Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Külföldi veterán forgalomba helyezése

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #46
    A motor rendszám alapján nincs benne a KEKKH rendszerben. XXX123 formátumú magyar rendszáma és a szürke forgalmija megvan
    Ezek szerint nincs nyoma annak sem, hogy a motor kint járt, illetve annak sem, hogy a tulaj lejelentette !

    - - - Updated - - -

    Újab fikció!
    Semmi gond ! Odaviszed mind a kettőt, és levizsgázik mint oldalkocsis. ( De minek neked oldalkocsis Pannónia ? Szerintem egy borzadály vele motorozni ! )
    zahi kedvelte ezt.

    Komment


      #47
      mivel nem önálló jármű , nincs is forgalmija - , hogy (újra , ha műszakis) vizsgára kell vinni (NKh-hoz mert nem csak ismételt forgalomba helyezés lesz , hanem talán a járműfajtánál változás áll be ...)
      Mivel nem forgalmis nem követhető az oldalkocsi,simán elfogadják az adásvételit?Valahogyan belém fészkelődött az oldalkocsi....nem tudom mi lesz belőle ,de szeretnék viszonylag előrelátó lenni.

      Magyarul mit tartsak szem előtt az oldalas vételnél,hogy ne akadjak el a papírokkal?
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        #48
        Magyarul mit tartsak szem előtt az oldalas vételnél,hogy ne akadjak el a papírokkal?
        Legyen adás.vételid , meg valamilyen azonosító ! Ennyi.
        zahi kedvelte ezt.

        Komment


          #49
          valamilyen azonosító !
          A valamilyen több dolgot jelent! Miféléket.....?
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            #50
            Alvázszám , ha van. esetleg tipustábla tartalma.... tudtommal nem kérnek semmiféle azonosítót , de az adásvételire kéne írni valamit ...Click image for larger version

Name:	BIG_0009250614.jpg
Views:	1
Size:	84.2 KB
ID:	150715
            Valahol olvastam , mintha az üléstartó fülbe volna ütve a szám , ami az aluminium testen van. tipustáblát meg láttam hozzá újat is valamelyik börzén .

            Click image for larger version

Name:	PANNONIA_DUNA_TIPUSTABLA_OLDALKOCSI_EXP_.jpg
Views:	1
Size:	130.3 KB
ID:	150716Click image for larger version

Name:	PANNONIA_DUNA_TIPUSTABLA_OLDALKOCSI_HUN_.jpg
Views:	1
Size:	102.6 KB
ID:	150717
            Utoljára szerkesztve a következő által: zahi; 2016 dec. 27, 19:53.
            mir-mur és mátéapu kedvelte ezt.

            Komment


              #51
              Oké ezek szerint,azonosító feliratot,számot kell keresnem:és aszerint legyen az adásvételi kitöltve.Tetszik a cimke is.
              mir-mur kedvelte ezt.
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                #52
                Üdv Mindenki! Érdeklődöm hogyan lehetne itthon forgalomba helyezni a veterán motoromat?! Ausztriában vásároltam egy 1996-ban forgalomból kivont motorkerékpárt, természetesen ennek már nincs meg az eredeti forgalmija de a kivonásról hivatalos papír van és két nyelvű adás-vételi a tulajtól is!! Mit kellene tennem??

                Komment


                  #53
                  Helyezd ott forgalomba , és hozd haza rendszámmal . Ez nem is lehet kérdés . ----- A többi , hajhullató megoldást majd elmondják a többiek . ( gondolom )
                  sinter kedvelte ezt.

                  Komment


                    #54
                    Semmi más épeszű megoldása nincs. A többi vagy idegbetegséget okoz vagy büntetik.

                    Komment


                      #55
                      Kb már csak ez az út maradt. Most akartam összeépítésivel. Kaptam fülest idén januártól már az sem járható.
                      wsievers kedvelte ezt.

                      Komment


                        #56
                        Kaptam fülest
                        Na mondjuk ezért én is adnék az illetékes elvtársnak fülest...... annyi csak hogy nem egyet, és nem kézzel hanem pl szívlapáttal.
                        Ezt a lehetőséget is elvették....
                        sepy és Che kedvelte ezt.

                        Komment


                          #57
                          Ebben az a legjobb, hogy szerintem semmilyen jogszabály nem változott, azt mégis eddig igen, mostantól meg nem. Ki érti ezt?
                          Everything is better when you decide you don't care.

                          Komment


                            #58
                            Ebben az a legjobb, hogy szerintem semmilyen jogszabály nem változott, azt mégis eddig igen, mostantól meg nem. Ki érti ezt?
                            Ez olan mint a Biblia,Mindenki másképpen magyarázza,saját értelmezése szerint!
                            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                            Komment


                              #59
                              UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ebben az a legjobb, hogy szerintem semmilyen jogszabály nem változott, azt mégis eddig igen, mostantól meg nem. Ki érti ezt?
                              Én igen! Ui. a jogszabály azt mondja, hogy összeépíthető! Ehhez viszont előzetes engedély kell a hatóságtól, amit megtagadhatnak... Ennyi...

                              Amúgy ugyanezt eljátszották az oldalkocsik felszerelésével, aztán szépen visszarendeződött...
                              Atti69 kedvelte ezt.

                              Komment


                                #60
                                a jogszabály azt mondja, hogy összeépíthető!
                                Ezekszerint ha aktuális lesz, akkor jobb személyesen lejárni és úgy összeszedni a tuti infót. Terveztetés,közjegyző,illetékek+ stb.... valószínű még ezeken kívül is elküldenek pár helyre ahol ki kell gombolkozni.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X