Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Lencsevégre kaptam!

Collapse
Ez egy kiemelt téma.
X
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Igazad van! És nem hiába lázadozol. Egyszerűen csak, ha belegondolok, hogy ott falun a faluban sokan vannak, akik szinte ki sem teszik onnan a lábukat, nem fogank ennek utána nézni. Hívják, aki ott van, aki pedig ad, amit ad.

    Komment


      kézben vitték a családtagot!A sírt ugyanígy ásták,a temetőőr vezénylésével.Mindenki a sírra tette a virágját és koszorúját,túl egyszerű volt
      Emberi megoldás. Kevés helyen működik így "valamiért".

      Komment


        Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Emberi megoldás. Kevés helyen működik így „valamiért”.
        Ez helyi szokás. Nádudvaron az megtiszteltetés, ha meghívnak valakit sírt ásni, erre mifelénk meg nem is hallottunk ilyenről.

        Komment


          Nádudvaron az megtiszteltetés, ha meghívnak valakit sírt ásni,
          Még ha veterános fórum is,jól esik ilyesmiről olvasni. (bővül a tudástáram)

          Komment


            Témát váltok. Leányfalu MOL kút.....

            Click image for larger version

Name:	DSC_0081.jpg
Views:	1
Size:	201.5 KB
ID:	150103

            Komment


              Hozzád mentek kutat fúrni?,ezen én is gondolkodtam mióta csatornáztak miután ami befolyik azután kell fizetni!

              Komment


                Nem, nem hozzám jöttek, de én is gondolkodom a kútfúráson...

                Komment


                  Egyszer már megalkottam,hogy váltókapcsolóval vezetékes vagy kútvíz kerüljön a rendszerbe. Most szerencsémre iható minőségű a fúrott kút vize. Jövőre ismét alkotok.

                  Komment


                    Vannak dolgok, amik nem változnak. A képen a legújabb Lada hátsó futóműve. Olyan ismerős az a fékdob!

                    Click image for larger version

Name:	IMG_20161103_165253.jpg
Views:	1
Size:	193.7 KB
ID:	150104

                    Komment


                      MOL kút...
                      Elég sűrűn járhatnak oda !

                      Komment


                        Szervusztok!


                        Mostanában hallottam a rádióban,hogy be kell jelenteni az "illegálisan fúrt kutakat",a pontos határidőre nem emlékszem,de mintha 2018 lett volna a határidő.A meghatározott időpontig a bejelentéseket,nem követi szankció.Szerintem,ha ilyen kútfúrásban töritek a fejeteket,akkor gyorsan kellene fúratni,mert ha ilyesmin gondolkodnak,akkor lehetséges,hogy engedélykötelessé teszik,abból meg tengeri kígyó is lehet.Azt is el tudom képzelni,hogy a fúrt kutakra mérőórát kell szereltetni és a vízkivétel után fizetni kell majd,-mert nagyon kell a pénz a csákóra,meg a bojtokra és rojtokra.

                        "Éljen a Magyar szabadság,éljen a haza",-meg most már a népet is hagyni kellene élni!

                        Üdvözlettel:Che

                        - - - Updated - - -


                        Kedves Zsolti!


                        Ami egyszer bevált és jó,azon nem is kell változtatni.Sokat lehetne beszélni a sok agyonbonyolított dobfékről,láttam már egy pár típust,az utánállítós jobb-bal menetes vackoktól és a lemezoldalú,szinte felszabályozhatatlan fékdoboktól,a szerintem legegyszerűbb és legjobb konstrukciójú FIAT dobfékekig (ilyen pl. a kis Polski is).. Sajnos ebben a témában is csak azt lehet mondani,hogy minél újabb,annál bonyolultabb,de ettől még nem jobb.

                        Üdvözlettel:Che

                        Komment


                          Azt is el tudom képzelni,hogy a fúrt kutakra mérőórát kell szereltetni és a vízkivétel után fizetni kell majd
                          Nyilván nem véletlen hogy nyilvántartásba akarják venni az összeset.
                          Mert rájöttek, hogy van még olyan dolog ami után még nem fizetünk díjat / adót, stb.
                          Arra leszek kíváncsi mikor fugunk légáramlás mérővel az arcunkon járkálni. Aztán havonta egyszer jön a leolvasó. Na Balázs bácsi, lássuk mennyi drága levegőt fogyasztott... Fizessen csak...

                          - - - Updated - - -


                          már a népet is hagyni kellene élni!
                          Pont nem ebbe az irányba haladunk

                          - - - Updated - - -


                          Ami egyszer bevált és jó,azon nem is kell változtatni.
                          Így van, szerintem is inkább pozitívum, hogy nem dobták el azt ami jól bevált, pusztán "hájtekkesítési" célból.

                          Komment


                            vízkivétel után fizetni kell majd,
                            Tudtommal nem majd, hanem már ! Nem megerősített források szerint, a talajban lévő víz, akárcsak az ércek kincsek stb. az állam tulajdona. Ha megcsapolod, " lopás bűntettét " követed el. Azt nem tudom hogy kinek, de valakinek már most is fizetni kéne !

                            Komment


                              "Elég sűrűn járhatnak oda ! "

                              Igen. A fogyasztást nézve, csak a kút 5 km-es körzetében dolgoznak.

                              Komment


                                A házi vízművekre vonatkozik az, amiről írsz.
                                A locsolásra fúrt kutakat toväbbra sem kell bevizsgáltatni illetve bejelenteni. Tehát, ha iszod a vizét, már engedélyköteles, ha jól értem a jogszabályt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X