Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Átiratási bonyodalmak, kérdés! :)

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    NEM ! CSAK a NKH nál. Új forgalomba helyezésnek minősül, és ez csak ott csinálhatják meg.
    Én pedig ismét másképp látom.

    Ha már volt forgalomban,és rendelkezésre áll a forgalmi engedélye,illetve a rendszáma,akkor ismételt forgalomba helyezés, amit bármilyen vizsgáló állomáson el lehet végezni.

    Komment


      Sajnos nem, hatósági műszakival lehet visszahelyezni egy kivont járművet.
      mir-mur és wsievers kedvelte ezt.

      Komment


        Hali 1967 es gyártás, 1968 05. havi forgalomba helyezés.
        Akkor nem sokat tévedtem.



        A vásárlás pillanatától érvényes biztosítással kell rendelkezni, különben fedezetlenségi pótdíjat számolnak fel a biztosítók.
        Forgalomban, ill. nyilvántartásban nem lévő járműnél ezt nem tehetik!
        korompaiistvan, dongos78 és sepy kedvelte ezt.

        Komment


          Forgalomban, ill. nyilvántartásban nem lévő járműnél ezt nem tehetik!
          Nekem számolták, és számlázták. Aztán visszavonták, de így is többet kelletett fizetni, aztán az ideiből levonták
          (bár én egy felújított motorba építettem be a papíros vázat és blokkot, és már elkezdtem amikor meg lett írva az adásvételi, szóval nem volt olyan sok)
          De gondolom nem minden biztosító csinálja így.

          Komment


            na voltam az okmányirodába a központiba. Sok újat nem tudtak mondani. Kell műszaki vizsga az átíráshoz Viszont mondták hogy nagyon hiányos a szürkeforgalmi (összsúly, szín meg egykét dolog) de azt állították hogy a műszaki vizsgán azt majd leírják a műszaki adatlapra. igaz ez? hogy tudnám elintézni, hogy helyes adatok legyenek a forgalmiban? olvasgattam "soveny" irását de nem jött le teljesen egyértelműen.

            Komment


              Nem kell műszaki az átíráshoz, a nevedre kerül anélkül is a nyilvántartásban a jármű, viszont forgalmit nem nyomtatnak addig míg nincs műszaki.Nekem van egy Trabim. 98 óta nincs műszakija. 4 éve vettem és egy eredetvizsga után simán a nevemre került csak nem kaptam forgalmit.
              azt állították hogy a műszaki vizsgán azt majd leírják a műszaki adatlapra. igaz ez?
              Ez igaz. Viszont azt tapasztaltam nem minden esetben vannak egyértelműen tisztában az adatokkal. Ezért nem árt vinni magaddal erre vonatkozó szakirodalmat.
              sepy és joker kedvelte ezt.

              Komment


                A műszakin az adatlapot kitöltik,azon minden adatot fel kell tüntetni,aszerint lesz az új forgalmid kitöltve!
                dongos78, sepy és wsievers kedvelte ezt.
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  sinter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Nem kell műszaki az átíráshoz, a nevedre kerül anélkül is a nyilvántartásban a jármű
                  Talán itt van a kutya elásva. "a nyilvántartásban"....
                  Ha egyáltalán szerepel ott.
                  Az én motorom nem szerepel a nyilvántartásukban, így valóban csak műszaki vizsgával (NKH adatlappal) tudják a nevemre írni. Addig csak egy adás-vételim van róla.

                  Komment


                    Sikertelen műszaki esetén is kitöltik az adatlapot, avval be lehet menni az okmányirodába és átírják!
                    Viszont a kötelezőjét onnatól kezdve folyamatosan fizetni kell. Ha elkészült, újabb műszaki és ismét be az okmányirodába. Utána lessz forgalmi és résztvehet a forgalomban.

                    Komment


                      nyuszifül eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Sikertelen műszaki esetén is kitöltik az adatlapot, avval be lehet menni az okmányirodába és átírják
                      Na ezt én már nem tettem meg. Annyira nem fontos hogy a nyilvántartásban a nevemen legyen, hogy ezért fizessem a biztosítást is, holott a motor még nem is mehet ki az aszfaltcsíkra, ahol -neadj' Isten- balesetet okozhat, vagy szenvedhet...

                      Komment


                        Nem kell műszaki az átíráshoz,
                        Csak ,nyilvántartott járművet írnak a nevedre műszaki nélkül. Szürke forgalmist nem !!
                        dongos78 és wsievers kedvelte ezt.

                        Komment


                          fizessem a biztosítást is, holott a motor még nem is mehet ki az aszfaltcsíkra
                          Ez egyike a legnagyobb marhaságoknak ebben az országban.
                          sepy, Titus és 3 további látogató kedvelte ezt.
                          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                          Komment


                            Talán itt van a kutya elásva. „a nyilvántartásban”...
                            Ha egyáltalán szerepel ott.
                            Bocsi ezt kifelejtettem: ha szerepel. Mert ha nincs benne evidens hogy meg sem találja a járműegyedet. Kössz a kiegészítést.

                            fizessem a biztosítást is, holott a motor még nem is mehet ki az aszfaltcsíkra,
                            Ez is igaz. Csak akkor nem kell fizetni biztit, ha ki van vonva ideiglenesen. Azt pedig csak max 6 hónapra vonják ki, (rohadjanak meg) utána automatikusan visszahelyeződik és még a súlyadó is ketyeg pluszba.
                            dongos78 kedvelte ezt.

                            Komment


                              Ez egyike a legnagyobb marhaságoknak ebben az országban.
                              Hú ha csak ennyi lenne boldogan élhetnénk.... na de ne menjünk bele itt a témába.
                              Titus és mátéapu kedvelte ezt.

                              Komment


                                nyuszifül eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Sikertelen műszaki esetén is kitöltik az adatlapot, avval be lehet menni az okmányirodába és átírják!
                                Viszont a kötelezőjét onnatól kezdve folyamatosan fizetni kell. Ha elkészült, újabb műszaki és ismét be az okmányirodába. Utána lessz forgalmi és résztvehet a forgalomban.
                                rá kérdeztem. Azt mondták, hogy csak érvényes müszakival írják át. Biztosítást azért megkötöttem biztos ami biztos. Évente 6000 ftbe nem döglök bele.
                                dongos78 kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X