Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Verhovina hatoshoz minden segítséget amivel tudtok szolgálni elfogadok.

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Verhovina hatoshoz minden segítséget amivel tudtok szolgálni elfogadok.

    Még a télen lett szétszedve most jött vissza a festett alkatrész hozzám.
    Most így néz ki:
    Click image for larger version

Name:	DSC_0459.jpg
Views:	1
Size:	203.6 KB
ID:	157024Click image for larger version

Name:	DSC_0460.jpg
Views:	1
Size:	205.4 KB
ID:	157025Click image for larger version

Name:	DSC_0461.jpg
Views:	1
Size:	205.9 KB
ID:	157026
    Amilyen segítséggel tudtok szolgálni elfogadom. Most azt nem tudom, hogyan álljak neki.

    #2
    Üdv! Villáskulcs és csavarhúzó...beülsz a közepére, és csavarozod össze a darabokat. Utána meg elmész gumit venni.
    sinter, Beagle és Ifás kedvelte ezt.
    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

    Komment


      #3
      Ha nem csípem ki az egyik elsőt már fel lenne gumizva jó kis USSR gumikkal.

      - - - Updated - - -

      Gumizás kész!
      Akad néhány alkatrész amiről mg nem mondom, hogy szeg vagy csavar.

      Komment


        #4
        Szia Ifás! Székely Péter a te embered. Ma este 18 órától van az Ipartestületnél Csabán taggyűlés. Szerintem ott lesz.

        Verhóban elég tájékozott vagyok, de személyesen nem tudok elmenni segíteni. Nagyon egyszerű gép. Kérdezz, felelek. A vázzal kezdjed és a kormányvillával. A villaszáraiban danamid-perselyek vannak.
        Ifás kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Nyaralni lesz Peti komám jövő héten sajnos.

          Komment


            #6
            Addig is amíg megjön egy kis olvasnivaló. Innen letöltheted:

            Letöltések
            Ifás kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Click image for larger version

Name:	DSC_0502.jpg
Views:	1
Size:	198.8 KB
ID:	140608
              Click image for larger version

Name:	DSC_0503.jpg
Views:	1
Size:	197.1 KB
ID:	140609
              Eddig jutottam vele 1 délután alatt.

              Komment


                #8
                Szépen haladtál vele, grat!
                Ifás kedvelte ezt.
                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                Komment


                  #9
                  Ifás eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  [ATTACH=CONFIG]23400[/ATTACH]
                  [ATTACH=CONFIG]23401[/ATTACH]
                  Eddig jutottam vele 1 délután alatt.
                  Valóban jól haladsz vele, de az ülésrögzítőt és a zsanérját le kell venned, mert előbb jön a műanyag szerszámtartós rész, és ezek szorítják oda a vázhoz. Az ülést hátul egy hosszú csavar és egy műanyagbetétes önbiztosítós anya (vagy két kontraanya) rögzíti. Az ülésen lévő gomba elöl a két rugóacél közé kell, hogy enyhe lecsapással bemenjen.

                  A műanyagra vigyázz, mert ez valami olyan fajta, ami hirtelen ripityára tud menni. (Ülés alja, oldalfedelek) EZt a fajtát használták a Ladákban is. Egy ablakmosó tartályom ment szét így, pedig csak a helyére akartam rakni és nem is feszegettem.

                  Még valami: a hátsó teleszkóp Rigára való. A Verhóé nyitott tekercsrugós. Elég gyenge. Ha erősebbet szeretnél (és szebbet) ajánlom a Romet Poniét. Szép és erős rugói vannak.

                  Szép lesz, csak így tovább.
                  Utoljára szerkesztve a következő által: CZsolti; 2014 júl. 28, 07:28.

                  Komment


                    #10
                    A doboz nincs meg mert már eleve törött volt. Fixre rögzítem majd az ülést nem felnyitható lesz.
                    Teleszkóp eddig Pannónia volt benne.
                    Viszont most elakadtam egy kicsit ezt az alkatrészt nem tudom hová való.
                    Click image for larger version

Name:	10577898_701799176523385_1282371805_n.jpg
Views:	1
Size:	89.7 KB
ID:	140610

                    Komment


                      #11
                      Benzintank lefogatás elöl a vázhoz. Fontos, hogy a tank peremgumija legyen fent és sértetlen legyen. Az íves kivágás a kormánnyak felé néz. http://xmotor.hu/portal/static/uploa...6969_orig1.jpg

                      Komment


                        #12
                        Akkor jól sejtettem.
                        Egyébként a tankra való gumikat és bowden garnitúrát belehet valahol szerezni?

                        Komment


                          #13
                          Bowdeneket legegyszerűbb csinálni méretre. Nem túl bonyolult és szerintem lehet is olyanokat kapni, amiből átalakítható. A hátsó fékbowden kivétel lehet. Az egy kis rövid darab volt, arra már nem emlékszem, hogyan is volt kialakítva. Emlékeim szerint a gáz, kuplung és első fék az a Babettáéból lett szabva. Azoknak a felső, kormány felőli vége befogatás szempontjából megegyezik a Verhóéval.

                          Peremvédő gumiprofilt lehet méterrekapni. Azt kell végteleníteni. Térdvédő gumit viszont fogalmam sincs honnan tudsz beszerezni.

                          Komment


                            #14
                            Azt kell végteleníteni
                            Nincs az végtelenítve. Elől a tankrögzítő lemez fogja egybe.

                            - - - Updated - - -

                            A doboz nincs meg mert már eleve törött volt.
                            Nekem lehet van valahol. DE börzén biztos találsz aprópénzért. A tankgumi nincs utángyártottban, ahhoz valószínű venned kell pár tankot, amíg lessz 2 jó állapotú, a hülye alakja miatt ugyanis mindíg elszakad.
                            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                            Komment


                              #15
                              Click image for larger version

Name:	DSC_0512.jpg
Views:	1
Size:	196.9 KB
ID:	140670
                              Click image for larger version

Name:	DSC_0513.jpg
Views:	1
Size:	198.9 KB
ID:	140671
                              Felkerült a csomagtartó, hátsó lámpa és sárvédő. Elkezdtem a vezetékelését, kap két rejtett kapcsolót és egy Pannónia fény váltó kapcsolót.
                              Elvileg Gyulán van aki gyárt bowdeneket holnap kiderül.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X