Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia motorblokk

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Komment


      mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      de megteszi két egyforma léc is. A megemelt henger (dugattyú) alá betolom,és a lendkereket forgatva megfeszitem
      És akkor fogsz úgy járni, mint egy "ismerősöm" : Megszorult dugattyú szerelése

      ( Bocsika ! Amit nézni kell nem a harmadik, hanem a második oldalon van. )
      Utoljára szerkesztve a következő által: ApaE; 2013 jan. 17, 06:53. Oka: javítottam a hivatkozást

      Komment


        mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        És akkor fogsz úgy járni, mint egy „ismerősön”
        Látjátok ezért nem jó ha segit valaki,egyből lenne kire fogni!
        Egyébként szerelésről volt szó nem feszgetésről.
        Ijen esetben tényleg elkél egy figyelmes segitség.
        Beagle kedvelte ezt.
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          kopás miatt az átmérő kisebb, mint 24,987 illetve 24,991 mm, akkor az már nem jó. Pár mikron talán még beleférhet, de ha 3...5 század már a kopás, akkor valamit tenni kell - pl. főtengely felújítás, új csap, stb.
          Köszönöm a tényszerű (profi) kiegészítést!!!!!! Így tiszta igazán a kép!!!

          Komment


            Sziasztok,

            Szétszedtem a hengert.
            Click image for larger version

Name:	DSC02079.jpg
Views:	1
Size:	196.7 KB
ID:	134346Click image for larger version

Name:	DSC02080.jpg
Views:	1
Size:	190.9 KB
ID:	134347Click image for larger version

Name:	DSC02081.jpg
Views:	1
Size:	193.5 KB
ID:	134348Click image for larger version

Name:	DSC02082.jpg
Views:	1
Size:	192.6 KB
ID:	134349Click image for larger version

Name:	DSC02083.jpg
Views:	1
Size:	189.5 KB
ID:	134350Click image for larger version

Name:	DSC02084.jpg
Views:	1
Size:	196.1 KB
ID:	134351Click image for larger version

Name:	DSC02085.jpg
Views:	1
Size:	196.7 KB
ID:	134352Click image for larger version

Name:	DSC02086.jpg
Views:	1
Size:	194.6 KB
ID:	134353Click image for larger version

Name:	DSC02087.jpg
Views:	1
Size:	194.0 KB
ID:	134354Click image for larger version

Name:	DSC02088.jpg
Views:	1
Size:	188.8 KB
ID:	134355


            Mi a véleményetek.
            A gyűrűket ki kell cserélni az biztos.
            A hengerben van két hosszú bemélyedés szerintem a gyűrű csinálta a 7. képen.
            ettől függetlenül lehet vele menni ha összerakom?
            Van egy másik blokkom arról esetleg ha jobb a henger tegyem át?

            Komment


              Kár érte bejáratósnak néz ki.
              Sajnos furás,a dugattyúcsapszeg evett bele a henger oldalába,nem hiányzott a seiger gyürü? Ha benne volt akkor már valaki rábarkácsolt.Szerencsés vagy,ha meglehet egészségesre fúrni.
              Igy hiába gyürüznéd elmenne az erő mikor a legnagyobb szükség lenne rá,gyorsitás,emelkedő.
              OdinHEM és demeter kedvelte ezt.
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                Shifty, Hello! Íme az enyém:Click image for larger version

Name:	DSC00380.jpg
Views:	2
Size:	191.1 KB
ID:	134358Click image for larger version

Name:	DSC00385.jpg
Views:	3
Size:	188.9 KB
ID:	134359Click image for larger version

Name:	DSC00386.jpg
Views:	1
Size:	194.3 KB
ID:	134360Click image for larger version

Name:	DSC00393.jpg
Views:	1
Size:	190.6 KB
ID:	134361 ilyen volt!

                A dugattyúm csapszege lógott,mint tehénen a gatya,húzásnyom nekem is volt!
                ÉN ELKÜLDTEM GÉPMŰHELYBE FÚRATNI,"BERTA" DUGATTYÚT KAP ÉS SZERZTEM EGY JÓ ÁLLAPOTÚ FŐTENGELYT!

                Neked is ezt ajánlom,mert igazán jó,csak így lesz! (bár az enyém előbb említett hibái ellenére is hűségesen ment alattam,csak hajlamos volt megszorulni,amit már nem is csodálok)
                Még nincs kész a gépműhelyes,de azt ígérte,hogy max. 10 000.-be megáll!!

                Komment


                  mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  a dugattyúcsapszeg evett bele a henger oldalába
                  Azannya...ez tényleg az. Látszik, hogy a szoknya kivágásához képest pont középen van, kb. a csapszegátmérőnek megfelelően a két húzásnyom.
                  Hogy tolhatta ki ennyire oldalra?




                  Beagle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  azt ígérte,hogy max. 10 000.-be megáll
                  Mondd neki, hogy ez tényleg a plafon!
                  OdinHEM és Beagle kedvelte ezt.

                  Komment


                    demeter, OK! Ő csinálja!!:bejomotor.hu - üzlet, gépmuhely, tuning

                    Gyerekkorom óta ismerem,ugyanis édesanyám ebbe a faluba való,íly módon sokat nyaraltam a mamámnál.
                    Őszintén mondom,rajta kívül nem bízom meg senkiben!!
                    Olvasd(ssátok) el a bemutatkozását,nem "csak szöveg".
                    Az autószervízben,ahol dolgozom,rábeszéltem a főnökömet is,hogy vigyük hozzá az alkatrészeket,mert a Pesti műhelyek (tisztelet a kivételnek,akit nem ismerek)mind elqrvultak. Ha jól emlékszem,már több,mint tíz éve dolgozunk össze,hiba nélkül!

                    Komment


                      Rendben.
                      De mit szóltok ahhoz ha a másik blokk hengerét használom?
                      A berta dugattyút hol szerzitek be?

                      Komment


                        Shifty eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        A berta dugattyút hol szerzitek be?
                        ITT:Berta Dugattyú - dugattyú gyártás, egyedi dugattyú készítés

                        Komment


                          Ha dugattyút csináltatok vagy veszek a motorhoz akkor az eredeti méretű kell jelen esetben 68 as átmérőjű,
                          vagy nagyobb kell ha felfúrják lehet hülye kérdések, de én még nem csináltam ilyet.
                          a főtengelyem az lötyög jobbra balra az a rész lötyög amin a dugattyú rajta van de felfelé és lefelé nem mozog.
                          Jobbra balra kell mozognia minimálisan?

                          Komment


                            Shifty eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            De mit szóltok ahhoz ha a másik blokk hengerét használom?
                            Szerintem, ha jó állapotú (nem kopott, nem hordós és nem karcos akkor meglehet póbálni.

                            Shifty eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            A berta dugattyút hol szerzitek be?
                            A MO-FA-KER-nél is kapható, több méretben (3330 Ft most az ára).

                            Komment


                              Shifty eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ha dugattyút csináltatok vagy veszek a motorhoz akkor az eredeti méretű kell jelen esetben 68 as átmérőjű,
                              Biztos,hogy nem!!! Meg lehet valahogy mérni,de én nem bajlódtam vele (nagynak ítéltem a hibaszázalékom)! Vidd el egy gépműhelybe,ők megszakértik,mert lehet,elég egy hónolás)ahol felfúrják,majd ők megmondják,hogy mekkorát ad ki a hüvely!


                              Shifty eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              a főtengelyem az lötyög jobbra balra az a rész lötyög amin a dugattyú rajta van
                              Ha jól veszem ki a szavaidból,akkor te a hajtórúdra gondolsz. Nos én is itt tudtam meg,hogy kb. 1 mm max. amit "lóghat"jobbra-balra.
                              Utoljára szerkesztve a következő által: Beagle; 2013 jan. 21, 18:52.

                              Komment


                                Ha csak szórakozni kertalatti turákhoz kell,akkor rakd vissza az egészet a pannonia sokat kibir.
                                Shifty eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                a főtengelyem az lötyög jobbra balra az a rész lötyög amin a dugattyú rajta van de felfelé és lefelé nem mozog.
                                Ha nem lötyögne,szorulna nem szabad tulzásba vinni az illesztéseket.
                                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X