Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Póthagyatéki eljárás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #76
    remek. És utána? ..........

    Komment


      #77
      az elhunyt férfi testvérével kézenfogva besétáltok a hivatalba ahol póthagyatéki eljárás keretében, némi illeték kifizetése után a motor az élő rokonhoz kerül, aki eladja neked te pedig lobogtathatod az adásvételit az okmányirodában amikor lepapirozod a motorod!
      Lemezjáték kedvelte ezt.

      Komment


        #78
        trompeten eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Tehát mit kellene csinálnom?
        Először is olvasd végig ezeket:

        4. Szerezzünk tulajdonjogot! 1. rész - frissítve! - Blogok - Veterán fórum
        5. Szerezzünk tulajdonjogot! 2. rész - száraz, elméleti, tisztázó - Blogok - Veterán fórum

        És ha valami nem világos, érdemes ezt elolvasnod:
        http://veteran.forum.hu/kulonleges-e...i-eljaras-545/

        És ha továbbra sem világos, kérdezz bátran abban a témában! (Amúgy szerintem póthagyatékival jó eséllyel hamar forgalomba lehet helyezni a motorodat, legálisan. Ne kockáztass a közokirat hamisítással, mert könnyen magaddal is kiszúrsz, meg persze velünk is.)
        Gergőke és sinter kedvelte ezt.

        Komment


          #79
          Tiszteletem minden fórumosnak!
          Új tag vagyok ,de köszönöm hogy itt lehetek!
          S ha lehetne kérdeznék is valamit,hátha van aki jobban kiigazodik a törvényeink között!
          Lényeg,vettem egy Jawa 250/559-es masinát,tulaj meghalt (Ő van a forgalmiban,persze szürke) Örökösök is megvannak,csak az örökösök nem hajlandóak póthagyatékit intézni,pedig felajánlottam hogy fizetek mindent!
          Ebben az esetben mit lehet tenni,szerintetek?
          Válaszokat előre is köszönöm!

          Komment


            #80
            Hát nem valami segítőkészek. Így hirtelen az az ötletem, hogy egy szerződéssel állj oda amiben szerepel, hogy minden felmerülő költséget átvállalsz.
            Így én sem intézkednék, hogy szóban megállpodunk mivel elindítom a póthagyatékit aztán ja bocsi már tárgytalan. Bár ennyire nem zárkóznék el mint ők.
            Írjatok papírt aztán nyomd az orruk alá.
            soveny kedvelte ezt.

            Komment


              #81
              Hello!

              Nem tudom mennyire lehet őket megpuhítani, sokat szokott segíteni egy kis emberség. (az anyagi dolgok vállalása mellett). Persze van aki semmiképp nem hajlandó, ott lehet hogy pici ösztönzéssel kéne próbálkozni, de tényleg csak nagyon finoman!

              Komment


                #82
                Ilyen bőrpuhító eszközökkel

                Komment


                  #83
                  Örökösök is megvannak,csak az örökösök nem hajlandóak póthagyatékit intézni,pedig felajánlottam hogy fizetek mindent!
                  Ebben az esetben mit lehet tenni,szerintetek?
                  Kényszeríteni nem tudod őket, mert tulajdonképpen semmi nem kötelezi őket. Felajánlhatod amit a kolléga is ajánlott, hogy ha szeretnék írásban vállalsz minden költséget - de az sem jelent semmi biztosat.

                  Így én sem intézkednék, hogy szóban megállpodunk mivel elindítom a póthagyatékit aztán ja bocsi már tárgytalan.
                  Ugye csak örökös tudja elindítani - viszont ha hagyatéki hitelezőként jelölik meg az embert és lemondanak az öröklés tárgyáról (írásbeli nyilatkozatban, amit eljuttatnak a közjegyzőhöz), akkor nekik nem kell a közjegyzőnél megjelenni a tárgyaláson.
                  soveny kedvelte ezt.
                  There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                  Komment


                    #84
                    Üdv mindenkinek!
                    Köszönök minden választ ,nem tudom hogy érne e valamit valamelyik,mert amilyen ellenszenves bunkókkal van dolgom ilyet még nem láttatok! Semmire nem hajlandók,lóvé jó volt azt ennyi!!!
                    Mégegyszer köszönöm!
                    Sziasztok

                    Komment

                    Ugrás az oldal tetejére
                    Working...
                    X