ez is jo csapagy ragasztasra nem mintha kiesnenek a fotengelycsapagyaim csak lathato megfordulas jelei.........

                            Komment


                              Azt hiszem ez kipipálva.

                              Click image for larger version

Name:	20120924909.jpg
Views:	1
Size:	189.7 KB
ID:	132808Click image for larger version

Name:	20120924913.jpg
Views:	1
Size:	174.0 KB
ID:	132809

                              De azért kaptam idegbajt is...összeraktam a karburátort és pocsék, folyik mindenfelé, pedig új az úszótű és újak a tömítések.
                              dott és sricsi70 kedvelte ezt.

                              Komment


                                Ez a nem semmi! Nagyon szép lett! Igaz nálad minden gyöngyözve/homokszórva lett, én maradok a patinás nál.
                                De mondom nagyon szép!!!

                                ps: 'Mindenhol csöpög', nálam hiába raktam új "O" gyűrűt a váltóhoz, berugóhoz, azért is könnyezik kicsit, hát ez van gondolom kopott kicsit már. DE annál jobb mint volt, mert régen csöpögött.
                                demeter kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X