Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    lajban futó vezérműszíj...
    Mik vannak... azt hittem ezek az új OHC fűnyírómotorok láncos vezérlésűek.
    Egyébként himba is van benne, vagy a bütyköstengely közvetlenül nyomja a szelepeket?
    (Apropó, miért is nem volt jó a jó öreg alulvezérelt megoldás . Ja, hogy kevesebb volt a hibalehetőség)

    - - - Updated - - -


    valahol mélyen van a bibi...
    Ezekből külön élvezet kiszedni a dugattyút

    Komment


      Épp ,a küldött át apány egy cikkel a LED-ekről:
      Nem minden LED ami f
      Bár a CRI értéket (színösszetétel) nem részletezi. A nap CRIja 100, a hagyományos égőé is annyi. Tapasztalatom szerint ha egy LED a szokásosnál jobb lm/w értékű akkor az a CRI rovására megy. Persze egy zseblámpánál nem nem lényeg, de szobavilágításnál nem használnám azokat a 3W 270lm-es LED-eket amiket a lámpáimhoz igen...
      Visszaérve a fent linkelt irományra, az én tapasztalataim is hasonlóak, annyi hogy ez elég régi írás, azóta sokat fejlődött a dolog.
      Én a szobámba 1W-os LED-ekből csináltam lámpákat(4X3db egyenlőre) Elég jó, de élettartamról még nem tudok nyilatkozni.
      A másik, ami még annyira nem elterjedt dolog hogy itthon csak 1-2 webáruházban láttam. De ennek ellenére annyira nem drága, ahhoz képest amit tud. Ez a COG LED-es égő. Külsőre hasonló mint egy hagyományos izzó, és (amit semmilyen más LED nem tud) szórási képre is tudja azt amit egy hagyományos égő. Meleg fehérben egész kellemes a fénye is.
      Click image for larger version

Name:	sku_364408_1.jpg
Views:	1
Size:	47.2 KB
ID:	147973
      A konyhában ilyen van. Igaz egyenlőre csak egy, a mellette lévő kompakt cső kb 1 héttel többet ment nála amikor ez megjött és a helyére került. Amik meglepett hogy a 8W-hával és a nagy szórási képével is olyan fénye volt hogy a 11W-os kompakt cső mögött annak láttam az árnyékát...
      Persze a kompaktcső azóta bedöglött(az elektronikája nem bírta...) ennek viszont semmi baja.
      Amit persze nem árt figyelembe venni(minden LED-es cuccnál) hogy ne 220, de lehetőleg ne is csak 230V legyen a maximum feszültség.
      Amiket néztem a többségének az elektronikája elég nagy tartományban működik, de a legtöbb csak 230V-ig.
      Na de akad olyan is ami 85-265V-ig működőképes, ezért ezzel aligha lesz gond.

      Komment


        Szervusztok . Tudom haladni kell a korral , meg a környezetszennyezés . Használok is LED-s lámpát - több területen is .... 100W -s hagyományos izzó sincs már nagyon , de van vagy 25 db ( egy egész karton ) 200 W-s izzóm ....... és elmondanám , hogy k...a jól látni mellette és a hidegben a kezemet is melegíti ....... ( a villanyóráról most ne essen szó ) . Üdvözlettel.

        Komment


          Amit persze nem árt figyelembe venni (minden LED-es cuccnál) hogy ne 220, de lehetőleg ne is csak 230V legyen a maximum feszültség.
          Ezt eszembe se jutott kiemelni pedig fontos , nálunk pl a UPS szerint 240-244V körül mozog a hálózati feszültség....

          Komment


            No, de akkor mivel világítsak a műhelybe ? 50m2, és minden fal fekete a hegesztéstől.

            Komment


              No, de akkor mivel világítsak a műhelybe ?
              Így utólag...lehet én is többet spóroltam volna egy meszeléssel..

              Komment


                Így utólag...lehet én is többet spóroltam volna egy meszeléssel..
                Spórolni csak úgy lehet,ha van miből!

                Magyarul van miből megcsinálni a meszelést és a takarékos világítást is,akkor már lehet választani gazdaságosabb dolgok közül!!!!

                - - - Updated - - -


                mivel világítsak a műhelybe

                Egyébként a legjobb a természetes világítás,vagy nem?
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Ezt eszembe se jutott kiemelni pedig fontos , nálunk pl a UPS szerint 240-244V körül mozog a hálózati feszültség....
                  Nem csak nálatok probléma ez.
                  Aztán persze csodálkoznak az emberek hogy a piacon vett LED-es égő bekrepált, vagy rosszabb esetben szétrobbant.
                  Van egy ilyenem, nagybátyám használta akváriumvilágításnak. Pár hétig szép és jó volt, aztán egy hangos durranással, amit csobbanás követett a lámpa belseje pedig az akváriumban landolt... A másik lámpa, ami e mellett volt pár nappal tovább bírta, arról szimplán csak a LED-ek fele lepergett a hőtől

                  Egy ismerősöm a a perig ment, mert a házuktól nem messze lévő szivattyúház annyira bezavart a hálózatba hogy akármilyen LED-es vagy kompakt cső pár nap alatt tönkrement.
                  Az ügy végét még nem tudom, de kíváncsi leszek rá.

                  - - - Updated - - -

                  mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                  Egyébként a legjobb a természetes világítás,vagy nem?
                  Az, de a kint hideg van, a műhelyben meg nem feltétlen praktikus tüzet rakni...

                  Komment


                    közvetlenül nyomja a szelepeket?
                    Himbák vannak,a hengerfej nem levehető....ügyesen bedugták a szelepeket.. Így utólag: valoszínű csak annyi baja lesz,hogy a szelepdeknit megsértették,s kitámasztotta szelepet.. Bár még a henger belsejét nem láttam...majd holnap fotóval. Lassan haladtam,mert rohangáltam közben festeni.

                    Komment


                      heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Külsőre hasonló mint egy hagyományos izzó, és (amit semmilyen más LED nem tud) szórási képre is tudja azt amit egy hagyományos égő.
                      Ilyet láttam már az obiban. Nem tudtam, mi ez.
                      Amiket vettem 8w, annak a burája fehér opálos müa. Ez elég jó szórási képet ad, azzal nincsen baj. Lámpabura alatt meg főleg. Kis helyiségben lelógó csillárról sok is a fényerő.
                      A probléma a spektrummal van. Engem idegesít, rontja a látásom.
                      Láttam már olyan embert, aki évekig elüldögélt a kék fényű kezdetleges kompakt fénycső mellett, engem az utcáról is zavart a dolog.

                      Komment


                        Egyébként a legjobb a természetes világítás,vagy nem?
                        Persze...22:05-kor... Majd megpróbálok szagok,s tapintás alapján tájékozódni.. Néha azért bejön.....

                        Komment


                          Lehet, hogy már beszéltük, elfelejtettem. A sok kapcsolóüzemű táp annyira megszórja a hálózatot feszültségtüskével, hogy ebből is akadhat probléma. Valahol van erről fent egy PhD dolgozat, majd előkeresem.

                          Komment


                            Épp ,a küldött át apány egy cikkel a LED-ekről:
                            Nem értem,de azért tetszik.. Egy kicsit azért okosabb lettem...szóval akkor nekem olyan kell mint a képen..

                            Komment


                              A probléma a spektrummal van. Engem idegesít, rontja a látásom.
                              Csak nem hideg fehéret vettél?

                              Egy ismerősöm a a perig ment, mert a házuktól nem messze lévő szivattyúház annyira bezavart a hálózatba hogy akármilyen LED-es vagy kompakt cső pár nap alatt tönkrement.
                              Számítógépe hogy viseli? Tudtommal az se nagyon szereti a tüskéket/tranzienseket.

                              De ha már feszültségtüskéknél tartunk egyszer heccből loggoltam fél óráig a bemeneti feszt, hát eléggé tüsi...

                              Komment


                                Bár lámpatesttől és plafontól is függ, de ha fehér a plafon akkor baromi kellemes tud lenni ha a lámpa arra(ha rendesen akarsz látni akkor pedig lefelé is) világít. A visszaverődő fény sokkal kellemesebb a szemnek.
                                Ezért nem vagyok híve azoknak a fényforrásoknak amik csak összpontosított fényt adnak. Bár a fő világítás a szobámban is ilyen, de lesz mellette más is, ami csak a plafonra világít...

                                Ezért tetszett meg a COG LED, aztán mostanában tervezek rendelni még vagy kettőt. Tesztelni kell őket.

                                Az opálos elejű kis LED-es izzók nem rosszak, akkor ha csak kevés fény kell. Ilyen volt nekünk a garázsban(a lakásba is azon keresztül megyünk be) mozgásérzékelővel együtt.


                                Számítógép tápokban azért van zavarszűrés rendesen, valamint az alaplapon a betáp után rögtön ismét van zavarszűrés.
                                A komolyabb berendezéseket nem zavarták a hálózati zavarok, csak az egyszerűbbeket.

                                Tetszik ez a naplózás, ha eszembe lesz holnap este csinálok és is egyet. Úgy, hogy a dugaljtól nem messze leágaztatott LED-meghajtós lámpát kapcsolgatom majd közben. Kíváncsi vagyok észre lehet-e majd venni rajta az ócó kínat kapcsoló üzemű táp hatását.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X