Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Helyes adás-vételi

Collapse
Ez egy kiemelt téma.
X
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    Itt találhatók információk a témával kapcsolatban!

    http://veteran.forum.hu/muzealis-jar...alakitasa-310/

    Komment


      #32
      Sziasztok!

      Én ugyanígy jártam volt már oldalkocsi a motorom mellett de valamikor az utolsó tulaj levette róla én már oldalkocsival mentem vizsgára és Egerben a(z)NKH (KPM)-nél simán beírták hogy szállítható személyek száma 3 tengelyek száma 3 önsúly... és sima adásvételim volt mivel akkor még szóló motort vettem meg! Igaz a vizsga előtt derült ki hogy nem is oldalkocsis kicsit meg is ijedtem esetleg annyi hogy többtengelyű vizsgát kellett tennem ami + pénz, de semmi különös nem kell az oldalkocsihoz!

      Komment


        #33
        Átírásnál a szürke forgalmit elveszik vagy megtarthatod?
        You can't buy happiness, but you can buy a bike and that's pretty close

        Komment


          #34
          Aries88 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Átírásnál a szürke forgalmit elveszik vagy megtarthatod?
          Elveszik ! De olvasd el Joker hozzászólását a "Motorvásárlás előtt állok " című rovatba !
          mir-mur kedvelte ezt.

          Komment


            #35
            Tudja valaki,hogy mennyi pótdíjat kell fizetni késedelmes átírás esetén?
            21 hónapja vettük a gépet és most került átírásra alkalmas állapotba.
            Örs kedvelte ezt.

            Komment


              #36
              Szia márkatárs!
              Szürke, vagy zöld forgalmis a motor?
              Benne van e az új nyilvántartásban?
              Ha nincs benne, akkor elméletileg nem kell semmit sem fizetni.
              Mi a Csepelt pont a vásárlás után egy évvel írtuk át. Nem volt a nyilvántartásban, ezért nem pengettünk.
              Bár lehet, hogy holnap megjön a sárga-csekk
              dongos78, Ricsi95D és sepy kedvelte ezt.
              "Akaraterő és szorgalom, ez a két tulajdonság az, amellyel bármilyen célt el lehet érni."

              Komment


                #37
                Ricsi ha 350-es ről van szó akkor gáz van. A legnagyobb a biztosításnál a fedezetlenség utáni napi bünti az a sok. Ezért mivel nem írtad az előzményt nem ijesztgetünk előre
                Örs és Ricsi95D kedvelte ezt.

                Komment


                  #38
                  Köszönöm a válaszokat!
                  Szürke forgalmis Pannoniáról van szó, nincs még bent a rendszerben.
                  Örs kedvelte ezt.

                  Komment


                    #39
                    Akkor semmi bi-bi nincs.Gratula hozzá és Kesziben már a Tiéteken feszíthettek!
                    dongos78, Örs és 2 további látogató kedvelte ezt.

                    Komment


                      #40
                      Szuper! Akkor jó, probléma-mentes átírást kívánok!
                      Ja, de azért, mert kész lesz a Panncsi, a Csepelt ne felejtsd el!
                      dongos78 kedvelte ezt.
                      "Akaraterő és szorgalom, ez a két tulajdonság az, amellyel bármilyen célt el lehet érni."

                      Komment


                        #41
                        Sziasztok!

                        Hátha valakinek volt már dolga ilyennel:
                        Tulajdonos, törzskönyv, rendszám és forgalmi megvan. A motort évek óta nem használták, régóta nem volt műszakin sem.
                        Zöld forgalmis, de nincs benne teljesítményadat! Ilyenkor hogy megy az átírása? Hogyan határozzák meg az átírási illetéket kW után? Természetesen a motor ill. alkatrészkupac nincs olyan állapotban, hogy műszaki vizsgára vigyem.
                        Okmányirodában kérdeztem, de ott csak hadovált az ügyintéző. Látszott, hogy fingja nincs az egészről.


                        Köszi!
                        Feri

                        Komment


                          #42
                          Talán az eredetiség vizsgálaton megállapított értéket veszik figyelembe , vagy elküldenek a K.F.-hez(vagy hatóság , vagy mi most a neve...) és egy előzetes járművizsgálati adatlapot kérnek , vagy kiállítatnak velük(nem Mű.vizsga.!), mint régebben amikor nagy "C" minősítés esetén(Eredet.vizsg.) mellékelni kellett egy kasonló iratot a Közl.Felügy.-től.
                          De ezt ne vedd 100 %-ra
                          sepy kedvelte ezt.

                          Komment


                            #43
                            Az okmányirodán adatot csak műszaki adatlapról írhatnak be, tehát oda kelleni fog egy adatlap. Azt pedig a felügyelet tudja kiadni szemle lefolytatása során nem is túl nagy költség árán.
                            sepy és soveny kedvelte ezt.

                            Komment


                              #44
                              Köszönöm a válaszokat!
                              Átírás előtt betolom a hatósághoz, egy műszaki adatlapért, az a biztos.
                              Csak azt nem értem, hogy az ő hibájukból nincs benne az adat, akkor miért én fogok vele görcsölni? És plusz költségeket termelni.
                              Annyiból szerencsém van, hogy a felújítás előtt, még lábon van a motor (igaz üzemképtelenül). Kíváncsi lennék, ha 3 kosár papíros alkatrészt vinnék szemléztetni, ahhoz mit szólnának?
                              Fergusson és zahi kedvelte ezt.

                              Komment


                                #45
                                Látod Elf , ilyen országban élünk !
                                Fergusson kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X