Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Problémás papírozás!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Akkor az nem érvényes ?
    A mi irodánkban nem,én is így voltam a pannóniával,szerencsére tudtunk új papirt irni,és az adásvételi sorban,az eredeti tulajtól kockáspapiron volt az megfelelt....igaz az régebbi volt.Amit írtunk annak még a tanuit is visszaellenőrizték....Ezért mondom ,ne csináljon senki humbug tanut és számokat,sose tudni mennyire lelkiismeretesen ellenőrzik az iratokat!
    Lemezjáték és Che kedvelte ezt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      A mi irodánkban nem,én is így voltam a pannóniával,szerencsére tudtunk új papirt irni,és az adásvételi sorban,az eredeti tulajtól kockáspapiron volt az megfelelt....igaz az régebbi volt.Amit írtunk annak még a tanuit is visszaellenőrizték....Ezért mondom ,ne csináljon senki humbug tanut és számokat,sose tudni mennyire lelkiismeretesen ellenőrzik az iratokat!

      Ez régóta is így volt,csak sok helyen nem ellenőrizték mert plusz munka.

      Az ügyintéző előtt minden közhiteles nyilvántartás ott van, a szem-szám vagy sz ig szám alapján pár kattintásra vissza tudja ellenőrizni a személy adatait,sőt a legutolsó személyi igazolványon lévő aláírást is látja kinagyítva.

      Ha "okoskodó"(van ilyen is,főleg kis helyeken ahol ráér) összehasonlítja az aláírásokat,s bár az ügyintéző nem grafológus/írásszakértő ( szerintem a grafológia nem egzakt tudomány,de ez egy másik történet) ha rossz indulatú,meg tudja akasztani az eljárást,és feljelentést tesz.

      Tudom hogy nehéz ezt előre megállapítani:

      -sajnos nagyon,nagyon függ az ügyintéző személye,felkészültsége,rátermettsége,ami nagyban befolyásolja az ügyünk sikerességét!
      Korábban többször tapasztaltam,hogy pillanatok alatt megakasztja az ügymenetet egy szürke forgalmi( sokszor még nem is élt a lelkem,mikor kiadták..),nem érti az összefüggéseket,és a kisebb ellenállás felé fog elmenni,ne legyenek illúzióink.

      Ezért -bár nehéz-de utazzuk száz kilométereket inkább,de próbáljunk(ha van lehetőségünk)egy felkészült,jó indulatú közszolgát választani,mert CSAK rajta múlik,szinte minden..


      mátéapu és Lemezjáték kedvelte ezt.

      Komment


        Sziasztok!

        Kedden kaptam meg a jó hírt az okmányirodából, hogy a motor valóban a nagyapám nevén volt. Indulhat a póthagyatéki.
        Az irat szerint. 1972.08.29-én kivonták a forgalomból. Akkor ezek szerint ezért nem találtam forgalmit.

        Ma megkaptam a hivatalos lapot is róla és sajnos van eltérés az adatok között.

        A kapott doksin a rendszám stimmel - ugyanaz, ami a váznyakba be van ütve
        Viszont a motorszám, vázszám nem ugyanaz.

        Ami a be van ütve: az BE 24875
        Ami az okiraton van: BC 24875

        Ezt most mennyire szívtam meg? Elírásra gyanakszom....

        ​​​​​​​Jól gondolom, hogy ebben az esetben öröklök egy olyan motort amim nincs és továbbra is van egy olyan motorom amit nem tudok lepapírozni?

        Utoljára szerkesztve a következő által: Kondorfa; 2019 máj. 31, 11:12.
        Che kedvelte ezt.

        Komment



          Szervusz!

          Szerintem is elírás.Úgy vélem,hogy egy betűből nem fognak problémát csinálni de azért érdemes rákérdezni az okmányirodánál!Csinálj a számokról jól kinagyítható fotókat és azzal próbáld bizonyítani,hogy nincs semmi manipuláció a motor és vázszámokkal kapcsolatosan.

          Azokban az időkben,amikor még ezeket a papírokat a rendőrségen csinálták,kézzel töltöttek ki mindent,valamilyen stencilezett formanyomtatványra és kinek milyen írása volt,az úgy sikerült.Velem is előfordult már,hogy az Y-t,4-esnek írták,szóvátettem és javították.

          Üdvözlettel:Che

          Komment


            Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Szervusz!

            Szerintem is elírás.Úgy vélem,hogy egy betűből nem fognak problémát csinálni de azért érdemes rákérdezni az okmányirodánál!Csinálj a számokról jól kinagyítható fotókat és azzal próbáld bizonyítani,hogy nincs semmi manipuláció a motor és vázszámokkal kapcsolatosan.

            Azokban az időkben,amikor még ezeket a papírokat a rendőrségen csinálták,kézzel töltöttek ki mindent,valamilyen stencilezett formanyomtatványra és kinek milyen írása volt,az úgy sikerült.Velem is előfordult már,hogy az Y-t,4-esnek írták,szóvátettem és javították.

            Üdvözlettel:Che
            Köszönöm! Megpróbálkozom vele.

            Komment


              Tudja valaki mi lett a sorsa ezeknek a régi forgalomból kivont járművek okmányainak és rendszámainak? Bevonták és letárolták/megsemmisítették őket?
              Utoljára szerkesztve a következő által: Kondorfa; 2019 máj. 31, 17:38.

              Komment


                Kondorfa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Bevonták és letárolták/megsemmisítették őket?
                Találtam régen volt rendőrségi épületben:forgalmikat rendszámokat,jó honpolgárként leadtam ,ismét kidobták és utána egyismerős "gazdálkodott vele "
                Che kedvelte ezt.
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  Kondorfa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                  Köszönöm! Megpróbálkozom vele.
                  Kicsit még szeretném boncolgatni a témát. Hol legyen a beavatkozási pont?
                  1. Megpróbálom a póthagytikba a helyes adatokat felvitetni. Tegyük fel, hogy sikerül. Kapok egy hivatalos papírt az öröklésről a jó adatokkal. A további ügyintézés során lehet probléma? (eredetiségvizsgálat, műszaki vizsga) Fog valaha bárki is dolgozni a kapott a lekért gépjármű nyilvántartó lappal? (ahol az elütött számok vannak)
                  2. Hagyom, hogy örököljek egy olyan motort ami nincs is/nincs a tulajdonomban (Állítólag BC 24875 sorszám nem létezett, erről gondolom nem lehet hivatalos iratot felmutatni) Az eredetiségvizsga és műszaki alatt próbáljam jelezni az eltérést. Vagy bejön vagy nem.
                  3. Az okmányirodában van segítségem. Ezt próbáljam meg igénybe venni?
                  A váznyakba ütött rendszám (ahol az egyezőség megvan) mennyire lehet erős hivatkozási alap?

                  Hétfőn megy ügyet intézni anyukám vidéken (közvetlenül csak ő örökölhet, erre ezért van szükség, nekem nem sikerült) és fel szeretném vértezni minden okossággal amivel csak lehet.

                  No mit gondoltok?

                  Komment


                    Kondorfa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Megpróbálom a póthagytikba a helyes adatokat felvitetni. Tegyük fel, hogy sikerül. Kapok egy hivatalos papírt az öröklésről a jó adatokkal. A további ügyintézés során lehet probléma?
                    Csak a valós lehetőleg fotózött adatokról lehet szó.eredetvizsgán ezeket írják be,és ezek után kellene a jóindulatú ismerős....
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      Csak úgy,eszembe jutott,hogy mi lenne,ha felkeresnél egy eredetiség vizsgálót és kérnél valamilyen írásbeli véleményt a számozás eredetiségéről,igaz ez nem hiszem,hogy ingyenes lenne,de legalább okirat érvényű.Azt sem tudom,hogy egy eredetvizsgáló adhat e ki ilyen igazolást,vagy csak teljeskörű eredetvizsgálatot.Amikor rendelkeznél egy ilyen igazolással,akkor kellene ahhoz a hivatalhoz fordulni vele,amely kiadta neked az eltérő betűjű okmányt,hogy nézzék már át még egyszer,mi lehet az eltérés oka.Az a baj,hogy ezek a hivatalok olyan merevek,mint egy nászéjszakás hímtag és eszükbe sem jut,hogy egy egyszerű elírás történhetett,mert egy hivatal nem tévedhet és,ha tévedett is azt nagyon kellemetlen nekik beismerni.

                      Mindenféleképp,még az örökösödési eljárás előtt rendezni kellene a valóság és a papíron szereplő adatok egyezőségét,mert ,ha pl. nincsenek irataid akkor nem is vagy,vagy ha valami eltér a papírokban akkor nem az vagy aki vagy.

                      Utálom ezt a papírozós szarakodást,de muszáj mert jaaaaj.

                      Üdvözlettel:Che
                      mátéapu kedvelte ezt.

                      Komment


                        Sziasztok!
                        Tudtok ajánlani egy lehetőleg Pest/Pest környéki eredetsigvizsglót aki jártas veterán motor témakörben és lehet vele értelmesen beszélgetni?
                        Köszönöm!

                        Komment


                          Sziasztok!

                          Csak el akartam újságolni, hogy 8 hónap várakozás után véget ért a póthagyatéki eljárás.
                          Ezt a 8 hónapot sikerült elütnünk:
                          • rengeteg balfaszsággal,
                          • tököléssel,
                          • indokolatlan kérdésekkel,
                          • légből előhúzott örökösök jogtalanságának bizonyításával (mármint ők kitalálták, hogy örökös én meg bizonyítsam be, hogy nem az...)
                          • 80-as évek elején kelt eredeti papírok felkutatásával.....
                          Csak hogy egyet említsek konkrétan.
                          Iratok beadása után 4 hónappal telefon, amikor már azt hittem mindenen túl vagyunk:
                          • Mivel tudjuk igazolni, hogy a motor a nagyapámé volt?
                          • Kedves Uram! 4 db A4-es lapot adtunk be, ebből az egyik ezt igazolja......
                          • Nem találom. Várjon egy pillanatot! Megtaláltam, itt volt a többi között.
                          Értéknek 50.000 Ft-ot adtunk meg. Erre fizettem 21.000 Ft illetéket.

                          Egyetlen egy szépséghibával zárult az ügy. Ahogy említettem a múltkor a gépjármű nyilvántartó lapon hibás adatok szerepeltek és így sajnos a most kapott végzésen is. Nem voltak hajlandóak korrigálni. Egy betű elütés van a motorszámban és a vázszámban. (BE 24875 helyett BC 24875. Szerencsére a rendszám stimmel.)

                          Közben találtam egy eredetiségvizsgálót, aki jártas veterán motorokban. Vázoltam neki a problémát. Megnyugtatott, hogy ez nem lesz probléma, vigyem hozzá és megoldjuk.
                          Viszont egyre inkább hajlok az OT felé. A felújításnak is ebben a szellemben kezdtem hozzá. Szóval majd meglátjuk....

                          movisz, pasetta és Che kedvelte ezt.

                          Komment


                            Szervusz!

                            Tetszik a történet,bár elolvasva elég sok gondolatot ébreszt bennem.Az eleve egy ártatlanság vélelmét sértő kérdés,hogy "Mivel tudjuk igazolni,hogy a motor a nagyapámé volt?",hát azzal vazze,hogy tudom és,ha semmilyen papír nincs,akkor is tudom,meg tudja a postás,a rendőr a villanyszerelő,a házmester,a fia és a kéményseprő.A másik,-a kérdést meg is lehet fordítani,Ők,a sóhivatalok,illetve a felfuvalkodott alkalmazottai,honnan tudják bizonyítani,hogy nem a Nagyapádé volt?Szeretem a hazámat,de teljesen ki vagyok ábrándulva,ebből az agyonbürokratizált,a jobbágyokon minden áron uralkodni akaró hivatalnok világból és ez,az idáig regnáló összes politikai csoportra vonatkoztatom mert,hogy jobbágynak néznek minket az már biztos.

                            Az érték meg annyi,amennyi,de a semmiért kifizettetnek veled,több mint százezret,mert a végére,mire felkerül az OT-s alumínium lesz az annyi,sőt lehet még több is.A befektetett munkáról és költségekről nem beszélek,mert azt Te a saját akaratodból teszed bele,hogy feltámassz egy motort,haló poraiból,amihez ráadásul érzelmi szálak is fűznek és nem is eladásra készül.

                            Aztán esetleg,ne adja a sors,valaki ellopja és bár összedarabolva és szétverve megtalálod valahol a tettessel együtt,az igazságügyi szagértő,majd meghatározza az értékét úgy tizenöt ezer körül,hogy szegény elkövető,nehogy börtönbe kerüljön,mert 27 éves létére nem tudna gondoskodni a három anyától származó 5 gyerekre (velem megesett hasonlatos)..

                            No a lényeg,hogy sikeresnek tűnik a lepapírozás,bár még nincs vége,de engedd meg,hogy veled örüljek,anomália ide,vagy oda.

                            Üdvözlettel:Che
                            movisz, szőrös és 4 további látogató kedvelte ezt.

                            Komment


                              Sziasztok!

                              Egy másik fórumon többen rákérdeztek tőlem a póthagyatéki eljárás menetére. Bemásolom ide is, hogy én mit tapasztaltam. Talán hasznos lesz valakinek.

                              A póthagyatéki eljárás megindításához szükséges iratok:
                              1. Lehetséges örökösöktől lemondási nyilatkozatok beszerzése. Ha mondjuk 4 db van akkor 1 örököl 3 lemond. Ez könnyen lehet macerás is, ha a lehetséges örökösök szétszéledtek az országban/világban. A formanyomtatványokat fel tudom tenni az oldalra valahová? Nem tudtam csatolni. A lemondó nyilatkozatok kitöltésekor figyeljetek arra, hogy azt az opciót válasszátok, hogy a lemondók a tárgyaláson nem kívánnak megjelenni. Így lefojtatják az eljárást személyes megjelenés nélkül. Ha probléma/hiánypótlás merül fel, azt fogják zargatni, aki örökölni fog. Alakítsatok ki vele jó viszonyt. Vigyetek neki pálinkát ha szereti
                              2. Leendő örököstől elfogadó nyilatkozat
                              3. Szükség lesz az utolsó tulajdonos (elhunyt hagyatéki végzésére), erről fénymásolat készül majd
                              4. Az okmányiroda által lekért gépjármű nyilvántartási lapra. Ez az irat bizonyítja, hogy ki volt az utolsó tulajdonos. Ezt a lapot találták meg amikor a rendszám alapú keresést elindították. Az okmányiroda a leendő örökösnek biztosan odaadja. Gondolom neki sincs meg a szürke forgalmija, így ő is csak ezzel a lappal tudja igazolni a tulajdon jogot. Ennek hiányában nem tudják elindítani az eljárást.

                              A póthagyatéki eljárás menete:
                              1. A fenti iratokkal be kell majd ballagnia lehetséges örökösnek az önkormányzathoz a hagyatéki ügyekkel foglakozó osztályra és elindítani a póthagyatéki eljárást. - ennek hossza kb 1 -1,5 óra
                              2. Az itt készült jegyzőkönyvvel együtt az ügyet a hivatal továbbítja az illetékes jegyzőnek.
                              3. Az illetékes jegyző lefolytatja az eljárást
                              4. Az eljárás befejeztével, az örökös átutalással megfizeti az eljárási díjat
                              5. Az új örököstől megveszed a motort.


                              Fontos:
                              • Elképzelhető, hogy a gépjármű nyilvántartó lapon más (régi/nem létező cím) szerepel mint a hagyatéki végzésen. (átnevezték az utcát és ma már más a neve) Az okmányirodában készült jegyzőkönyv felvételekor mindkét címet vezessétek fel a jegyzőkönyvre, hogy később ne legyen probléma vele. - nálam ez volt a helyzet mondjuk így - Nefelejcs u 13 (korábban fő utca 9) - itt ugyanarról a házról van szó
                              • Az elhunyt hagyatéki végzése vélhetően nem mai darab. Ügyeljetek, hogy a jegyzőkönyv felvételénél a fénymásolat jól olvasható legyen. Ellenkező esetben elképzelhető, hogy be kell ballagni majd az eredetivel - nálam sajnos ez volt a helyzet
                              • Örökösök.- az én esetemben: nagypapámé volt a motor, 5 gyereke volt - közülük az egyik az anyukám, aki most örökölt. Az eljárás megindításakor az egyik testvér és a nagymamám nem élt már. Így be kellett szereznem a lemondó nyilatkozatot anyukám 3 testvérétől. Az eljárás alatt fejvakarást okozott, hogy az elhunyt testvér házas volt és a népességnyilvántartás szerint(tévesen) is az volt a halálakor. Így hivatalból elkezdték keresni a volt feleséget,és később mástól született gyerekeit az öröklés végett. Bevittük az elhunyt testvér hagyatéki végzését, amin az szerepelt, hogy elvált. Ez sem volt elég. A szitut végül az oldotta meg, hogy nagyon nagy mázlival megtaláltuk az eredeti válási papírokat. Szerencsére még nagyapám halála előtt elváltak. Elképzelhető, hogy simán balfaszok voltak és összekeverték a lekérdezéskor a nagyapámat és a gyerekét. - Azonos nevűek voltak.
                              • Ha valamelyik közvetlen leszármazott már nem él, akkor mennek szépen sorban egészen a végiéig: elhunyt felesége, gyerekek... - amit egy késői válás jól meg is bonyolíthat. Mivel elég régiek ezek a motorok szerencsétlen esetben nagy családnál 3 generációval is lehet egyezkedni.
                              • Ha az örökösök a közelben vannak, akkor célszerű személyesen felkeresni őket azzal aki örököl, így helyben elintézhető minden, és később nem lesz már azzal probléma, hogy meggondolta magát.
                              Azért eresztettem ilyen bőre, hogy látni lehessen milyen problémák merülhetnek fel. Ott lehet előre gondolkodni, hogy ha a lehetséges örökösöket előre átgondoljátok és beszerzitek a lemondó nyilatkozatokat. Más probléma nem igen merülhet fel. Csak a lehetséges örökösök hozzáállásán és ha macerás az ügy a ténylegesen öröklő kitartásán múlik a siker.

                              Ideális esetben a jegyzőkönyv felvételét követően senkinek semmi további dolga nincsen.
                              Nem a legnagyobb hasznot hozó ügy. Fel kell készülni rá, hogy nem lesz gyors. Ha kisebb településhez tartozol, akkor lehet gyorsabban átmegy. Az én esetemben 8 hónapot vett igénybe.

                              Mindenkinek sok sikert és kitartást kívánok.

                              Üdvözlettel,
                              Kondorfa
                              Utoljára szerkesztve a következő által: Kondorfa; 2019 okt. 25, 12:02.
                              wsievers, Lemezjáték és 6 további látogató kedvelte ezt.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X