Közlemény

Collapse
No announcement yet.

De jót motoroztunk ma!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    E:dmu politika nélkül én béke párti vagyok és alig várom mindőtökkel a békülést!

    Komment


      Ma délután volt egy kis idom es leugrottam a Porto Piccolo -ba(Sistiana).Csak sajnos elbujt a napocska hazafele jovet azé csinaltam egy kepet a szokasos kedvenc helyemen Click image for larger version

Name:	IMG_20230326_162739078.jpg
Views:	132
Size:	982.9 KB
ID:	231837

      Komment


        Akkor én is hősködök, szombaton Monoron volt a Classic Motocross Bajnokság első fordulója. Jól elvertek így a 60+ kategória 10 indulójából akik mind beértek a célba ellentétben a többi kategóriával, nagy küzdelemben megszereztem a 10. helyet.

        Komment


          Tetszik a bátorságod de hidd sokunk a 10 ből 12. ek lennénk! Gratula

          Komment


            Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Horexnak úgy tudom nem Schwalbe, hanem S51-es Simsonja van
            Ahogy mondod!
            Jár az bagyam, de annyira együl vagyok hogy nem tudom ki/megbeszélni magam ez esetben
            A közelben van egy kereskedés, szép nagytestű robogókkal
            Nincs váz, nem kell átlépni, váltani. Öninditó és automata váltó, 250 ccm
            Jellemző ár 2millió
            Akinek két anyja volt, meg jól keres, az adjon 2millát egy motorért, ami csak a falu/városban kellene a boltba
            Dehát mit tegyek ha roncs lettem, a benzin meg drága

            Ma nézem a Horexemet, ereszti az olajat, akksi teljesen feltöltve, nem is használtam, tartja vagy 5 percig a töltést
            Van egy vadi új Varta-m, majd eszkábálok hogy rögzitsem
            Lehúzni a blokk bal felét és tömitőpaszta, ahhoz már egyedül nincs energiám, pedig zavarja a szemem
            Volt egy barátom, néha invitált, Hosszúkám gyere át csak beszélgetni, egyedül olyan unalmas
            Ugyanezt érzem most
            Anno ez más szereléssel együtt, szombat-vasárnap a konyhaasztalon megvolt
            A lényeg, eljutottam odáig hogy el kell adni a Horexet is. Ami nem megy, nem megy

            Amikor fiatal voltam, volt egy idős ismerősöm, öreg motor szakértő
            Elugrottam hozzá, "Gyula bácsi jőjjön át, ez+az a gondom, kértem. Majd átsétálok, mondta
            Miféle séta? Ott az MZ. Ááá, már nem megy fiam
            Eljutott a lelkem a Horex eladásáig is, de még csak gondolat. 53 éve nálam van, a lelkem még nem engedi
            Francba!

            Komment


              horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Jár az bagyam, de annyira együl vagyok hogy nem tudom ki/megbeszélni magam ez esetben
              Ha az írás is megteszi, akkor írj nyugodtan ide. A sok hozzászólás között nem veszik el
              horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Nincs váz, nem kell átlépni, váltani.
              Schwalbe vagy SR 50 alkalmasabb ilyenre, ha már Simsonokról volt szó. És még jóval 2 millió alatt lehet venni, felújítottat is.
              Édesapám egyik barátja olyan 75 körüli még mindig Schwalbét használ vásárlásra Győrön belül. Egy évben egyszer-kétszer kell csak hozzányúlni, akkor mindig áthozza neki a szervízre. Fék probléma, olaj csere. Nem szokott semmi komoly lenni.
              horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Eljutott a lelkem a Horex eladásáig is, de még csak gondolat. 53 éve nálam van, a lelkem még nem engedi
              Ilyet szerencsére még nem éreztem, de nem kell elsietni. Ha úgy van majd eladod.

              Komment


                Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Schwalbe vagy SR 50 alkalmasabb ilyenre,
                A váltás , a lábfej mozgatása nem tökéletes, ezért is lenne jobb egy automata váltós. Horexxel is ez a probléma, nagyon össze kell hajtani a lábam és mozgatni fék, váltáskor

                Komment


                  Babetta! Vagy az nagy visszalépés lenne egy szimó után? A pedálok miatt az is kényelmetlen lehet kicsit. De legalább könnyű megtartani, mert olyan 40 kg-t nyomnak csak

                  Komment


                    Mikor a kórházban feküdtem a frissen "vasalt"lábammal "motoroztunk.Volt egy idős bácsika aki villanybringával élvezte a bevásárlás örömeit.Baj volt az egyensúlyal és az ízületekkel is,tetszik nem tetszik ez is egy megoldás.Egyébként még lehet kedvezményes is ,ha segít a doki!!!
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Dehát mit tegyek ha roncs lettem
                      Lehet ezzel csak én vagyok így de SZVSZ egy ember nem attól lesz "roncs" hogy nem képes olyan dolgokra amikre fiatalabb korában még képes volt . Nagyon sok kiegészítő kapható motorokra, többek között olyan is amivel "automatizálható" (valószínűleg csak a váltást tudná elvégezni helyetted, a kuplung maradna a "kezedben") még egy hagyományos lábváltó is pl . Vagy esetleg nyerget egy kicsit vastagabbra csináltatni és/vagy konzolokkal a lábtartót kicsit lentebb tenni...



                      Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Babetta!
                      Nem rossz ötlet, csak a 2 sebességeseket kerülje. Háklis a szíjra és nem épp olcsó a váltóalkatrész bele. Illetve a főtengely szimeringgel ellentétben már csak akkor veszed észre hogy ereszt a váltód ha nem bírod elindítani mert a 2. kuplung konkrétan tocsog az olajban....

                      Komment


                        jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Nem rossz ötlet, csak a 2 sebességeseket kerülje.
                        Egy ismerősnél láttam egyszer egy 210-est ami gyárilag egy sebességes volt. Az lehet a legjobb. Majdnem olyan, mint a klasszik hegesztett kettes megoldású
                        Az első részben leírtak ha univerzálisan felszerelhetők minden váltós motorra akkor Horex-nak nem kell elbúcsúznia a motorozástól. Csak egy kis utánajárást igényel a dolog. Ha valaki tud valami plusz információt akkor ne tartsa magában.

                        Komment


                          horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Nincs váz, nem kell átlépni, váltani. Öninditó és automata váltó, 250 ccm
                          Lényeges az átlépés,is srácok.Mikor gond a sebváltás akkor a berúgás és a betekerés is gond,tényleg az automata lenne jó.Viszont olcsón megbízhatót ebben az országban nem fog kapni!
                          Ti is azt mondjátok,hogy használt megbízható Babetta is "fehér holló"
                          Kritériumok..:
                          Ne kelljen berúgni.
                          Ne kelljen szerelgetni.
                          Ne kelljen sebességet váltani.
                          Alacsony átlépési magasság.
                          Ne legyen túl drága...

                          Szerintem nem kell sok Le-sem és nagy köbcenti sem (azt már csak a szemünk kívánja.)Nem árulta el a barátunk,miért a 250-est nézegette.Az a kategória már szerintem hosszú távra való 100-150km köröket lazán tudja.Nem boltba járós .

                          Rajta lehet tovább agyalni !!!!
                          Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2023 ápr. 02, 07:39.
                          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                          Komment


                            Nem mintha a motor kérdés meg lenne oldva, a jó magyar állam sok embert lerúg az árok szélére /aki még nincs ott/
                            Kivonták az autómat a forgalomból, mondván, nem fizettem KGFB-t
                            Persze fizettem!
                            Első levélben csak szóltak hogy hallo, mutassam be vagy vigyem be az okmányhivatalba
                            Azonnal elküldtem a megadott emilcimre . Ennek ellenére pár nap és akkor jött a kivonás, de mehetek bíróságra, mert a biztositó igazolása nekik nem hiteles, nincs a központi franc tudja milyen adatbázisban.
                            Ügyfélkapu, online beadvány a biróságra, de van egy kitétel, amit nem vettem észre, jogvédelmet kell kérni, ami felfüggeszti az ügyet
                            Gondoltam sinen vagyok, betelt a forgalmi, lakcimváltozás is volt, kicserélem a forgalmit
                            Két órát eltöltöttem, vitatkozással, jegyzőkönyv felvételével stb, aztán hazajöttem a kivont autómmal
                            És mindezt nagyon tömöritve irtam le, mert ennél bonyolultabb helyzet volt ott
                            Talán kedd vagy szerdán személyesen bemegyek a biztositóhoz és lesz asztalborogatás

                            A lényeg, Húsvét, mennem kellene b.nőmhöz és nem tudom hogy
                            HÉV megálló 2km, a célállomástól a lakás kb ennyi és gyalogolni egy kinszenvedés
                            Megy a motor megy, de már a hátam közepére se kell, pedig csak 10km a 3-as úton a táv
                            Anno ameddig nem volt hó, minuszokban is nyomtam 20-25km-t is

                            Esetleg taxi számlára, mert valakin behajtom ezt a pénzt
                            Ráadásul van egy idegbajom is, fóbia a tömegközlekedéstöl, és a nyilt terektöl/agorafobia/
                            Kellemes/ebb/ Húsvétot mindenkinek!

                            áh, Chemotox topikba kellettvolna irni, de mostmár mindegy
                            Utoljára szerkesztve a következő által: horex; 2023 ápr. 09, 12:12.

                            Komment


                              horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Kivonták az autómat a forgalomból, mondván, nem fizettem KGFB-t
                              Persze fizettem!
                              Hát erre nem nyomnék "tecciket", de írni is csak közhelyeket tudnék... (nyugi, nyugi, csak higgadtan, kitartás, meg ilyenek... ezzel meg csak tovább idegesítenélek, bocs)

                              Komment


                                sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Tetszik a bátorságod de hidd sokunk a 10 ből 12. ek lennénk! Gratula


                                Jöhetsz! Nincs messze!

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X