Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Problémás papírozás!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #91
    Az elbirtoklás miért nem merül fel soha?
    Everything is better when you decide you don't care.

    Komment


      #92
      UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Az elbirtoklás miért nem merül fel soha?
      De ez is felmerült bennem is, meg a "találás" is.
      Az elbirtoklást bíróság elé kellene vinni, és meg kellene jelölni egy alperest, akié volt, és ha bizonyítod (pl. tanúkkal) sajátodként birtokoltad 10 évig (ez lehet, hogy változott) akkor a bíróság megállapítja, hogy a tiéd.
      Ingatlanoknál ez viszonylag bejáratott módon működik, egy bírótól megkérdeztem, nálunk a megyében ilyen ingósággal kapcsolatos per, aminek nem ismerik a tulajdonosát, még sohase volt...Nem tudott rá mit mondani...
      (Esetleg az lehetne megoldás, hogy ismeretlen alperes ellen indítani a pert (mert a perben kell, hogy legyen másik fél is, az alperes), akinek a bíróság ügygondnokot rendelne?!)

      Ha valaki tud eredményes elbirtoklásról, ne tartsa magában!!!

      Én az összes Ptk (Polgári Törvénykönyv) szerinti tulajdonszerzési módot végig gondoltam, ide értve a (találást) is. Talált tárgyat beviszed az önkormányzati jegyzőhöz, és ha nem jelentkezik a tulajdonosa 1 év múlva a tiéd lehet...(Azt hiszem nagyot nézne bármelyik jegyző, ha egy komplett motorkerékpárt, mint talált tárgyat bevinnél, esetleg meg lehet próbálni!
      A lomtalanításkor találás nem jó, mivel a törvény szerint ha kitesz valaki lomtalanításkor egy cuccot azzal lemond a tulajdonjogáról, de automatikusan a szemétszállító közszolgáltatóé lesz a tulajdonjog. (Ez gondolom a guberálók miatt van így.)
      A motorkerékpár lajstromozott és regisztrált dolog, elvileg nem hagyhatod ott anélkül, hogy nem találnának meg, mint tulajdonost. Ráadásul nem is lehet csak úgy elhagyni, mint egy esernyőt, vagy sapkát. Ha lehetne, az összes jármű roncstól úgy szabadulhatna meg a tulajdonosa, hogy valahol ott hagyná az utcán, az erdő szélén, stb.

      Elvileg ha a közszolgáltató begyűjti a motorodat darabokban és hivatalosan meg tudod venni őket, akkor a tiéd. Egyrészt szerintem nagyot nézne bármelyik közszolgáltató, ha szerződést akarnál vele kötni...másrészt a hulladékgazdálkodás menete szabályozott, ő sem tehet bármit a begyűjtött anyagokkal, főleg ha abban van "veszélyes anyag" is...

      Ez az egész tulajdonszerzés ilyen esetekben nagyon nehéz kérdés.

      A tipikus megoldások működnek (adásvétel, ajándékozás, öröklés), az említett atipikus élethelyzetek kitaposatlanok...

      ui: Egyébként az összeépítéses OT-s eljárásnál is tulajdonképpen igazolnod kell, hogy a számozott fődarabok a tiédek!

      Komment


        #93
        Mit gondoltok arról, hogy ha a motorról semmi hivatalos adat nem fellelhető semmilyen adatbázisban. Majd szerencsésen előkerül egy nagyon régi adásvételi szerződés, ami a nagyszülő tulajdonjogát bizonyítja. Az eladó meg màr nem él. Még egyszer feltúrunk a nagyszülői házban mindent. Szürke forgalmit már biztosan nem találunk, de adásvételi szerződés még akár lehet valami hatalmas csoda folytán. (Eddig nem ezt kerestük)

        Elfogadnának/el kell fogadniuk vajon egy ilyen szerződést? Vagy nem lenne megoldás egy ilyen szerződés előkerülése, mert nem ellenőrizhető a nyilvántartásban se eladói se vevői oldalról, mivel ott semmilyen adat sincsen.

        A kartonos lekérdezési módszerben vajon milyen megközelítésből keresnek/tudnak keresni?
        • név alapján
        • rendszám alapján
        • vázszám alapján
        Utoljára szerkesztve a következő által: Kondorfa; 2019 ápr. 03, 17:01.

        Komment


          #94
          UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Az elbirtoklás miért nem merül fel soha?
          Ez is olyan mint Colombó felesége. Mindenki emlegeti, de még senki nem csinálta !
          Lemezjáték kedvelte ezt.

          Komment


            #95
            Lemezjáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Az elbirtoklást bíróság elé kellene vinni, és meg kellene jelölni egy alperest, akié volt, és ha bizonyítod (pl. tanúkkal) sajátodként birtokoltad 10 évig (ez lehet, hogy változott) akkor a bíróság megállapítja, hogy a tiéd.
            Jó, de ki az alperes. Illetve hogyan bizonyítom, hogy az övé volt. Ez így 22-es csapdája. Nem mindegy kié volt? Honnan kellene tudnom? 25 évvel ezelőtt egy rotakapára cseréltem egy faluban. Kit nevezzek meg?
            Everything is better when you decide you don't care.

            Komment


              #96
              UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Kit nevezzek meg?
              Egy biztos,1992 óta csak hivatalos nyomtatványon lehetett tulajdonjogot átruházni... Két visszaellenőrizhető tanu,és szintén ellenőrizhető eladó vevő,ami azt jelenti minden adatnak valósnak kell lennie... ezt próbálja valaki hamisítani......!
              Lemezjáték kedvelte ezt.
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                #97
                Ha a papa volt a tulaj-a kartonon-akkor Ok' a dolog. Ha más,akkor szívás. 99-ben volt egy nagy takarítás,Nekem volt több jármű is-új rendszámmal (!)-amit töröltek a papír alapú nyilvántartásból,és a számítógépesre már nem tették fel. Ha -ebben az esetben-nincs közokirat,az szívás.....az összeépítés megy,soha nem tudja sem az NKH,sem az Okmányiroda hogy valaha az alváz+motor összetartozott. Amúgy sincs "tipizálás",nincs gyári adat record sem!...és ha tudnák is,lehet olyan szerencse,hogy az ország két szegletéből kerül elő egy jármű részegységei,akkor mi van,semmi.
                Lemezjáték kedvelte ezt.

                Komment


                  #98
                  UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                  Jó, de ki az alperes. Illetve hogyan bizonyítom, hogy az övé volt. Ez így 22-es csapdája. Nem mindegy kié volt? Honnan kellene tudnom? 25 évvel ezelőtt egy rotakapára cseréltem egy faluban. Kit nevezzek meg?
                  Igen, igazad van, de az van amit írtam. Egy ezzel is foglalkozó bíró is csak ingatlanra tudott példát mondani, és a bírósági perek olyanok, hogy neked felperesként meg kell jelölnöd egy alperest, am
                  íg ezt nem reszed meg, szóba sem állnak veled.
                  Ha gondolod, megpróbálhatsz egy elbirtoklási pert valami papír nélküli motorra, nem túl bsgy értéket megjelölve, és akkor nem túl nagy a perköltség sem...

                  Komment


                    #99
                    Lemezjáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    neked felperesként meg kell jelölnöd egy alperest
                    Na jó, de ha a nagyapáé volt a motor, van rendszám, de az állam nem képes ez alapján megállapítani, hogy tényleg az övé volt-e, az miért az állampolgár hibája? Több, mint tíz éve ott áll a motor a sufniba, legyen az alperes az elhunyt nagyapa, azt kész.
                    Everything is better when you decide you don't care.

                    Komment


                      mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Egy biztos,1992 óta csak hivatalos nyomtatványon lehetett tulajdonjogot átruházni...
                      Oké, tegyük fel, hogy van egy motorom. 1989 előtt cseréltem zsák használtruhára, de nem tudom már a nevét. Azóta nálam van. Senki nem kereste, miért is keresné, hiszen fizettem érte. Kitől kell elbirtokolnom?
                      Everything is better when you decide you don't care.

                      Komment


                        UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Oké, tegyük fel, hogy van egy motorom. 1989 előtt cseréltem zsák használtruhára, de nem tudom már a nevét. Azóta nálam van. Senki nem kereste, miért is keresné, hiszen fizettem érte. Kitől kell elbirtokolnom?
                        De, ha tudnám a nevét, akkor már nem lenne gond. Ez így príma. Logikus.
                        mátéapu kedvelte ezt.
                        Everything is better when you decide you don't care.

                        Komment


                          UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Na jó, de ha a nagyapáé volt a motor, van rendszám, de az állam nem képes ez alapján megállapítani, hogy tényleg az övé volt-e, az miért az állampolgár hibája?
                          Én egy szóval sem mondtam, hogy ez az állampolgár hibája.
                          Csak azt írtam le, hogy milyen információm származik egy bírótól.
                          Tényleg bíztatok mindenkit, próbálja meg, és ossza meg a tapasztalatokat! Én is örülnék, ha sikerülne...

                          Komment


                            UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Oké, tegyük fel, hogy van egy motorom. 1989 előtt cseréltem zsák használtruhára, de nem tudom már a nevét. Azóta nálam van. Senki nem kereste, miért is keresné, hiszen fizettem érte. Kitől kell elbirtokolnom?
                            Ha a tulajdonostól szerezted meg, akkor nem kell senkitől elbirtokolni, hiszen a tiéd!
                            Ha a jármű nyilvántartásban, vagy a forgalmiban szereplő tulajdonos és közted tulajdonosi lánc áll fenn (akárhány tulajdonos is volt közben, és az sem lényeges, hogy átvezették-e őket a nyilvántartáson), a motor a tiéd. De ezt adásvételi, csere, stb. okiratokkal neked kell igazolnod!

                            Komment


                              mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Egy biztos,1992 óta csak hivatalos nyomtatványon lehetett tulajdonjogot átruházni..
                              És ha én 1998 ban vettem egy forgalomból kivont motort a tulajtól tanukkal, adatokkal, de csak egy A-4 papíron ? Akkor az nem érvényes ?

                              Komment


                                "mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Egy biztos,1992 óta csak hivatalos nyomtatványon lehetett tulajdonjogot átruházni.."

                                Dehogy.Nem a "nyomtatvány" a lényeg,hanem a kötelező tartalmi elemek.
                                Ha azt egy WC papírra írtad,és minden tartalmi elemnek megfelel,át fogják írni!

                                mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                És ha én 1998 ban vettem egy forgalomból kivont motort a tulajtól tanukkal, adatokkal, de csak egy A-4 papíron ? Akkor az nem érvényes ?
                                7

                                Ha minden tartalmi elemet (aláírások,tanuk,személyi ig szám(nem személyi szám) akkor igen,az A4 lap tökéletes.


                                mir-mur kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X