Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Elektronikus fordulatszámmérő(LED soros) alapjában véve egyszerű dolog. De alapjában véve 2 csoport van.
    Az egyik a megszakítóról kapja a jelet, a másik pedig egy, a gyújtáskábelre tekert vezetékről(szépen érzékeli hogy mikor van szikra)
    Én anno ez utóbbit nézegettem, de azért nem 1000Ft-ból jött volna ki. A tervet meg akkor vetettem el amikor kb 10 perc keresgéléssel nem találtam pici SMD IC-ket a vezérléséhez. Csak a böszme nagyokat amik a fél óraházat kitöltik
    A digitális műszergyeségbe akartam anno LED sorosat. Szépen az üveg szélén körben, az üvegbe meg belehomokszórva a számok. De így utólag, hogy az egész műszeregység használhatatlan nem is bánom hogy nem foglalkoztam még ezzel is.

    Itt is van egy. Ami a megszakítóról veszi a jelet az nem sokban különbözik.
    Egyszer majd, ha sok időm lesz és nagyon fogok unatkozni összedobok egy ilyet. Persze nem ilyen böszme nagy furat szerelt alkatrészekből hanem fele ekkorában mindent SMD-ből. (francnak sincs kedve furkálni a nyákot )


    A LED-es visszajelzőt meg mondhattad volna. Aztán akkor lehet előszedtem volta a LED-es kilométeróra világítás+fényszóró és irányjelző visszajelző projektet.
    No nem azt amihez szét kell szedni az órát, hanem azt aminél a gyári kilométeróra világítás helyére megy 3db LED. Alapból fehéren világítana, ha fényszórót kapcsolsz akkor meg kékre váltana a háttérvilágítás, ha irányjelzőt használsz akkor meg értelem szerűen zölden villogna. Csak amikor bekrepált(elporladt) az órám akkor ez a projekt is ment a levesbe az órával együtt...

    De ha nem is ezt, egy sima normál visszajelzőt nem sokból tart megcsinálni. (sőt, valahol még megvan a legelső visszajelzőm, ami a kormánytartókra volt rögzítve. Egy krómozott, derékszögben meghajtott lemez benne 3 visszajelzővel. )

    Komment


      Az egyiket Zsolti Te lovagolod esetleg?, milyen szép lenne a két Moderátor a két Tojáson/ 4 tojással??
      Az már 18-as karika lenne. Látom Orosházán már komolyan készülődnek a húsvéti nyúl fogadására.

      Komment


        A fordulatszámmérőről jut eszembe egy fogas kérdés amin azóta "rágódok" hogy meglett a nagymotorom. Lévén eddig csak automata váltós gépeim voltak ezért lövésem sincs a "helyes" váltásról(illetve kuplunghasználatról)... Tudtok adni pár tanácsot ezzel kapcsolatba?

        Komment


          Én a teljes fordulatszám 2/3 nál szoktam elváltani. Vissza pedig kb. a felénél. Nekem kb 8000 és 12000 között kell tartani, de az enyém kisköbcentis játékmotor.
          Ha sietek, akkor viszont a 16500 is kevés...
          Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2016 márc. 05, 21:28.
          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

          Komment


            Egy 400-as nem éppen játékmotor szerintem .

            Komment


              Eddig jutottam a tartállyal,holnap viszem homokszóratni. Click image for larger version

Name:	kert 044.jpg
Views:	1
Size:	185.0 KB
ID:	148348Utána még vágva lesz,ki kell pótolni szétrozsdásodott részeket. Nem simogattam agyon,egy vékony kittréteget elbír.

              Komment


                ,ki kell pótolni szétrozsdásodott részeket
                Mivel hegeszted?Lánggal,có-val ?
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  Mivel hegeszted?Lánggal,có-val ?
                  A foltot belülről co-val. az éleket avival.

                  - - - Updated - - -

                  Ez a tartály gyárilag belülről is festett, Kívül,belül komokszórva lesz,S mivel helyenként elég porózus,ki lesz öntve Por 15 tartályfestékkel.

                  Komment


                    Huuuu,nagyon komoly!...................................................

                    Ez a tartály gyárilag belülről is festett, Kívül,belül komokszórva lesz,S mivel helyenként elég porózus,ki lesz öntve Por 15 tartályfestékkel.[/QUOTE]
                    A foltot belülről co-val. az éleket avival.
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      Fülre-érzésre. Először is megnézed a gépkönyvben, mik az ajánlott sebességtartományok a fokozatoknak.
                      Vagy keresel egy nyomaték vagy teljesítmény / fordulatszám görbét, ott látod, milyen fordulattartományban adja le az igazi erejét és hol pörög vinnyogva fölöslegesen.
                      Majd a sok elméletet sutba dobva: ha nem húz lejjebb kapcsolsz, ha üvölt feljebb kapcsolsz.

                      V2 az megint egy furcsa gépállat, 3-7000 között van az igazi ereje.
                      2500 alatt csattog, az észreveszi az ember, 7000 körül el szoktam váltani, mert előzésnél már megszívtam, hiába bömbölt, nem húzott. (Érdekes, hogy profibbak pirosba pörgetik ugyanezt a motort gyorsulásnál.)
                      A dolgot nehezíti, hogy nincs rajta fokozatkijelző, alul halk, visszakapcsolásnál lövésed nincs motorhangból, hol vagy, ezért mindig sikerül kidobni üresbe. Onnan szép nyerni, mert le kell lassulni, ha vissza akarom tenni tengelytörés nélkül.
                      Ugyanez 100-110 körül hatosban (5000 fordulat), úgy húz még és olyan hangja van, hogy fel akarsz kapcsolni, de már nincs hova.
                      Onnan látom a hatos fokozatot, hogy a két mutató keresztben áll, nem párhuzamosan :-)

                      - - - Updated - - -

                      jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      A fordulatszámmérőről jut eszembe egy fogas kérdés amin azóta "rágódok" hogy meglett a nagymotorom.
                      Megtudhatom a típusát?


                      Kuplungolás: kis gáz, tapadáspontig kienged, ott kicsit megtart, majd fokozatosan elenged.
                      Ha lefullad, vagy rángat, akkor kevés a gáz, vagy sok a kuplung.
                      Üvöltő gáz és lassú csúsztatás idővel leégeti a csúszóanyagot, az ellenkezője idővel szétveri a kuplungkosarat, vagy valamelyik hajtásrészt.
                      Utoljára szerkesztve a következő által: bokor28; 2016 márc. 10, 05:41.

                      Komment


                        Hallgatózz figyelmesen és óvatos kuplung kezelés. A többire rájössz úgyis a gyakorlat teszi a mestert! Attila Te egy művész vagy!

                        Komment


                          Megtudhatom a típusát?
                          Egy 600-as bandit...

                          Csak 1200-eshez találtam teljesítmény görbét de úgy nézem eléggé a felső tartományban van az ereje. Elég fura mert 3-5000 között váltok föl általába és nem szokott rángatni)...

                          Utoljára szerkesztve a következő által: jagdtigger; 2016 márc. 10, 07:42.

                          Komment


                            Akkor az pont jó. Majd jól le leszünk öregurazva, hogy nem húzatjuk ki eléggé.
                            Nekem 130-nál az őrangyalom duzzogva megáll az előző faluban, úgyhogy 120 körül mászkálok jó közúton. Múltkor megrántottam jobban a gázt, meglepődtem, hogy a megszokott fordulat felett milyen szépen bömböl a gép.

                            A következő jó tanács volt itt, hogy keress egy társat, aki megy előtted hasonló kaliberű géppel, meglátod, mit lehet még kihozni belőle. Csak nehogy úgy járj, mint én, rátapadtam régi Swifttel egy Toyota Camry-re, aztán Nagykónyinál épphogy ki tudtam szedni abból az őrült kanyarból egy kiadós sodródás után a masinát.

                            És mindig elmondom, hogy irigylem a sor4eseket (igen, téged is), bár az elmúlt hónapokban igen megbarátkoztam ezzel a géppel és valószínűleg ez a felépítés és motor fekszik a stílusomhoz. Azért ezek a színek tetszenek.
                            Click image for larger version

Name:	bandit 2.jpg
Views:	1
Size:	206.9 KB
ID:	148351Click image for larger version

Name:	bandit.jpg
Views:	1
Size:	9.4 KB
ID:	148352
                            Utoljára szerkesztve a következő által: bokor28; 2016 márc. 10, 08:38.

                            Komment


                              Ez amit idecsináltál az a Dynojet rendszer görbéje ami egy karburátor átalakítás, lejjebb viszi a használható fordulatszám tartományt.
                              Ne foglakozz ilyen hülyeségekkel, válts ahol jól esik. Ha alcsonyabb a fordulat akkor nehezebben gyorsul, ha magasabb akkor pedig megindulhat mint a lórugás.
                              Rángatni csak akkor fog ha laza a lánc, akkor húzni kell rajta.

                              Az sosem baj ha indulásnál kicsit előre dőlsz, hogy súlyodból minél több jusson a kormányra és véletlen se told hátra a segged, így az egykerék elkerülhető az indokoltnál kicsit nagyobb gáznál is.

                              Komment


                                Nekem is Bandit van 650ccm. Idomos. Azt kell mondjam róla hogy eléggé "hülye" biztos sok mindent eltűr van nyomaték tartaléka bőven. Hogy milyen fordulaton válts arra nem tudok tanácsot adni mert érzés után megyek én is az enyémmel, de azt megfigyeltem már hogy 6000-7000 fordulat "normális" motorozáshoz mindenre elég neki, itt 100-110 körül van az utazója. 6.-ban simán lehet vele 50-el csorogni.
                                Pár alkalom volt eddig amikor kíváncsi voltam. Tapasztalat 7000-től indul a bolondok háza és ezt 3. fokozattól tudja és ott már nagyon észnél kell lenni... Tiltásig még soha nem pörgettem.
                                Kuplung az induláshoz, azt javallanám hogy alapjáraton kezd el szépen engedni a kuplungot hogy megtapasztald hol fog hol akar indulni a gép és onnan lehet neki segíteni utána kis gázzal, kb mint az autónál is.
                                Utoljára szerkesztve a következő által: OdinHEM; 2016 márc. 10, 10:16.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X