Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia motorblokk

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    demeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kísérleteztem én is a sörösdobozzal, de nem vált be.
    Az alut, ha megmelegíted kilágyul. Továbbá a hidegfolyatott dobozok anyaga az alkalmazott nyomás miatt felkeményedik, ezért egyből nem alkalmas a célra. Én még javasolnám a vékony vörösréz lemezt is.
    Amúgy a vashenger és az alu hengerfej közzé nem rakok semmit, így sem szokott kifújni nekem.
    Beagle, OdinHEM és 2 további látogató kedvelte ezt.
    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

    Komment


      wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Amúgy a vashenger és az alu hengerfej közzé nem rakok semmit, így sem szokott kifújni nekem.
      És mitől olyan tökéletesek a felfekvőid?
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        dott eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Kicsit jobb idő lett, nekiálltam összedobni a kuplungot, elolvastam a tanácsokat, nagyon jól sikerült!
        No, mesélj!


        wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Amúgy a vashenger és az alu hengerfej közzé nem rakok semmit, így sem szokott kifújni nekem.
        Nekem a henger is sokat állt szabad levegőn, elég rozsdás volt így annak a pereme sem tökéletes és a hengefej homokszórása miatt is érdes a tömítőfelület. Persze tudom, hogy azt nem kellett volna szórni, dehát mégis telibe csinálták.

        Komment


          mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          És mitől olyan tökéletesek a felfekvőid?
          Fogalmam sincs...én így tanultam valamikor, hogy ha alu a hengerfej és vas a henger, nem szükséges a tömítés. Meg ugye a a vas hengernél nem melegen húzzuk utána a tőcsavarokat, hanem amikor már amikor kihűlt. (meg talán azért, mert egybe tartozott a 2)
          Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2013 febr. 02, 09:01.
          OdinHEM, stalker és mátéapu kedvelte ezt.
          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

          Komment


            Igazából kicseréltem a kuplungláncot, a kosarat, s kijavítottam kicsit ott ahol be volt verődve.
            Szétszedés előtt a kuplung nem emelt ki egyáltalán.
            De most már tökéletes, vettem 'O' gyűrűt is a berugótengelyre. Már csak egy lánc szett kell, meg egy akksi, s szezonra kész a járgány.
            demeter, OdinHEM és barna kedvelte ezt.

            Komment


              dott eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Már csak egy lánc szett kell, meg egy akksi, s szezonra kész a járgány.
              Aztán csak óvatosan, nehogy új lánckerekek is kelljenek...

              Komment


                Komplett lánc szett kell majd, első és hátsó lánckerekestül. Mert egybe illik cserélni ezeket.
                OdinHEM és Beagle kedvelte ezt.

                Komment


                  Így ahogy mondod. Ha sikerül normális forrást szerezned ne tartsd magadban majd kérlek.

                  Komment


                    Elkészült a henger felfúrása.
                    Már beszereltem.
                    Még hátra van az üzemanyag tank kimosása és felszerelése.
                    Szeretném megkérdezni, hogy milyen gyertyát érdemes venni bele, mert szeretném azt is kicserélni.

                    Komment


                      Hello! Nekem 225-ös van benne, márkát illetően nincsen különösebb tapasztalatom!

                      Komment


                        NGK BP7HS
                        Ilyet mindenképpen érdemes, szerintem.

                        Komment


                          demeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Ilyet mindenképpen érdemes, szerintem.
                          Mindenki másra esküszik: én például a Brisk-re, azon belül nekem az N15YC (talán ez a pontos jele, ez ugrott be).

                          NGK-t nem próbáltam, mert eddig nem volt panasz a Briskre (2012-ben majdnem 6000 km, csak gyújtásállításnál vettem ki a hengerből) a mostani karbibeállítások mellett. Az elején megkínlódtam az Isolatorral (lehet csak a bolt volt a hibás a dologban, vagy a szállító - de nekem széthullottak a szigetelő porcelánok), így azt nem erőltettem.
                          There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                          Komment


                            kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Mindenki másra esküszik
                            Valóban így van.
                            Nekem korábban az Isolatorral voltak jó tapasztalataim és a Briskkel rosszak.
                            Szerintem az NGK mindkettőtől stabilabb, jobb gyártmány.
                            kollarg és Beagle kedvelte ezt.

                            Komment


                              kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Mindenki másra esküszik: én például a Brisk-re, azon belül nekem az N15YC (talán ez a pontos jele, ez ugrott be).
                              Nekem is ugyan ilyen tipusú Brisk van a Pannóniámba 2006 óta... mármint ugyanaz a darab. Ahogy a reklámba is mondják : "Nekem bevált"

                              Komment


                                kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Isolatorral (lehet csak a bolt volt a hibás a dologban, vagy a szállító
                                Nekem sokáig az 260-as Isolator ZM-14 volt a favorit, de amióta most nyáron elolvadt ez egyik gyertyám nagy fordulaton, azóta nem veszek ilyet újonnan.
                                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X