Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Milyen Izs látható a képen?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Húha, van itt minden, mint a búcsúban! :-D

    Blokk: Kutakodtam ma egy kicsit, és szerencsére az utóbbi időben kaptam néhány új vázszám-betűkódot is a fórumtagoktól az Izs-regiszterünkbe. Sajnos azonban a Planeta (P, P2, P3) szekció még erősen foghíjas, így egyelőre nem tudom évjárat szerint megmondani, milyen blokk ez. Lehet Planeta 2 vagy 3 is, de semmiképp régebbi, mert már nincs rajta kéziváltó-tengely. A kuplung-oldali dekli az P2-gyanús. A henger, hengerfej és a gyújtás oldali dekli az P3. :-) A megszakító mókolt.

    Váz: továbbra is fenntartanám, hogy ez egy Planeta 2-es volt. Többek között a már említett oldalsztender miatt, de a fesszabályzó gyártási ideje (1970 december, ahogy írtad is) és a krómos kipufogó is erre enged következtetni, még ha ez utóbbi kettőből egy ilyen vegyes motor esetén messzemenő következtetéseket nem is szabad levonni. Arra most nem emlékszem, hogy a kormányzárat mikor vezették be (ez amúgy ilyen lakatos megoldás volt asszem).
    Az aluagyas kerekek burkolólemeze 3 csíkos volt, az aluagy 19"-os felnivel szintén stimmel a P2-elméletbe.

    Oldalkocsi felfogatás a váznyaknál mindegyik Planeta-vázra felkerült, ez alapján nem lehet kimondani, hogy K lett volna. (Nem ismerem ezeket, de biztos más ismertetőjegy is lenne, ahogy a 49K váza is több ponton erősített volt gyárilag.) A többi felfogatást nem tudom megítélni.

    A bal hátsó teleszkóp környékén sincs vázszám? (Bár asszem ezekbe már nem ütöttek gyárilag.) De várj, ez most amúgy sem világos, a kivonási papíron nincs rajta a vázszám?

    Abból indulok tehát ki, hogy P2, így nem stimmel:
    - az első lámpa, vagy csak a lámpakeret, ami kései 56 vagy P
    - a km-óra, ami nem Izs
    - a kormány P3. A kuplung/fékkarok lehetnek P2 is
    - a tank (56)
    - az oldaldobozok (korai 56)
    - és még ki tudja, de én azért így is mindenképp nekiállnék megmenteni

    Nem lepődnék meg, ha az előkerült lemezagyas kerekek burkolólemeze 2 csíkos lenne, mert korban ez stimmelne a háromcsíkos oldaldobozokhoz. Ezek, ahogy írtam, egy korai szériás Izs 56-osról származnak.
    apacsavo, TZ és Che kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      Eszembe jutott még valami: nézd meg a dinamó állórészét! Ehhez lehet, hogy le kell venni a deklit. Emlékeim szerint azon be van ütve a gyártási éve. Meg a gyújtótrafót és a karburátort is nézd át! A gyújtótrafón tuti, és lehet, hogy a karburátoron is van gyártási év.

      Ja meg a hátsó lámpán is van, ehhez azonban le kell szerelni, mert a lemez gumi felőli oldalába van beütve! Milyen lámpa van rajta?
      Utoljára szerkesztve a következő által: soveny; 2011 szept. 29, 20:31. Oka: hátsó lámpa
      apacsavo kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        A képeket nézegetve,hát érdekes össze állitás!Van ebben minden mint a Kókai pálinkában!Jó móka lessz rendbe tenni! Sok sikert hozzá!

        Komment


          #19
          Hali!
          A dinamó állórésze 1973.10 havi G36M
          A karburátor 1970.11 hó
          A gyújtótrafó felirata: Izs 56 SzB39 1973.10 hó
          Hátsó lámpám nincs hozzá, csak a sárvédő, ami a Planétás típus és látszik rajta a régi ovális lámpa nyoma.
          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

          Komment


            #20
            Jó régen nem volt itt bejegyzés! De a Szelei találkozón olyat láttam ami felébresztette bennem az alvó(IZS-es!)oroszlánt!
            OdinHEM, Fergusson és sepy kedvelte ezt.

            Komment


              #21
              Barátom Gyula! Látom belőled is előtörnek a régi emlékek evvel én is így jártam mikor újból a Sport CZ-re ültem. Lehet ,hogy Benned is motoszkál a kisördög és IZS lesz a Vörös Sárkányból?! A nyugalmad miatt is LEGYEN.
              apacsavo és Fergusson kedvelte ezt.

              Komment


                #22
                Mivel veteránra nem szokás azt mondani hogy ronda, ezért úgy fogalmaznék, hogy ez a Planéta 3 sorozat, egyik legkevésbé szépnek sikeredett darabja ! A katonai kivitel, pedig a spórolós felújítás szüleménye.
                Lemezjáték, sepy és 2 további látogató kedvelte ezt.

                Komment


                  #23
                  Mivel veteránra nem szokás azt mondani hogy ronda
                  Hát a Planeta 3 és a 3-03 igenis ronda...egyedül a TS 125 múlja felül.
                  Lemezjáték és apacsavo kedvelte ezt.
                  "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                  "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                  Komment


                    #24
                    Gyula bátyám, ha kedved kapnál......!

                    Eladó Izh Planéta Dva - Képes Motor
                    apacsavo kedvelte ezt.

                    Komment


                      #25
                      Két apró szépséghiba ! Ez Planéta 2, nem planéta 3/3. Gyulának ilyen volt, még el nem adta. Továbbá az ideiglenesen kivont állapot, akár papírok nélküli motort is jelenthet.
                      OdinHEM és kedvelte ezt.

                      Komment


                        #26
                        250 ről megy lefelé az ára, ennyit már megér...am ott a forgalmi a képen


                        A katonai kivitel, pedig a spórolós felújítás szüleménye.
                        Ne harcolj ellene! Ilyen és kész...fesd te is ződre a 49-est...sokkal stresszmentesebb megoldás. Jah, és nem kell az alkatrészekre várni heteket-hónapokat...a projekt haladásának üteme csak tőled függ.
                        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                        Komment


                          #27
                          Ez Planéta 2
                          Nekem aztán mondhatjátok ....csak az "íze" kedvéért tettem be...

                          Üdvözlettel...

                          Komment


                            #28
                            Gyulának ilyen volt, még el nem adta.
                            Milyen Gyula? Én Gyula?Nekem ilyenem volt!Eléggé szánalmasan néz ki de hát erre futotta!Később még csinosítgattam.Személy szerint én menni nagyon szerettem vele!A többit már nem annyira!Főleg indítani!Simán szétrúgta a frissen operál lábamat!Biztosan megírtam már régebben hogy ez nekem érzelmi okokból kellett!Egy régi fogadalom miatt! 1972-ben a barátomnak volt ilyen míg én egy Pannónia T5H-val pöfögtem!Akkor rettentően irigyeltem érte és megfogadtam hogy egyszer nekem is lesz egy ilyenem!.......VOLT!.......és elég is volt!Habár nagyon sajog a szívem érte de nem egy másikért hanem azért amit eladtam!Szó szerint egy test egy lélek voltunk!De már nem igen bírnák vele!Még ez az IZS-hez képest finom könnyed ETZ is eléggé megvisel néha!Főleg már úgy 350-400km-nél már sajog mindenem!https://youtu.be/zIeBlItcP7I

                            Komment


                              #29
                              Milyen Gyula? Én Gyula?Nekem ilyenem volt
                              És annak mi volt a forgalmijába írva ? Nem véletlenül az hogy : izs Planéta 2 ?

                              Gyulának ilyen volt, még el nem adta.
                              Mikor ezt írtam, nem a színére gondoltam !

                              - - - Updated - - -

                              ott a forgalmi a képen
                              Most neked kezdjem el magyarázni

                              Komment


                                #30
                                Szerintem Izs Planéta 2 látható a képen.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X