Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Helyes adás-vételi

Collapse
Ez egy kiemelt téma.
X
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #61
    Busznyi,

    Csak a kívncsiság kérdi belőlem --milyen motor ? -milyen nem tipusazonos blokk ?
    Csak azért , mert ha már el van intézve egy ilyen dolog , akkor néha már értésebb és jobb a dolog mint a gyári .
    St.Z.350, Che és sinter kedvelte ezt.

    Komment


      #62
      Ha nem OT a cél akkor meggondolandó Joker javaslata. A mindennapi használatnál elsődleges lehet a megbízhatóság, gondolom nem rosszabb tipust épített be az előző tulaj. Ha veteránozás a cél akkor bocs!,bár vannak ott is értékes és jó átalakítások.

      Komment


        #63
        Veterános embertípusuk, melyekkel találkoztam a bogaraik szerint csoportosítva:


        - végre kaptam egy jó gépet, igazi veterán... - Józsi, dobd ide a reszelőt, áthúzom a beömlőnyílást - örök fejlesztő bogár


        - nem rossz a gépem, de holnap megjön a légszűrő a krómból, a matricát meg a fény alá ragasztottam - elitista páva bogár - irritálnak


        - Szegeden fogtam egy jó hirdetést, öcsém, kilenc darab gyári TLB patent, valamint még ezt az egy csavar itt - többszörösen eldugva a lemez alatt - kicserélem, mert egész éjjel azon forogtam, hogy nem típus azonos - restaurátor bogár, vagy más néven múzeumbogár - felajánlok nekik két marok lencsefejű csavart, mert kivágtam az összeset


        - Sáros lett a család szeme fénye! Majd lemossa az eső, a lényeg, hogy menjen - kissé igénytelen bogár - ez vagyok én


        - hö-hö-hö, megfújjuk egy kis pirossal, oszt kalapálunk egy lemezt, olyan hot rod lesz belőle... - hülyegyerek, ez így jó, ahogy van - túl sok átalakítós sorozatot nézett gyerek normális apával


        - special professional motor studio works band vagyunk és a veteránok a specialitásunk - lepukkant suttyú öreg faterból kiszedi a pajtában pihenő veteránt, lekeni megbőrösödött neoluxxal, majd a vaterán árulja pár százezerért, hátha bejön neki is mások átverése
        Titus, heeegany és 6 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          #64
          bokor28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          oszt kalapálunk egy lemezt, olyan hot rod lesz belőle
          Ennek a bogárnak latin neve: Bogarikiusz Csippfúziusz
          heeegany és bokor28 kedvelte ezt.

          Komment


            #65
            Egy kimaradt ......

            Komment


              #66
              TEssék kiegészíteni!
              joker és sepy kedvelte ezt.

              Komment


                #67
                Fiat 850 mert az külön ember tipust igénylő!!FITYÓ TORNÁDÓ! Joker a magasság rendben de a súly nem.Jut eszembe szivesen látunk ám avval is Keszibe.
                Utoljára szerkesztve a következő által: sepy; 2015 dec. 16, 14:59.
                heeegany és sinter kedvelte ezt.

                Komment


                  #68
                  bokor28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  örök fejlesztő bogár
                  ...ez alap miszlikre szedni , javítani , cserélni , jobbítani ........és tudni hogyan és mi működik alattam .



                  bokor28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  elitista páva bogár
                  ...naná , még jó , hogy szebbé -de ha azt nehéz - mássá , látványosabbá ....stb tenni , mint a többi hasonló ..



                  bokor28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  múzeumbogár

                  ....ez evidens , minden alakításnak fúrásnak-faragásnak -CSAK AZ LEHET az alapja hogy kizárólag korabeli alkatrészekkel és kiegészítőkkel mahinálunk .. ( ha meg becsuszna valami turpi -azt meg nagyon elrejtjük )


                  bokor28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  - Sáros lett a család szeme fénye! Majd lemossa az eső, a lényeg, hogy menjen - kissé igénytelen bogár - ez vagyok én
                  ...van ilyen is , az egyik tipust megértem -ez a tényleg gazdag jómódu ember . A másik pedig aki szerzett valami olyan veteránt , amiért sokan csak sóvárognak , aztán leszarja ....



                  bokor28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  hö-hö-hö, megfújjuk egy kis pirossal, oszt kalapálunk egy lemezt, olyan hot rod lesz belőle... - hülyegyerek, ez így jó, ahogy van - túl sok átalakítós sorozatot nézett gyerek normális apával
                  ...ha végig csinálja , befejezi , elfogadom --mert ez a tipus akkor is átalakította volna ha egy napon születik a veterán járművel .



                  bokor28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  - special professional motor studio works band vagyunk és a veteránok a specialitásunk - lepukkant suttyú öreg faterból kiszedi a pajtában pihenő veteránt, lekeni megbőrösödött neoluxxal, majd a vaterán árulja pár százezerért, hátha bejön neki is mások átverése
                  ebbe nem nyúlnék bele , mert ez külön megér egy végbéltükrözéses elemzést .


                  Aztán itt vagyunk mi ( szigoruan a barátaimra értem ) akik megcsinálják , kifordítják , meg mindenből a legjobb ....stb ---aztán egy versenyeken eddig hajtják mig kileheli a lelkét . De minden következő alkalommal gyönyörü géppel áll ki ..
                  heeegany, sinter és 5 további látogató kedvelte ezt.

                  Komment


                    #69
                    akik megcsinálják , kifordítják , meg mindenből a legjobb ...stb ---aztán egy versenyeken eddig hajtják mig kileheli a lelkét . De minden következő alkalommal gyönyörü géppel áll ki ..
                    Na ezek az igazi megszállottak. És most ezt a szó legjobb értelmében mondom.
                    Atti69, sepy és bokor28 kedvelte ezt.

                    Komment


                      #70
                      Köszönöm a nevükben is.
                      Atti69 kedvelte ezt.

                      Komment


                        #71
                        joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        ...van ilyen is , az egyik tipust megértem -ez a tényleg gazdag jómódu ember . A másik pedig aki szerzett valami olyan veteránt , amiért sokan csak sóvárognak , aztán leszarja ....
                        A mondat első részének a logikáját nem értem.
                        Végül is nem zárják ki egymást a bogarak. Meg tudnak élni egymás mellett, csak általában vannak dominánsak a csapatban.
                        Az egész egyébként onnan jutott eszembe, hogy szegény Busznyi már a bemutatkozásában megmondta, hogy gyári kilépős motort szeretne, majd próbáltátok rávenni, hagyja benne a nem odavaló blokkot.

                        Nálam a csak menjen bogár a domináns és a páva, meg a múzeum bogár halott.
                        Vagy valahol tartós téli álmot alszanak és csak néha ciccennek meg.
                        Sok ember állít le beszélgetni, a legtöbb csak dicséri. Néhányan rögtön felnyomják az agyamat, ezek a króm/fényezés hiányát firtatják. Ilyenkor nem a túlzott önbecsülésembe való belegyaloglás miatt kívánom azt nekik, hogy rakjanak tűzzománc dukkót a pöcsükre, hogy valaminek szegény asszony is örülhessen végre. Inkább az fáj, hogy nagy ívben tesznek arra a fél év szopásra, amíg saját tapasztalat alapján, rengeteg óra olvasás és fórumozás hozományaként nagyjából járóképessé tettem ezt a dögöt és ha valami baja van, tudom, hova kell nyúlni.
                        Azért valljuk be, a legtöbb érdeklődő valami gyerekkori emlékkép miatt jön oda hozzám és a legtöbb ezt mondja:
                        - p20?
                        - t5?
                        - tényleg volt ezeken kívül több modell?
                        - akkor ennek csak üzemanyag kell és kimegy a világból?
                        - faternak volt és kivittük a szőlőhegyre.
                        A többit én mesélem nekik :-)
                        heeegany, sinter és 4 további látogató kedvelte ezt.

                        Komment


                          #72
                          Nálam a csak menjen bogár a domináns és a páva, meg a múzeum bogár halott.
                          Én is hasonlóan gondolom. Konkrétan letojom hogy pl. az MZ-t milyen színekben gyártották abban a bizonyos évben. Amikor megfújtam a tankot a matt, homokszínű fillerrel, annyira megtetszett hogy elhatároztam, ilyet akarok. Miért nézzem pl. a randa bilikék színt, ha úgy nem tetszik? Vagy hajkurásszak eska csavarokat hónapokon keresztül, mert nehogymá más legyen ráírva a csavarfejre fél mm-es betűkkel? Egy fenét! Nekem pl. ettől egyáltalán nem borul ki a bili, sőt...
                          Click image for larger version

Name:	index.jpg
Views:	1
Size:	10.9 KB
ID:	147760
                          Persze emellett működik az atomjaira szedjük, a lehető legjobban megújítjuk, javítjuk, szépen összerakjuk vonal. Továbbá ha kész lesz, működni fog a gondos állagmegóvás is.
                          Persze most egy MZ a gondoskodásom tárgya. Biztos máshogy gondolkodnék, ha pl. egy Tünde vagy Csepel 250 állna az MZ helyén az előszobában...
                          Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2015 dec. 17, 07:32.
                          Titus, sepy és 4 további látogató kedvelte ezt.

                          Komment


                            #73
                            bokor28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            joker eredeti hozzászólása
                            ...van ilyen is , az egyik tipust megértem -ez a tényleg gazdag jómódu ember . A másik pedig aki szerzett valami olyan veteránt , amiért sokan csak sóvárognak , aztán leszarja ... A mondat első részének a logikáját nem értem.

                            Nem nehéz , mert a tényleg gazdagok nagy részének másképp jár ( mindenben ) az agya . Azt a veteránozós réteget ki is hagynám minden megközelítésből .



                            bokor28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Az egész egyébként onnan jutott eszembe, hogy szegény Busznyi már a bemutatkozásában megmondta, hogy gyári kilépős motort szeretne, majd próbáltátok rávenni, hagyja benne a nem odavaló blokkot.
                            ez meg így nem igaz . Pusztán kiváncsiskodtunk , hogy ha esetleg annó valaki beépített egy pannóniába egy G80 , AJS , Norton , vagy egy korabeli japán blokkot , azt még le is papírozta ! akkor célszerü lenne -e , kezet lábat törve igykezni visszacsinálni a dolgot ? ( a példák tulzóak , csak azért irtam vad dolgokat mert egy Busznyi kérdező , csak rébuszokban beszélt )

                            Komment


                              #74
                              ez meg így nem igaz . Pusztán kiváncsiskodtunk , hogy ha esetleg annó valaki beépített egy pannóniába egy G80 , AJS , Norton , vagy egy korabeli japán blokkot , azt még le is papírozta ! akkor célszerü lenne -e , kezet lábat törve igykezni visszacsinálni a dolgot ? (a példák tulzóak , csak azért irtam vad dolgokat mert egy Busznyi kérdező , csak rébuszokban beszélt )
                              Szerintem is!Mert ha tÍpustisztát akar akkor nekem pl. van egy cserébe,ha tetszik az átváltozott,de sajnos nem hajlandó kiteríteni a lapjait......FOTÓ?
                              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                              Komment


                                #75
                                mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                sajnos nem hajlandó kiteríteni a lapjait...FOTÓ?

                                ......Buszik ránk

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X