Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    A Honda fűnyírómotor. Kivettem a himbát,hogy látható legyen. A szelepdeknin pici lyukat belülről gyógyítottam...ne kívül csunyálkodjon...Click image for larger version

Name:	motorépítés 050.jpg
Views:	1
Size:	196.2 KB
ID:	147979Click image for larger version

Name:	motorépítés 051.jpg
Views:	1
Size:	191.3 KB
ID:	147980Click image for larger version

Name:	motorépítés 052.jpg
Views:	1
Size:	191.3 KB
ID:	147981

    Komment


      Sikerült visszatenni bele a kompressziót? Vagy nem a dekni volt a hunyó?

      Komment


        Vagy nem a dekni volt a hunyó?
        Az volt az.. Kompresszió van. 10 perces munka volt...a fél nap mosogatás,tömítésgyártás pedig szorgalmi feladat..

        Komment


          Csendélet...Click image for larger version

Name:	bmvjanuár 004.jpg
Views:	1
Size:	200.2 KB
ID:	148016 közben sül a tök a sparheltban.. Azért nem tudok rendet rakni...mert ha a helyére akarom pakolni a dolgokat...ott már van valami..

          Komment


            És hogy áll a te motorod? BréeMWét bármikor látunk...
            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

            Komment


              Lassan halad..nagyonn lassan.. A muszájmunkából finanszírozom.. Jöv héten talán el tudom hozni az esztergált cuccok következő adagját. Majd a kupac vasról is töltök képet. Sok alkatrész kell ám ahhoz pár csavarhoz+deklihez hogy motor legyen belőle.. Bmw-nem töltök többet,mert én is unom...

              Komment


                Gondoltam beülök én is egy kicsit a krimóba!Elvégre hová menjen észért a szegény ember? Gondoltam csak kiokosít e tanult.tájékozott sokat tapasztalt világlátott társulat! A gondom a következő:Valószínű hogy 120 literes villanybojlerunk van(?) az hogy Hajdú az tuti mert rá van írva!Na!Az utóbbi időkben elkezdett brekegni víz engedés közben sőt még utána is rá-rá zendít a lelkem!Ez is Q-a idegesítő de ami rossz az egészben hogy a meleg víz kibocsájtása is szinte napról-napra csökken!Kipucováltam a vízkőtől,de semmi változás! Mondjatok már valami okos dolgot mert már kezdtem érdeklődni hogy hol található valami jó féle dinamit!
                ......ja!Egyébként jól vagyok csak egyre többet zúg a fejem ha meghallom a brekit és gyakrabban nézegetem a nagy fejszét!(egyszer már a teraszig is elhoztam!)

                Help!
                U.I:SEGÍTSÉG!!!!!!!

                Komment


                  A bojler belsejében van egy műanyag cső,amin a melegvíz jön... nos ez felér a bojler tetejéig. Ez a cső esetenkét eltörik(rideggé,porózussá válik) Nekem ez volt a probléma. kicseréltem...lett víz brekegés nélkül (meleg)

                  Komment


                    Köszi!De ebben réz cső van.Már azt is kitisztítottam.De semmi javulás!
                    .......és az a szelep bigyó amin a víz szokott csöpögni?Az nem lehet rossz?

                    Komment


                      szelep bigyó amin a víz szokott csöpögni
                      biztonsági szelep is tud zajos lenni, nagyon zajos a víz engedésekor. A kevesebb melegvízhez viszont nincs köze. Meg kell próbálni nyitni-zárni...nyitni-zárni... Vagy segít,vagy nem..(talán igen) Ha nem akkor csere. Esetleg lehet javítani egy bontott darabbal. Nekem a szelepet vezető műanyag prücke tört el. Melegvíz: fűtőszál,hőkapcsoló...ezt akár talppal együtt szinte bárhol meg lehet venni viszonylag olcsón.

                      Komment


                        .és az a szelep bigyó amin a víz szokott csöpögni?Az nem lehet rossz?
                        Kinézem belőled,hogy jó a fűtőszál!Én egyből a biztonsági szelepre szavazok ,küldenék is mert több is van,de az értéke nem fedezi a postát.én arra szavazok a vízkő miatt nem egyirányú a vízmozgás emiatt a hálózatba visszaszökik a meleg víz.Érezhető a bemenő ágon nyugalmi helyzetben,langyos a cső.Esetleg tíznél több év után,elállítódhat a hőfokszabályozó.(holnap szolgálatból újítok egy 120-as hajdút)
                        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                        Komment


                          A hajdúknak elvileg van visszacsapó a biztonsági szelepen.
                          Brekegést ennek a szelepnek az elvízkövesedése is okozhatja. Csere.
                          Ha kiszedted a két vödör vízkövet és még mindig baj van a meleg víz mennyiséggel, akkor valszeg a hőfokszabályzó makkant meg. Amiket én láttam, ott a meleg víz elvezető a szigetelésben futhat, mert nem látszik a testben. Ha az neked máshol van és kilyukadt, akkor nem a jó meleget kapod, hanem a bejövő hideget.
                          Mivel a Hajdú szerkezete kőbalta, más nem romolhat el.

                          Vásárláshoz vidd az alkatrészeket, mert ezek kétfélét is gyártottak, mindig a másikat adják, ami pont nem illik.
                          Utoljára szerkesztve a következő által: bokor28; 2016 jan. 14, 21:00.

                          Komment


                            Vásárláshoz vidd az alkatrészeket, mert ezek kétfélét is gyártottak,
                            Igen tegnap azt mondták a boltban,vegyek új alaplemezt mert megváltozott!Ez igaz mert vékonyabb és kevésbé kidolgozott,viszont a régihez az új alkatrészek beszerelhetők.
                            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                            Komment


                              Lefőzték a bodzapálinkát.. Hűdenagyonnfinom...a reggeli kakaóscsigához is ezt kortyolgattam volna kakaó helyett ha megtehetném..

                              Komment


                                Esetleg valaki tudná-e azonosítani? Mostanában annyit emelgettem,hogy már kíváncsivá tett. Sajnos itt nincs 380 ezért nem tudom a köszörűm használni. Ez lehet 220v-os?

                                - - - Updated - - -

                                Click image for larger version

Name:	bmvjanuár 008.jpg
Views:	1
Size:	193.3 KB
ID:	148037Click image for larger version

Name:	bmvjanuár 009.jpg
Views:	1
Size:	197.2 KB
ID:	148038 Kép nélkül nehéz.. Csak mert ha nem tudom használni...eladnám vagy cserélném..

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X