Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Külföldi veterán forgalomba helyezése

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #61
    Ehhez viszont előzetes engedély kell a hatóságtól, amit megtagadhatnak... Ennyi...
    Nanana. Azt azért illik megindokolni. Nem csak azt mondják, hogy "Nem. És punktum.".

    Félreértés ne esskék, nem a már megtörtént, vagy a jövőben megtörténő esetek valóságtartalmával van bajom, hanem nehezemre esik elfogadni azt, hogy bizonyos dolgokat azért nem lehet Magyarországon, mert az aktuális ügyintéző nem ismeri rdnesen a jogszabályokat.

    - - - Updated - - -

    Click image for larger version

Name:	minihotrod.jpg
Views:	1
Size:	162.5 KB
ID:	152824
    Egyébként ezt ma találtam. Rendszámos. Meglepődtem, aztán nyomozni kezdtem. Németországban gyártják és tényleg "street legal". Valószínűleg L7e-B, azaz nehéz négykerekű motorkerékpár. Max 15kW teljesítmény, max 90km/h sebesség. Városon belül, vagy akár ingázásra szívesen hajtanék egyet.
    sepy, Che és 2 további látogató kedvelte ezt.
    Everything is better when you decide you don't care.

    Komment


      #62
      Németországban gyártják
      És venni is lehet :Mini Hot Rod kaufen - schon ab € 9.999,-

      Che és mátéapu kedvelte ezt.

      Komment


        #63
        Üdv! Köszönöm mindenkinek a hozzászólást! Én is azt tapasztaltam, hogy nem lehet sajna itthon forgalomba helyezni úgy hogy kidobtam a pénzt az ablakon!! Mehet a kukába!

        Komment


          #64
          Mehet a kukába!
          Megszabadulnál tőle? Mi az? Esetleg érdekelhet itt valakit.
          nem lehet
          Inkább csak egyszereűen,olcsón..

          Komment


            #65
            Vasárban kiviszem a MÉH-be!! De nem is vas!!!! :-) Reliant Robin ha valakit érdekel!

            Komment


              #66
              5 Ridiculous Reliant Robin Races


              azért ehhez kell egy lelki állapot .
              dongos78 és Che kedvelte ezt.

              Komment


                #67
                Szervusz Maclas!

                Nem kell elhamarkodni semmit,-illetve soha ne dönts indulatból!Jegeld az indulatokat és a témát is egy ideig,mert később megbánhatod!

                A neten kutakodva,még Magyar rendszámosat is lehet találni,-tehát valamilyen módot a forgalomba helyezéshez,már talált valaki ebben a bürokráciától és korrupciótól telített országban,-tehát valamilyen utat biztosan lehet találni.

                Azon kell elgondolkodni,hogy megéri e,-ahogy elnézegetem ezeket a közúti szörnyecskéket,-hát a Bertone stúdióhoz nem sok közük van,de ettől még vannak és értékük is van,függetlenül attól,hogy nekem tetszik e,vagy sem.

                Click image for larger version

Name:	Reliant 01.PNG
Views:	1
Size:	664.8 KB
ID:	152832Click image for larger version

Name:	Reliant 02.PNG
Views:	1
Size:	347.1 KB
ID:	152833

                A képeket a netről szedtem le,az egyik egy Magyar hirdetés,a másik Ebay-os.

                Üdvözlettel:Che
                Fergusson és dongos78 kedvelte ezt.

                Komment


                  #68
                  kell egy lelki állapot .
                  Ehhez kell. Nekem már az is hajmeresztő,hogy körbe járjam... közlekedni vele pedig,inkább nem is gondolok bele.
                  zahi és Fergusson kedvelte ezt.

                  Komment


                    #69
                    Én is azt tapasztaltam, hogy nem lehet sajna itthon forgalomba helyezni úgy hogy kidobtam a pénzt az ablakon!! Mehet a kukába!
                    Na álljon már meg a menet. Kezdődik a jó magyar besz@ratás. Nem lehet így, meg nem lehet úgy, azt közben meg mi van? Van egy Ausztriából, tehát EU-ból származó, okmányokkal (hivatalos igazolás a kivonásról), meg (talán még) a tulajdonszerzést igazoló papírral is rendelkező géjármű. És akkor mit nem lehet? Nem mondta senki, hogy nem lehet. Arról volt szó, hogy a tapasztalatok azt mutatják, hogy ilyen esetben a hazai bürokrácia gépezete megakad, mert ez egy ritkán előforduló eset, és ilyenkor esélyes, hogy az ember idegrendszere megsínyli. Ezért ajánlották a kinti egyszerűbb (ismételten történő) forgalomba helyezést és az utáni hazahozatalt. Ha az nem megy, akkor első körben nem itt kell kérdezősködni, hanem abban az irodában, ahol ezt az ügyet kezelni fogják. Majd, ha ott megindokolják, hogy miért nem lehet, akkor kell összedugni a buksinkat, hogy igazuk van, vagy sem, mert könnyen lehet, hogy nem.

                    Na de mi van, ha azt mondja a telefonba az ügyintéző, hogy semmi gond tessék befáradni és megcsináljuk. De idáig már nem is jutsz el, mert a mi károgásunk miatt kidobtad a kukába? Ésszel emberek!
                    heeegany, Fergusson és 3 további látogató kedvelte ezt.
                    Everything is better when you decide you don't care.

                    Komment


                      #70
                      Na de mi van, ha azt mondja a telefonba az ügyintéző, hogy semmi gond tessék befáradni és megcsináljuk.
                      Teljesen egyetértek mindazzal amit leírtál, és ehhez még annyit szeretnék fűzni, hogy valóban sok helyen nem tudnak mit kezdeni a nem tipikus ügyekkel, amik még nem fordultak elő. Ezért nem szabad megnyugodni azzal, hogy ha szóban, telefonon azt mondják, hogy nem lehet!

                      Be kell adni írásban (postai úton tértivevénnyel, vagy közvetlenül személyesen a hivatlban és a saját példányon aláírással pecséttel átvetetve ) a kérelmet.

                      Ha nem ő az "illetékes", át kell tennie oda, aki intézi (erről írásban értesítenie kell téged, hogy tudd, kinél van az ügy).

                      Ezek után kapsz egy papírt arról, hogy ki az ügyintéző, mi az elérhetősége, mikorra kell meghozniuk a döntést, amit ha nem hoznak meg, akkor fizetnek neked 10 ezer Ft-ot.

                      Ha nem születik döntés, akkor a kezedben levő papírral a feletteséhez tudsz fordulni. Előfordulhat, hogy kérnek még tőled adatokat, papírokat, de ekkor meg kell indokolnia, hogy mi alapján kéri. (Ha ezeket nem szolgáltatod határidőre, elutasíthatja a kérelmedet, de ez így fair...)

                      Végső soron születnie kell egy írásos döntésnek, amit meg kell indokolnia a döntést követő részben írásban, és meghivatkoznia a azokat a jogszabályokat, amik alapján döntött!

                      Valamint, meg kell jelölnie azt, is hogy hová fordulhatsz jogorvoslatért, ha nem értesz egyet a döntéssel. A jogorvoslat (fellebbezés, bíróság) már egy következő rész...
                      heeegany, Atti69 és 2 további látogató kedvelte ezt.

                      Komment


                        #71
                        valóban sok helyen nem tudnak mit kezdeni a nem tipikus ügyekkel
                        Ez sajnos így van. Saját tapasztalat, a helyi okmányirodában teljesen mást mondtak a forgalomból végleg kivont motorommal kapcsolatban, mint a központi okmányirodában.
                        Persze, legegyszerűbb azt mondani szóban hogy nem lehet. Egy intéznivalót megúsztak, ennyi.
                        Vagy egyszerűen tapasztalatlanság, tájékozatlanság az oka a félrevezetésnek.
                        Tovább kell menni, ahogy Lemezjáték írta, írásban benyújtani az ügyet.
                        Fergusson és sinter kedvelte ezt.

                        Komment


                          #72
                          Köszi a választ de ezeken már túl vagyok! Tehát minden papír meg van ( forg-ból kivonás, típusbizonyítvány, 2 nyelvű adás-vétel) forgalmi nincs, az a baj!! Az okmányirodás ajánlott levél az viszont jó ötletnek tűnik!!! Köszi!!
                          Utoljára szerkesztve a következő által: maclas; 2017 szept. 08, 16:18.

                          Komment


                            #73
                            Hát gondolom forgalmi azért nincs, mert nincsen forgalomban.
                            Everything is better when you decide you don't care.

                            Komment

                            Ugrás az oldal tetejére
                            Working...
                            X