Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Helyes adás-vételi

Collapse
Ez egy kiemelt téma.
X
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #46
    3 kosár papíros alkatrészt vinnék szemléztetni, ahhoz mit szólnának?
    Én egy csupasz alvázat, meg egy blokkot vittem eredetvizsgára. Elfogadták !
    zahi, sepy és 2 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #47
      Én egy csupasz alvázat, meg egy blokkot vittem eredetvizsgára. Elfogadták !

      ez erősen helyfüggő, én egy eredetvizsgára egy nagyjából motornak kinézö tárgyat vittem, váz, két kerék, blokk a vázban 2 csavarral, plusz a tank és az ülés csak rátéve a motorra.... de félreértették és elkezdtek gondolkodni, hogy menne át a műszakin
      OdinHEM, Süpi és Fergusson kedvelte ezt.

      Komment


        #48
        Feri! Szia. Próbálkozz több helyen is érdeklődéssel. Ebben a csodaszép, ámde iszonyatosan erős bürokráciával mostanában rendszeresen küzdök. Sok ügyintéző azt hiszi, hogy az ő seggéből jön a napfény és mindenki más hülye. Sajnos durván személyfüggő a dolog. Viszont van, ahol simán mennek az események.

        Komment


          #49
          Holnap érdeklődők a NKH-nal, hogy hogyan megy az adatlap kiadás. Majd beszámolok a tapasztaltakról.
          CZsolti kedvelte ezt.

          Komment


            #50
            Ma bementem a miklósi NKH-hoz érdeklődni. Nagyon segítőkészek voltak!
            Rendszám alapján megtalálták a rendszerben az utolsó 2001-es vizsgáját és egy kérelem valamint 100Ft-os illetékbélyegért cserébe kaptam róla egy adatlapot, amin már szerepel a teljesítményadat. Következő lépés az okmányiroda lesz....
            sepy, soveny és 3 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              #51
              Erről van szó... Az okmány pedig már nem vészes.

              Komment


                #52
                Győzelem ! Minden O.K.

                Komment


                  #53
                  Az okmány pedig már nem vészes.
                  ...............Azért tudnak fejfájást okozni !

                  Komment


                    #54
                    Talán az eredetiség vizsgálaton megállapított értéket veszik figyelembe
                    Az eredetiségvizsgálaton nem állapíthatnak meg műszaki adatot! Ezt mindig az NKH teszi, ahogy tette is ELF esetében meglepő könnyedséggel!
                    sepy és zahi kedvelte ezt.

                    Komment


                      #55
                      Lenne egy tökéletesen amatőr kérdésem.
                      Adva van egy motort zöld forgalmi, törzskönyv lejárt műszaki. A motorban régen blokkcserével javítottak egy komolyabb hibát. Ez szerepel a forgalmiban. A blokk viszont nem típus azonos. Nos ha én szeretnék bele egy típus azonos blokkot mi a teendő. Veszek egy blokkot adásvételivel és be iratom a forgalmiba, vagy ott is teljesen Ádám Éváig igazolt előélet szükséges?
                      Előre is köszönöm a válaszokat.

                      Komment


                        #56
                        326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet - a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról
                        326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet
                        a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról

                        V. Az ügyintézés során szükséges egyéb okmányok
                        6. Motorcsere esetén
                        a) a motor tulajdonjogának jogszerű megszerzését igazoló okiratot,
                        b) a Műszaki Adatlapot,

                        Gondolom a műszaki dologban az nkh illetékes, az első pont meg egy adásvételi.
                        Nekem mindig azt mondták, hogy egy sima adásvételi elég blokknál, nem úgy, mint a váznál.
                        Ez alapján így van.
                        Titus, Busznyi és 2 további látogató kedvelte ezt.

                        Komment


                          #57
                          Nagyon köszönöm a válaszodat. Tökéletes.

                          Komment


                            #58
                            "A blokk viszont nem típus azonos."

                            Azért gyanítom, hogy nem lesz olyan egyszerű mint a válaszban látható (Talán lehetetlen a motorcsere egy nem belevaló motorra hivatalosan?) Itt egy adás-vételi nem elég, mert ha engednék akkor is biztosítás, adó stb más lenne a csere után. Gondolj bele kis Polskiba CBR1000-es motor adás-vételivel......

                            Komment


                              #59
                              Tessék még egyszer elolvasni a hozzászólást, ott van elrejtve a megoldás.
                              Che kedvelte ezt.

                              Komment


                                #60
                                Bsa 10! Szerintem félre értelmezted a kérdést. De lehet hogy én.
                                Busznyi kolléga esetében egy oda nem illő motor van bepapírozva a gép forgalmijába. Erre már valaki valamikor megkérte és megkapta az átalakítási engedélyt. Ő az eredeti tipusazonos motort szeretné vissza.
                                sepy, bokor28 és Che kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X