Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Forgalomba helyezés elveszett papírok esetén. De hogyan?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Forgalomba helyezés elveszett papírok esetén. De hogyan?

    Kedves félőrült vetrános társaim!

    Találtam egy nagyon szép T-5-ös Pannóniát. Első látásra szerelem. Az ár is jó, a motor is, szóval minden nagyon jó, de egy adás-vételinél többet nem tudok produkálni. Azt kérdezném tőletek, hogy ilyen esetben hogyan tudom forgalomba helyezni a motort. Van-e rá mód? Már beszereztem 3(!!!!) régi bukósisakot is, azt a fajtát, ami félbevágott dinnye alakú - mi bilisisaknak hívtuk - mégis nézzen ki majd valahogy az ember ha Pannóniát nyergel, nehogymá' szkafander...
    Persze bemegyek az okmányirodába, s ott gondolom tájékoztatnak, de azért jó lenne egy olyan valakitől hallani valami tapasztalati dolgot, aki ilyesmin átesett. Nekem forgalomba helyezett motor kell, mert nem a libaúsztató körül akarom veretni a port a motorommal, a gádzsérok és tojók nagy riodalmára.
    Kérlek benneteket, segítsetek tanácsaitokkal! Köszönöm mindenkinek!

    #2
    Már nagyon sokszor elhangzott, de össze foglalom neked még egyszer. Forgalomba helyezni , CSAK az ( általában szürke ) forgalmiba bejegyzett tulajdonostól, vagy annak hagyatékolt örökösétől, vagy adás -vételi láncolattal igazolt személytől származó járművet lehet. Minden egyéb duma, csak süketelés. Ha nem tudod igazolni a tulajdonosi láncolatot, sajnos esélytelen. Tudd meg, hogy ismert e a bejegyzett tulajdonos. Ha igen, él e, ha él, hajlandó e neked segíteni. CSAK ÍGY VAN ESÉLYED.
    Lemezjáték, Beagle és 2 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Szia, erről a témáról mar több topikban beszéltünk. Nézz szét nem vagy ezzel egyedül.
      ha az adásvételi az utolsó hivatalos tulajtol van, akkor nincs gond. KEKKH kiadja a papírokat es NKHs vizsgán újra műszak it kap, majd az okmányirodában pappert.
      ha nem akkor KEKKH beint a motor pedig garázs dísz lesz.




      Annyit tennék hozzá Mir-mur megjegyzesehez, hogy a szürke forgalmi nem kötelező. Addig ne fizesd ki a teljes motort meg nem derül ki, hogy a jo tulajtol veszed-e.
      Utoljára szerkesztve a következő által: ptm004; 2013 okt. 15, 09:10. Oka: KEKKH a pontos szerv név (Imádom a predectiv szövegbevitelt)
      Lemezjáték és sinter kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Végül bementem az okmányirodába. A fogadtatás általános. Köszöntem, nem köszöntek. De nem is parolázni mentem oda. A lényeg, papírok nélkül tényleg csak a liba úsztató körül lehet vele motorozni. Nem vettem meg. Viszont mégis lett egy T5-ös motorom, annak minden papírja rendben. Így gond "egy szál se". Köszönöm mindenki segítségét.
        Titus, dongos78 és mir-mur kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          " Legszívesebben Kisgyőr "
          Dolgoztam már ott ! Csodálatosan szép falu. Nekem nagyon bejött .

          Komment


            #6
            Üdvözlet tisztelt veterános kollegák! Egy kis segítségre lenne szükségem papírozás ügyben. A történet a következő: néhány évvel ezelőtt szert tettem egy 250-es etz-re, hobbi célra vettem, de kaptam vele papírokat. Az előző tulajdonos nem íratta át a nevére, tehát a 2-vel ezelőtti tulaj nevén van. Az ő nevére szól a törzskönyv, amelyet kaptam a motorral együtt, 3 betű 3 számos rendszámot és a zöld forgalmiból az elidegenítési részt, ebben a vevő részhez igazgatásrendészet pecsételő van beütve. Az adásvételi láncom megvan, de a tulajdonost akinek a nevén van megpróbálom előkeríteni és írni vele egy adásvételit A kérdésem az lenne, hogy ez a motor így átiratható-e ? Bárkinek aki tud segíteni nekem nagyon megköszönném! Üdvözlettel Gábor.

            Komment


              #7
              gabek eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Az adásvételi láncom megvan,
              Akkor mi a baj,miért variálsz?
              Vizsga,eredetvizsga,biztositás,átirás....
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                #8
                gabek eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Az ő nevére szól a törzskönyv, amelyet kaptam a motorral együtt, 3 betű 3 számos rendszámot és a zöld forgalmiból az elidegenítési részt, ebben a vevő részhez igazgatásrendészet pecsételő van beütve. Az adásvételi láncom megvan
                Ha jól értem, a motor nem lett kivonva forgalomból, csak nem íratták át. Mivel van törzskönyve, bizonyosan benne van a rendszerbe. Ebben az esetben, pedig él a 15 napos átírási határidő. Az utóbbi években, nem volt biztosítás fizetve stb. Lehetséges ,hogy ebből problémája lesz valakinek. Szerintem nem írhat már a bejegyzett tulaj neked " friss " adás vételit, mert az eladást, már akkor évekkel ezelőtt bejelentette az okmányirodába, a biztosítást lemondta, stb.
                Legjobb lenne, az illetékes hivatalba tájékozódnod.
                ptm004 kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Ez nem lesz könnyű menet. Szerintem ki kellene vonatni forgalombol, ha nem ez a jelenlegi státusza és újra forgalomba helyezni. Talán úgy nem lesz gond az elhúzódó átírás. Ez csak az én véleményem, sajnos a jogszabályi hátteret nem pontosan ismerem.
                  egy jo ügyintéző az ocsmány irodában sokat segíthet, ha van benne segítő készség.
                  azon sem lepődnék meg, ha a végen olcsóbb papiros donort keresni es abba atrakni a motorod.

                  Komment


                    #10
                    A legtsztább ha megkérdezed!
                    Szépen besétálsz az irodába,és megtudod.Szerintem sima ügy,hivatkozol a motorkerékpár vásárláskor üzemképtelen állapotára.Akkor mi van,ha fizetned kell teszem azt öt-tizezer forintot mert késtél,ha más nem iratta át azért ő felel,te csak magadért felelsz!
                    Igyis olcsóbb mint másik motorba belefogni.
                    Igy elég egy sima müszaki nem KPM,amit egyikoldalon veszitel megnyered a másikon.
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      #11
                      sziasztok.Olyan gondom lenne h vdgtem egy régi rendszámos MZ-t,de sajnos nincs hozzá meg a szürke forgalmi.Van adásvételi az eredeti tulajtól.Kikértem a műszaki adatlapot a kkh tól.Szerintetek átiratható a moci?És merre induljak el ez ügyben?Köszi Lacus

                      Komment


                        #12
                        Mi akkor a kérdés?
                        Ha rendelkezel adatlappal a nyilvántartásból, az egyenértékű a régi forgalmival, sőt egy friss, ropogós hivatalos dokumentum. Mehetsz műszakira, eredetiségvizsgálatra és okmányirodába.

                        Komment


                          #13
                          Köszi a választ.A kérdésem hogy hová menjek először?Okmányi,vagy eredetvizsga?Eredetvizsgán tudtommal kérnek biztosítást,de hogy kössek rá,mivel a rendszám régi tipusú?Illetve meddig érvényes ez a kkh-s irat?Nálam már 1 éve itt van csak nem sikerűlt eljutnom intézni a papirokat.

                          Komment


                            #14
                            .A kérdésem hogy hová menjek először
                            Eredetiség, biztosítás, ( Alvázszám alapján ), műszaki vizsga,( OTP) , és végül az okmányiroda ! Csont nélkül mehet a dolog.

                            Komment


                              #15
                              Köszi neked is.Akkor először eredetvizsga,műszaki.Aztán okmányiroda,ahol adnak uj rendszámo.Végűl biztositás.Nem hiszem el hogy ilyen egyszerű!Ti jártatok már így?

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X